جانشین فرمانده قرارگاه امام حسین (ع) با اشاره به اینکه در رابطه گرگ و میشی نمی‌توان در کنار هم زندگی کرد، گفت: هدف اصلی آمریکا از بین‌ بردن نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش مشرق، همزمان با سالگرد عملیات مرصاد در سال ۱۳۶۷ که لشکر انصار الحسین(ع) همدان در آن نقش کلیدی داشت، همایش با شکوهی شامگاه دوشنبه در باغ موزه دفاع مقدس این شهر به همین منظور برگزار و با استقبال خوب مردم همدان مواجه شد.

جانشین فرمانده قرارگاه امام حسین (ع) که خود در این عملیات حضور داشته است در این مراسم با اشاره به اینکه در تاریخ جنگ تحمیلی دو حلقه مفقوده وجود دارد، بیان داشت: دراین مقوله به آغاز تهاجم ارتش بعث به ایران و اتفاقات پس از قبولی قطعنامه ۵۹۸ کمتر پرداخته شده است.

سردار حسین همدانی ادامه داد: همچنین از نقش مردانی که در روزهای آخر جنگ تحمیلی حضور داشتند و نقش استان همدان که در تک پایانی جنگ نقش آفرینی کرد، کمتر خاطراتی بیان شده است.

وی با تاکید براینکه همه استانهای ایران در عملیات مرصاد نقش داشتند، بیان داشت: افرادی در این عملیات شرکت کردند که در طول هشت سال جنگ تحمیلی در جبهه ها حضور نیافته بودند.

سردار همدانی عنوان کرد: صدام که قطعنامه را قبول کرده و نتوانسته بود به نتیجه ای برسد سازمان مجاهدین خلق را شریک خود قرار داد و این درحالی بود که امام خمینی (ره) عملیات مرصاد را پیش بینی  کرده بود.

جانشین فرمانده قرارگاه امام حسین (ع) اذعان داشت: صدام بامسعود رجوی معامله کرده بود که حاکمیت خوزستان از آن او و حاکمیت ایران از آن وی باشد و همرمان با هجوم منافقین در غرب ایران ارتش عراق نیز به صورت گسترده در جنوب کشو وارد عمل شدند و تا نزدیکی شهر اهواز نیز رسیدند اما در منطقه غرب لشکر انصار الحسین(ع) همدان در منطقه چهار زبر از قبل یگانی مستقر داشت که این نیز خود رویدادی الهی بود.

سردار همدانی افزود: سازمان مجاهدین خلق در مجموع ۳۵ تیپ را سازماندهی کرده بود و در زمانی که به شهر کرمانشاه رسیدیم وضع شهر نا امن بود و مردم از گردنه چهار زبر به سوی شهر آواره شده بودند.

وی ادامه داد: با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی، سردارشمخانی و صیاد شیرازی قرارگاهی در کرمانشاه تشکیل و گردنه اسد آباد و منطقه بیستون به عنوان مواضع پدافندی انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) مزد معامله خود با خدا را در پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و با پیروزی در عملیات مرصاد گرفت، بیان داشت: اگر شهید حسن مبارکی نبود ستون منافقین به شهر کرمانشاه می رسید در حالیکه وی گمنام مانده است و مردی بود که عاشورایی جنگید.

جانشین فرمانده قرارگاه امام حسین (ع) عنوان کرد: هجوم نیروهای داوطلب به جبهه در این عملیات بی نظیر بود و چهار هزار نفر از نیروهای منافقین در چهار زبر گرفتار شده و کشته شدند.

سردار همدانی با اشاره به اینکه نقش سپاه بدر که از شیعیان عراق تشکیل می شد در این عملیات گفته نشده است، بیان داشت: در این عملیات ۱۳۰ رزمنده به شهادت می رسند و اگر رزمندگان همدانی در این منطقه مستقر نبودند اتفاقی دیگر روی می داد.

وی با تاکید بر لزوم پرداختن به ابعاد بیشتری از این عملیات توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان، بیان داشت: علی رغم پذیرش قطعنامه ۵۹۸، نباید به دشمن اعتماد می کردیم چراکه کارگردان حمله نظامی به ایران شیطان بزرگ آمریکا بود.

جانشین فرمانده قرارگاه امام حسین (ع) تاکید کرد: راهبرد دشمنان از بین بردن ایران است و نباید اینکه مظلوم باشیم یا بی تفاوت را انتخاب کنیم.

وی با اشاره به اینکه عملیات مرصاد درس عبرتی برای حال و روز اکنون ماست، بیان داشت: یک مسلمان دو بار از یک سوراخ گزیده نمی شود و هر دولتی که با آمریکا سازش کند خفت و خواری با اوست و تنها رمز پیروزی، مقاومت است.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷
    0 0
    مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس