جانشین فرمانده کل سپاه گفت: انقلاب اسلامی پرچمدار ایجاد تمدن نوین جهانی است و امروز که شاهد صحنه‌های مقابله نظام سلطه با انقلاب اسلامی هستیم، میدان‌های درگیری در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و محیط اطلاعاتی در حال گسترش است.

به گزارش مشرق، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در جشنواره مالک اشتر دانشگاه جامع امام حسین(ع) که در تالار بصیرت این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه مرزهای میان مردم در جهان قالب جغرافی و فراجغرافی دارد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با نگاه فراتر از مرزهای جغرافی و بر‌اساس تحولی که در ارزش‌ها، نگرش‌ها و باورهای بخشی از جهان به صورت حداقلی جهان اسلام ایجاد کرده در حال پیشروندگی است و این تغییر و تحولات زمینه‌ساز ایجاد تمدن نوین اسلامی است که موجب شده انقلاب اسلامی، بزرگ‌ترین چالش برای قدرت‌های بزرگ به‌شمار آید.

وی با بیان اینکه هیچ تحولی در بیرون نیست که متکی به یک واقعیت در درون باشد، همه حقایق را بازتاب تحول در قلوب مردم دانست و گفت: امروز برای تصرف یک جغرافیا، دیگر به لشکرکشی و استفاده از قدرت و صلابت نیاز نیست و بهترین راه، تصرف ذهن‌ها است.

سردار سلامی ادامه داد: مرزهای جغرافیایی امروز واقعیت تقسیم‌بندی سیاسی در جهان نیست، مرزهای سیاسی امروز صورت ظاهر و ترسیم‌کننده خطوط حاکمیت دولت‌ها است، در حالی که امروز جدال اصلی بر سر ترسیم مرزهای عقیده، اندیشه و فکر است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی تا به امروز مسیر سختی را برای توسعه ارزش‌های خود طی کرده است، این مرارت‌ها را آغاز راه دانست و افزود: به فضل الهی انقلاب اسلامی از پیدایش تا به امروز در مسیر ایجاد تمدن بزرگ اسلامی در هیچ میدان تقابل راهبردی با دشمنان عقب‌نشینی راهبردی نداشته و شکست را تجربه نکرده‌ایم و این در شرایطی رقم خورده که صحنه خطوط مقدم درگیری ما در ابتدا ساحل کارون بود؛ اما امروز میدان رویارویی ما شرق مدیترانه، باب‌المندب و دریای سرخ است و ما در اعماق یک منطقه وسیع جغرافیایی درگیر هستیم که روزبه‌روز در حال گسترش است.

وی با بیان اینکه با دیدن برخی عقب‌نشینی‌های تاکتیکی و انعطاف‌ها نباید تصور کرد که انقلاب رو به تضعیف است، افزود: ایجاد تمدن بزرگ اسلامی در جهان نیاز به این دارد که یک الگوی کوچک براساس همین هویت شکل بگیرد و همان معیار گسترش این تفکر در جهان بشود که جمهوری اسلامی باید به سرعت به سمت این موضوع پیش برود.

سردار سلامی با اشاره به اهمیت نقش سپاه افزود: سپاه پاسداران باید سردمدار دستیابی به این مقصود در جمهوری اسلامی باشد و برای این منظور بنا به تصریح قرآن باید به سلاح علم و دانش مجهز شود که در این میان، دانشگاه‌های امام حسین(ع) و بقیه‌الله(عج) نقش مهمی را ایفا می‌کنند و اگر بخواهیم از موانع عبور کنیم چاره کار اقتدار علمی است و با این علم باید مرزهای دانش درنوردیده شود.

به گزارش صبح صادق، جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان: پیمودن مرزهای دانش به‌طور حتم موجب تفوق علمی می‌شود و این تفوق علمی است که می‌تواند عامل قدرت‌بخشی برای تحمیل اراده خود به دشمنان باشد که ما در سپاه باتوجه به اینکه در مرکزیت تمدن بزرگ اسلامی نقش راهبردی داریم، موظفیم برای رسیدن به این منظور، افق‌های بزرگی را طراحی کنیم.

وی در موضوع برجام با اشاره به اینکه مقاومت و قدرت جمهوری اسلامی امروز به حدی رسیده که برای اولین‌بار در الگوی رفتار سیاسی قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا تغییر ایجاد کرده، توضیح داد: در گذشته هرجا که ایالات متحده احساس می‌کرد صحنه به نفع او نیست، از توان قهریه خود بهره می‌گرفت، اما امروز جهانیان مشاهده کردند که آمریکا برخلاف رویه خود، تن به کرنش سیاسی داده که این نشان از پیش‌روندگی و مهارناپذیری قدرت انقلاب اسلامی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  افرین
 • یک دانشگاهی ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  این سردار سلامی انصافا یک نظامی واقعی است
 • ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  درود بر سپاه و پاسداران انقلاب اسلامی
 • حسن ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  خدا را هزاران بار بابت این اقتدار باید شکر کرد الحمد لله
 • حقگو ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  سردار میدانم اگر شما و امثال شما نبودید از رزمنده و جانباز و ازاده و شهید و خانواده هایشان و نیز بسیجیان و سپاهیان غیور الان امثال مجمع .... کی بر سراهداف انقلاب اسلامی و مطالباتش معامله کرده بودند
 • دهه هفتادی ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  آماده نبرد نهایی با کفر و استکبار جهانی هستیم
 • ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  برای پاسخ به تهدیدهای گستاخانه آمریکا باید یک رزمایش موشکی انجام شود
 • آقای م ر ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  انقلاب اسلامی پرچمدار ایجاد تمدن نوین جهانی است. ان شاالله
 • ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  آدم کیف میکنه ادبیات استراتژیست بزرگ سردار سلامی رو میخونه
 • رحمن ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
  0 0
  آنها هم بیکار ننشسته اند، داعش را آورده اند بیخ گوش ما .خدا بداد مومنین برسد از این همه فتنه غرب
 • ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
  0 0
  در یمن که کاملا عقب نشینی کردیم. عربستان هر کاری دلش می‌خواد می‌کنه ما هیچ کاری نمی‌کنیم. حتی اجازه ندادند کشتی‌ کمک انسانی‌ ما پهلو بگیره.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس