کد خبر 468284
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۱

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی از سال آینده به صورت تلفیقی از شاخص‌های طرح «راد» و بسته‌های تحول و نوآوری صورت می‌گیرد.

به گزارش مشرق، باقر لاریجانی در نشست مدیران مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کشور اظهارداشت: مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی به عنوان خط مقدم آموزش علوم پزشکی کشور و تحول در این حوزه است. باید با ایجاد پورتال جامع مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کشور تلاش‌ها و تجربیات دانشگاه‌ها در این سامانه جمع آوری و امکان بهره مندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از تجربیات یکدیگر فراهم آید.

وی با بیان اینکه اشتراک تجربیات دانشگاه‎ها در حوزه آموزش علوم پزشکی از الزامات تحول در این حوزه است ،گفت: پورتال جامع مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کشور طی چند ماه آتی راه اندازی و رتبه بندی مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی نیز بر اساس اطلاعات درج شده در این پورتال تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

 لاریجانی با تاکید بر لزوم تعامل دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی کشور و مدیران مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی،توصیه کرد: نشست‌های مستمری با دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی و اساتید مربوطه در استان برگزار شود، چرا که این امر زمینه ساز تحول آموزش علوم پزشکی در استان خواهد بود.

وی بسته‌های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی را یکی از وظایف اصلی مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی برشمرد و گفت: از سال آینده رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت تلفیقی از شاخص‌های طرح راد و بسته‌های تحول و نوآوری صورت خواهد گرفت.

لاریجانی افزود: با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری درخصوص ارتقاء آموزش علوم پزشکی بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی با هدف ارتقاء نوآوری و بهره برداری سیستماتیک از ظرفیت‌های کشور در این حوزه تدوین شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تصویب سند آمایش سرزمینی در شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز امیدواری کرد که برنامه هایی تحول در آموزش علوم پزشکی با دیدگاه منطقه ای سامان دهی شوند.

 وی به معرفی بسته های تحول و نوآوری پرداخت و اظهار داشت: در مهر ماه سال جاری با انعقاد قرارداد فی مابین معاونت آموزشی و دانشگاههای علوم پزشکی ماموریت‌های ویژه ای به دانشگاههای علوم پزشکی کشور واگذار خواهد شد و مرکز تحقیقات راهبردی علوم پزشکی در کنار مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی مسئولیت رصد اجرای این ماموریت ها را در کشور بر عهده خواهد داشت.

 لاریجانی گفت: معاونت آموزشی وزارت بهداشت از مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی در راستای ماموریت های واگذار شده به دانشگاهها حمایت خواهد کرد و امیدواریم با بهره برداری از این شبکه عظیم شاهد تحول در حوزه آموزش علوم پزشکی باشیم.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس