کد خبر 452667
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۴

منابع سوری از هلاکت شمار دیگری از تروریست‌های داعشی و انهدام جنگ افزارهای آنها در حومه تدمر و ادامه عملیات علیه تروریست‌های جیش الفتح در حومه حماه و ادلب و عملیات مستمر علیه مزدوران مرتبط با تل آویو در حومه دمشق و قنیطره خبر دادند.

 به گزارش مشرق، یک منبع نظامی سوری به خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) گفت: جنگنده های ارتش سوریه در چندین نوبت، مخفیگاه‌ها و تحرکات تروریست‌های گروه داعش را-که در فهرست بین المللی تروریسم قرار دارد- در حومه تدمر قرار دادند.

این منبع افزود این حملات بر روی مخفیگاه‌ها و تجمعات تروریست‌های داعشی در شمال جبل الطار و شرق المقالع و جنوب شرق البیارات و در منطقه المثلث متمرکز بود که به کشته شدن شمار زیادی از تروریست‌ها و  انهدام خودروهای مجهز به تیربار بود،منجر شد.

این منبع از عملیات یک یگان دیگر از نیروهای ارتش در اطراف شهر تدمر و شرق میدان جزل در حومه شرقی حمص خبر داد که شمار زیادی از داعشی‌ها به هلاکت رسیدند.

روز گذشته نیز شماری از تروریست‌های داعشی در غرب شهر تدمر و شرق شهرک جب الجراح کشته و سلاح‌ها و مهمات آنها منهدم شد.

شبکه المیادین نیز از ادامه نبردهای ارتش سوریه برای بازپس گیری شهر تدمر و پاکسازی آن از لوث تروریست‌های داعشی خبر داد.

هلاکت چند تروریست ترکیه ای، تونسی و عراق در حومه

عملیات نیروهای ارتش در حومه شمالی لاذقیه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی همچنان ادامه دارد که عملیات صبح پنجشنبه به هلاکت چند تروریست از جمله سه تروریست ترکیه ای الاصل منجر شد.

یک منبع نظامی در این باره گفت یگان‌های ارتش سوریه در حملات کوبنده به مخفیگاه‌های تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌های تکفیری در ناحیه ربیعه و روستای ابلق در نزدیکی مرزهای ترکیه که حکومت این کشور آن را به گذرگاه اصلی برای قاچاق سلاح و تروریست‌های بیگانه به داخل سوریه تبدیل کرده است،شمار زیادی از آنها را کشتند که در میان آنها چندین تروریست غیر سوری از جمله سه تروریست ترکیه ای الاصل به نام‌های شاهین حسرت، شمس الدین الشکرد و اک و تروریست  تونسی الاصل به نام فضل تونی و دو  تروریست عراقی به نام‌های نیشان حربی و صقر بکنر به چشم می خورند.

تروریست‌های تکفیری با حمله خمپاره ای به داخل شهر لاذقیه جنایت دیگری را علیه غیرنظامیان مرتکب شدند که این حمله به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن 14 نفر دیگر منجر شد.

رسانه های عربی هم از هلاکت 18 تروریست از جمله شش تروریست ترکیه ای الاصل و انهدام 9 دستگاه خودرو در عملیات نیروهای ارتش سوریه در ناحیه ربیعه و بیت بلق خبر دادند.

روز گذشته نیز در عملیات نیروهای ارتش در حومه لاذقیه، یک گروه تروریستی به طور کامل متلاشی و تمام اعضای آن به همراه سرکرده سعودی الاصل آن ملقب به ابوالعباس کشته شدند.

هلاکت 33 تروریست "جیش الفتح" در حماه و ادلب

خبر دیگر اینکه نیروهای ارتش سوریه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی، در ادامه عملیات مبارزه با تروریسم در حومه حماه و حومه ادلب،33 تروریست وابسته به تشکل موسوم به جیش الفتح را کشتند.

منابع میدانی به سانا گفتند که یک یگان از نیروهای ارتش، تجمعات تروریست‌های جیش الفتح را در الحویجه در شمال سهل الغاب در حومه شمال غربی حماه هدف حملات گسترده خود قرار دادند که به هلاکت 18 تروریست منجر شد.در عملیات یک یگان دیگر از نیروهای ارتش در شهرک اللطامنه در شمال غربی شهر حماه، پنج تروریست کشته و یک خودرو مجهز به تیربار سنگین آنها منهدم شد.

حملات نیروهای ارتش به تجمعات تروریست‌های جیش الفتح در منطقه الغدیر در شهر خان شیخون در حومه جنوبی ادلب به انهدام سه خودرو و هلاکت 10 تروریست و زخمی شدن شماری دیگر منجر شد.

جنگنده های ارتش نیز مخفیگاه‌ها و تجمعات تروریست‌های جیش الفتح را در اریحا،اورم الجوز، جسرالشغور و قرقور در حومه ادلب منهدم کردند.

طی روزهای اخیر، نیروهای ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی، تلفات و خسارت‌های سنگینی به گروه تروریستی موسوم به جیش الفتح وارد کردند.

ادامه عملیات ارتش علیه تکفیری‌ها در حومه دمشق و قنیطره

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات مبارزه با تروریسم در حومه دمشق و حومه قنیطره،کانون‌ها و مخفیگاه‌های تروریست‌های جبهه النصره را که با رژیم اسرائیل مرتبط هستند، منهدم کردند.

یک منبع نظامی در حومه قنیطره گفت نیروهای ارتش در عملیات دقیقی علیه مخفیگاه‌های تروریست‌هایی که جبهه النصره سرکردگی آنها را برعهده دارد، در روستاهای اوفانیا،الحمیدیه و الحریه در حومه شمال شرقی قنیطره، خسارت‌ها و تلفات سنگینی به آنها وارد کردند.

نیروهای ارتش در حومه جنوب غربی دمشق هم شماری از تروریست‌های تکفیری را در روستای حرفا کشتند و سلاح‌ها و مهمات آنها را منهدم کردند.

گروه‌های تروریستی تکفیری در حومه قنیطره و حومه جنوب غربی دمشق از حمایت‌های گسترده رژیم اسرائیل بهره مند هستند و در هماهنگی مستمر با این رژیم عمل می کنند و مجروحان آنها نیز در بیمارستان‌های اسرائیلی مداوا می شوند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس