کد خبر 465956
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۷

معاون آموزشی وزارت علوم با تشریح چگونگی رتبه‌بندی دانشگاه‌های دولتی گفت: امیدواریم تا پایان شهریورماه طرح رتبه‌بندی به تائید نهایی برسد.

 به گزارش مشرق، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، گفت: امور مربوط به طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌های دولتی به پایان رسیده و امیدواریم تا پایان شهریورماه به تائید نهایی برسد.

وی افزود: پس از تائید نهایی این طرح در وزارت علوم، داده‌های مختلف پردازش می‌شود به طوریکه اطلاعات مربوط به دانشگاه‌های دولتی جمع‌بندی شده و پس از آن دانشگاه‌ها سطح‌بندی می‌شوند.

شریعتی‌نیاسر عنوان کرد: پس از سطح‌بندی بخش رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را اجرایی می‌کنیم تا رتبه دانشگاه‌ها مشخص شده و دانشگاه‌های برتر مورد حمایت قرار گیرند.

وی اظهار داشت: حمایت‌ها تنها در حوزه مالی نیست بلکه بخش مهم آن حمایت‌های ویژه حقوق آموزش عالی است تا دانشگاه‌هایی که در سطوح بالاتر قرار می‌گیرند تحت حمایت‌های ویژه از نظر توسعه علمی، توسعه فناوری و تعاملات بین المللی باشند.

وی با اشاره به شاخص‌های رتبه‌بندی گفت: موسسات غیردولتی به 5 سطح تقسیم شده‌اند ولی برای موسسات دولتی هنوز معلوم نیست که چند سطح شوند شاید تا آخر شهریور که غالب آن نهایی شود و حداکثر دو ماه بعد از آن تعداد سطوح مشخص شود.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس