کد خبر 459364
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶

وزیر خارجه انگلیس در نشست خبری با همتای سعودی خود در لندن گفت به آقای عادل جبیر اطمینان دادم که بازگشایی سفارت در تهران به معنای کاهش فشار انگلیس بر ایران نخواهد بود.

به گزارش مشرق، وزیر خارجه انگلیس در نشست خبری با همتای سعودی خود در لندن گفت به آقای عادل جبیر اطمینان دادم که بازگشایی سفارت در تهران به معنای کاهش فشار انگلیس بر ایران نخواهد بود.

به‌ گزارش آسوشیتدپرس، وزیر خارجه انگلیس در نشست خبری با همتای سعودی خود در لندن گفت به آقای عادل جبیر اطمینان دادم که بازگشایی سفارت در تهران به معنای کاهش فشار انگلیس بر ایران برای متوقف‌کردن دخالت‌های این کشور در امور خاورمیانه نخواهد بود.

فیلیپ هاموند گفتگوی خود با وزیر خارجه عربستان را بسیار مفید خواند و گفت درباره اجرای توافق هسته ای با ایران به وی توضیح دادم و نسبت به سطح بالای راستی آزمایی، دسترسی و کنترل های شدید که در توافق آمده به وی اطمینان دادم.

هاموند همچنین گفت: درباره سفر دو روزه اش به تهران به عادل الجبیر توضیح دادم و  این موضوع که بازگشایی سفارت انگلیس در تهران به هیچ وجه به متضمن تضعیف مواضع خود در همراهی با متحدان و شرکایمان در خلیج فارس نیست. وزیر خارجه انگلیس این موضع کشورش در قبال منطقه را برای تضمین ثبات و ممانعت از دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه دانست.

سخنان وزیر خارجه انگلیس برای توجیه حضور و دخالت این کشور در منطقه طی چند قرن اخیر در حالی مطرح می شود که حضور بیگانگان در خاورمیانه عنصر اصلی بی ثباتی و درخالت در امور داخلی کشورها در طی دو قرن اخیر بوده است.  ماجرای کودتای 28 مرداد 1332 در ایران آشکارترین نمونه دخالت مستقیم  انگلیس در مسائل داخلی کشورهای منطقه محسوب می شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مهماندار هواپیما ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
  0 0
  اقای روحانی دولت شما متاسفانه همیشه از یک سوراخ گزیده می شود و شما تجربه کسب نمی کنید سال گذشته با نخست وزیر روباه پیر با سلام و صلوات دیدار کردید و ان توهین را به شما و ملت ایران در سازمان ملل انجام دا د و امروز وزیر خارجه ان دولت کذایی در مصاحبه بعد از دیدار از ایران و باز گشایی سفارت گفته که ما فشارها را بر ایران کم نمی کنیم ایا این غیر از توهین به دولت شما نیست با این متکبرین باید با زبان زور و تکبر بر خورد کنید تا التماس کنند
 • ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
  0 0
  مرگ برانگلیس
 • ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
  0 0
  خخخخ میخوان بگن عربستان هم تاثیر گذاره و برا ما مهم برو باو شما خودت.ن مقامات صعودی رو انتخاب میکنین