منابع عراقی از ادامه مرحله دوم عملیات آزادسازی الرمادی و تلفات سنگین تکفیری‌ها،انهدام تونل یک کیلومتری داعش در فلوجه و دستگیری دو تروریست در کرکوک خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از المسله و الفرات، منابع  امنیتی عراق از کشته شدن دست کم یک غیرنظامی در پی انفجار بمب دست ساز در جنوب بغداد خبر دادند.

یک منبع امنیتی در بغداد امروز گفت بمبی که در محل فروش ماهی در المدائن در جنوب پایتخت عراق کارگذاشته شده بود، منفجر شد که در نتیجه آن، یک غیرنظامی کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.

پایان دوره آموزش نظامی یک گردان از نیروهای مردمی در نجف اشرف

خبر دیگر اینکه یک گردان از نیروهای سرایا انصارالعقیده از نیروهای داوطلب مردمی با پایان یافتن دوره آموزشی نظامی ویژه راهی جبهه های جنگ با تروریست‌های تکفیری داعش شد.

در بیانیه "سرایا انصارالعقیده" آمده است در لبیک به ندای مرجعیت عالی دینی برای داوطلبی و آموزش و دفاع از  عراق و مقدسات آن، مراسم پایان دوره آموزشی یک گردان از نیروهای انصارالعقیده در نجف اشرف موسوم به دوره شهید علی عبود الحمیداوی برگزار شد.

در این مراسم، شمار زیادی از شخصیت‌های سیاسی و امنیتی حضور  داشتند.

انهدام تونل یک کیلومتری داعش در فلوجه

یک منبع مسئول در فرماندهی نیروهای مقاومت اسلامی/گردان‌های حزب الله در استان الانبار یکی از تشکل‌های مردمی از انهدام یک تونل یک کیلومتری تروریست‌های داعشی در منطقه الهیاکل در جنوب فلوجه خبر داد.

این منبع گفت باندهای تروریستی داعش تقریبا به مدت دو سال از رخنه به استحکامات دفاعی رزمندگان گردان‌های حزب الله و مواضع پیشرو آنها در جنوب شهر فلوجه ناتوان بوده اند که آنها را وادار کرده است از رویارویی مستقیم با رزمندگان مقاومت دوری کنند.

این منبع افزود تروریست‌های جنایتکار داعشی از ترس نیروهای مقاومت به مخفی شدن همانند موش‌ها پس از شکست در عبور از حتی یک نقطه دفاعی در جنوب فلوجه روی آورده اند.

از سوی دیگر یگان اطلاعاتی گردان‌های حزب الله تاکید کرد از طرح باندهای جنایتکار داعشی در حفر تونل به سمت منطقه الهیاکل در طول چند ماه اطلاع داشته است، داعشی‌ها پس از آنکه ده‌ها بار در رخنه به استحکامات دفاعی حزب  الله شکست خوردند به حفر تونل روی آوردند.

هلاکت 11 تروریست داعشی در شمال صلاح الدین

یک منبع در فرماندهی عملیات استان صلاح الدین از انهدام یک مخفیگاه باندهای جنایتکار داعشی در منطقه الصینیه در شمال استان صلاح الدین در حمله جنگنده های ارتش خبر داد که به کشته شدن 11 تروریست منجر شد. این حملات بسیاری از تروریست‌های داعشی را به فرار از صلاح الدین به سمت استان نینوی وادار کرد.

انهدام خودرو بمب گذاری شده در شمال شهر الحله

نیروهای امنیتی فرماندهی عملیات استان بابل موفق شدند یک دستگاه خودرو بمب گذاری شده ای را که در داخل یک ساختمان در حال ساخت در شهرستان المحاویل در 17 کیلومتری شمال شهر بابل پارک شده بود، کشف و خنثی کنند.

شکست حمله انتحاری داعش به خطوط مقدم نیروهای مردمی در الصقلاویه

یک منبع در فرماندهی نیروهای داوطلب مردمی در استان  الانبار اعلام کرد نیروهای امنیتی با پشتیبانی نیروهای داوطلب مردمی، حمله انتحاری تروریست‌های داعشی به خطوط مقدم در اطراف الصقلاویه را خنثی کردند.یک تروریست داعشی با بولدوزر بمبگذاری شده درصدد حمله به خطوط دفاعی نیروهای مردمی و امنیتی در این منطقه بود که در این راه شکست خورد و نیروهای عراقی پیش از رسیدن بولدوزر بمبگذاری شده به خطوط مقدم، آن را منهدم کردند.

دستگیری دو  تروریست تکفیری در شهر کرکوک

یک منبع امنیتی در استان کرکوک از دستگیری دو تروریست تحت پیگرد در منطقه ساحه الطیران در مرکز کرکوک خبر داد.این تروریست‌ها با هدف انجام حملات تروریستی وارد کرکوک شده بودند.

هلاکت 12 تروریست داعشی در جنوب الرمادی

خبر دیگر اینکه در حملات جنگنده های ارتش به مخفیگاه‌های تروریست‌های داعشی در منطقه البوشجل در جزیره الخالدیه در جنوب الرمادی، 12 جنایتکار کشته و شمار دیگری زخمی شدند.

همچنین در حملات جنگنده های ارتش به مقرهای تروریست‌های داعشی در منطقه الجزیره در شرق الرمادی، سه منزل را که مقرهای آنها به شمار می رفت، منهدم کردند که این حمله به هلاکت شمار زیادی از تروریست‌ها از جمله سرکردگان آنها منجر شد.

مرحله دوم عملیات آزادسازی شهر الرمادی از اشغال تروریست‌های تکفیری داعش همچنان ادامه دارد و آزادسازی منطقه المضیق در شرق این شهر از تازه ترین دستاوردهای نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی عراق است که توانستند علاوه بر آزادسازی این منطقه، خسارت‌ها و تلفات سنگینی به جنایتکاران داعشی وارد کنند.

رائد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق هم از انهدام سه خودرو تروریست‌های داعشی در منطقه المضیق خبر داده بود.

یک منبع در فرماندهی عملیات نیروهای داوطلب مردمی در استان الانبار از هلاکت یکی از سرکردگان داعشی‌ها که وی را والی فلوجه می خواندند، خبر داد.

این منبع گفت سرکرده داعشی ملقب به ابوحسین البیلوی والی فلوجه که چندی پیش زخمی شده بود، به هلاکت رسید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس