عصر روز گذشته فارسی آموزان شرکت کننده از 43 کشور جهان در هشتادودومین دوره دانش افزایی زبان فارسی، با حضور در بوستان قیطریه تهران به نشانه دوستی و محبت، نهال هایی را کاشتند.

به گزارش مشرق، آیین غرس درخت و کاشتن نهال های دوستی و مهر با حضور بیش از 200 دانشجو و استاد زبان و ادبیات فارسی از 5 قاره جهان و همچنین محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه شهید بهشتی، احمد خاتمی، رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه، رضامراد صحرایی، سرپرست معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و تعدادی از شهروندان در محل بوستان قیطریه انجام شد.

اوکراین، روسیه، هند، لبنان، گرجستان، قزاقستان، آلمان، پاکستان، سوریه، کره جنوبی، سنگال، ترکیه، ارمنستان، ایتالیا، تاجیکستان، چین، انگلستان، آمریکا، رومانی، قرقیزستان، فرانسه، تایوان، مجارستان، بلغارستان، بلاروس، اسلواکی، صربستان، پرتغال و ... کشورهایی هستند که پرچمشان توسط دانشجویان به نمایندگی از ملت هایشان بر روی نهال های کاشته شده، نصب شد.

بنیاد سعدی و دانشگاه شهید بهشتی نیز که هشتاددومین دوره دانش افزایی زبان فارسی را برگزار می کنند، نهال هایی را به نشانه یابود این دوره دانش افزایی در بوستان قیطریه تهران کاشتند.

دانشجویان شرکت کننده در این آیین، پس از غرس درختان، به دیدن فرهنگسرای ملل رفته و با هنر هنرمندان جوان ایرانی که در گالری های این فرهنگسرا به نمایش درآمده اند، آشنا شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس