مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان می‌گوید تنظیم بازدید تشریفاتی مدیر کل آژانس از سایت پارچین ی نشان داد نهادهای سیاسی و امنیتی کشورمان با کار دقیق و حرفه‌ای ضمن حفظ اصول اساسی می‌توانند ساختگی بودن ادعاهای بی‌پایه علیه کشورمان را به آژانس اثبات نمایند.

به گزارش مشرق، حمید بعیدی‌نژاد، رئیس‌ تیم کارشناسان مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان در صفحه رسمی اینستاگرام خود نوشت:

روز گذشته روز مهمی در روند حل و فصل موضوع هسته‌ای کشورمان بود، روزی که به لطف الهی، افسانه‌پردازی بدخواهان کشورمان در خصوص تاسیسات نظامی پارچین برملا گردید. اجرای توافق نسبت به انجام و ترتیبات بازدید تشریفاتی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات پارچین که همواره از جمله درخواست‌های آژانس و یکی از حساس‌ترین موارد نقشه راه توافق شده میان ایران و آژانس انرژی اتمی با مشارکت مستقیم و غیرمستقیم کشورهای ١+٥ بوده است، دیروز با نهایت آرامش به اجرا گذارده شد. بیش از یک دهه است که ماشین تبلیغاتی غرب با بکارگیری تمامی قدرت رسانه‌ای و سیاسی خود افکار عمومی و نهادهای سیاسی و قانونگذاری در کشورهای غربی و دیگر کشورها را بمباران تبلیغاتی نموده است که پارچین سایتی است که ایران در آن مبادرت به تولید سلاح اتمی کرده است. امروز با سرپنجه تدبیر نظام این پروژه افسانه‌سازی با شکستی سنگین مواجه شد.

کشورمان در این چارچوب توانست قدم مهمی برای اجرای نقشه راه مورد توافق با آژانس انرژی اتمی برای پایان دادن پرونده ادعاهای کشورهای غربی در آژانس بردارد. تنظیم بازدید تشریفاتی و عمومی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سایت پارچین یکبار دیگر نشان داد که نهادهای سیاسی و امنیتی کشورمان با کار دقیق و حرفه‌ای خود ضمن حفظ اصول اساسی خود می‌توانند ساختگی بودن ادعاهای بی‌پایه علیه کشورمان را به آژانس اثبات نمایند و قدم‌های کلیدی حساس و لازم را برای بسته شدن نهایی پرونده ادعاهای مطرح شده علیه ایران اتخاذ نموده و این ادعاها را بی‌اعتبار سازند.

نقشه راهی که میان ایران و آژانس برای حل و فصل پرونده مطالعات ادعایی تفاهم شده است خود نشان از تحول روابط ایران و آژانس از یکطرف و تغییر نحوه برخورد با موضوع هسته‌ای ایران از سوی کشورهای ١+٥ می‌باشد. هدف این نقشه راه مختومه نمودن پرونده ادعاهای هسته‌ای علیه ایران در برابر انجام برخی اقدامات مشخص از سوی ایران می‌باشد. خوشبختانه با کار هماهنگ شده‌ای که در سطح کشور انجام گرفته است کشورمان توانسته است در این دو ماه گذشته در چارچوب اقدامات نقشه راه به بسیاری از ابهامات و سوالات آژانس توضیحات مکفی ارائه نماید. باید اذعان نمود که تلاش‌هایی که تاکنون برای ردّ بسیاری از ادعاهای کاملا غلط علیه ایران صورت گرفته است تا بحال مسیر خوبی را طی کرده است. امید است با ادامه این تلاش‌های هماهنگ ملی، شاهد این باشیم که پرونده این ادعاها چنانچه در نقشه راه توافق شده میان دو طرف تعیین شده است در حدود دو ماه آینده برای همیشه خاتمه یابد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
  0 0
  بازرسانی که مو رو از ماست میکشند و نتیجه اش گزارش آژانس همان حرفهای تکراری علیه ایران است... .آقای بعیدی نژاد عجب خیال خامی. خود گویی و خود خندی...
 • حسین ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
  0 0
  این کار سیاسیون ما ( سرو کله زدن در فضای شبکه های اجتماعی و مجازی ) ، علی الخصوص در وزارت خارجه ، نشان از خلوت بودن سرشون است
 • منطقی ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
  0 0
  برخی مسئولین ما ، آمریکا و آژانس را مثل خودشان صادق می دانند و خیلی به آن ها اعتماد دارند . رفتارهای دوگانه غربی ها نفرت انگیز است . اگر به وعده هایشان عمل نکردند آقای روحانی ، ظریف ، عراقچی ، تخت روانچی ، صالحی و بدیعی نژاد چه می خواهند بگویند و چه می خواهند بکنند ؟
 • ۰۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۲
  0 0
  آمانو همینطوری همراه بازرسانشون بصورت خودجوش و از سر بیکاری مفرط خواستن یه سری به سایت نظامی پارچین بزنن !!!!! مردم هم گوش مخملی باور میکنن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس