«میچ مک کانل»، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا در ادامه جنجالها درباره لزوم دسترسی کنگره به «توافق محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران»، عدم ارائه آن از سوی دولت اوباما را «غیرقابل قبول» خواند.

به گزارش مشرق، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا بار دیگر خواستار ارائه محتوای مربوط به «توافق محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران» شد.

به گزارش پایگاه «هیل»، در حالی که از چندی پیش قانونگذاران به ویژه جمهوریخواه کنگره در ادامه مواضع خود در قبال «برجام»، از دولت باراک اوباما خواسته‌اند محتوای «توافق محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران» را به کنگره ادامه دهد، ‌یک عضو ارشد سنا هم در این باره از کاخ سفید انتقاد کرد.

«میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا که چندی پیش به همراه جان بینر رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان نامه‌ای به اوباما نوشته و خواستار ارائه «دو توافق جانبی همراه با توافق هسته‌ای ایران» به کنگره شده بود، امروز پنجشنبه هم بار دیگر این درخواست را تکرار کرد.

عضو ارشد جمهوریخواه کنگره گفت: «بیش از یک هفته قبل بود که نامه نوشتیم اما ما هنوز آنها را دریافت نکرده‌ایم. بدون این اطلاعات حساس، جمهوریخواهان و دموکراتها در کنگره شاید قادر به ارزیابی نتایج توافق با ایران نباشند».

مک کانل در حالی خواستار ارائه متنها و توافقات محرمانه ایران و آژانس شده که طبق رویه معمول ساز و کار این نهاد، کشورهای عضو آژانس قراردادها و توافقهای محرمانه‌ای با آن داشته و این قراردادها باید محرمانه باقی بماند.

رهبر جمهوریخواه سنا با انتقاد شدید از دولت باراک اوباما افزود: «(دولت) باید توافقات جانبی را بدون تاخیر و تعلل تحویل بدهد».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس