امام‌جمعه موقت تهران گفت: امیدواریم تیم مذاکره کننده هسته‌ای قدر خود را بداند و منتقدان نیز آزاد باشند تا نقد منصفانه خود را مطرح کنند؛ مذاکره کنندگان باید ابعاد کامل توافق و آسیب‌های احتمالی آن‌را برای مردم بازگو کنند.

به گزارش مشرق، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب جمعه تهران امروز در خطبه دوم نماز با یادآوری سالروز احیای نماز جمعه به عنوان یکی از احکام پر برکت اسلام که پیش از انقلاب بر زمین مانده بود، گفت: خداوند در سوره جمعه مومنان را صدا می‌زند و به پایگاه ذکر خدا دعوت می‌کند.

وی از نماز جمعه به عنوان کانون آشتی با خدا و وصل شدن قطره به دنیای بی کران و نیز محل تجلی اتحاد و یگانگی یاد کرد و اظهار داشت: نماز جمعه مایه آرامش جامعه و کوه شدن و مقاوم شدن در برابر طوفان‌ها است. از  این رو ما باید قدردان امام راحل و آیت‌الله طالقانی اولین امام جمعه تهران باشیم.

صدیقی با تشکر از زحمات رئیس و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، توصیه به تقوا،‌ وحدت و روشنگری را از جمله توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به امامان جمعه خواند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5، تقدیر مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده هسته‌ای را دارای تعبیر برشمرد و افزود: امیدواریم تیم مذاکره کننده هسته‌ای قدر خود را بداند و منتقدان نیز آزاد باشند تا نقد منصفانه خود را مطرح کنند. چرا که ملت بصیر ولی نعمت ما هستند و ما چیزی جدای از مردم نداریم. بنابراین مذاکره کنندگان باید ابعاد کامل توافق و آسیب‌های احتمالی آن‌را برای مردم بازگو کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شورایعالی امنیت ملی عهده‌دار امانت بررسی متن توافق است، گفت: شورایعالی امنیت ملی ضمن بررسی دقیق توافق نگرانی‌های منصفانه صاحبنظران را چاره‌جویی کند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در روز عید سعید فطر خاطرنشان کرد: این توافق عده‌ای را بر آن داشت که گذشته دشمن را فراموش کرده و چهره کریه او را بزک کنند. اما رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های عید فطر فرمودند ما با آمریکا 180 درجه فاصله دیدگاه داریم.

صدیقی از ناسازگار بودن هویت دینی با بی دینی، ظلم با عدل، فریب با صداقت و ... سخن گفت و ادامه داد: ریشه تقابل میان ما و استکبار فطری، قرآنی و دینی است.

وی با اشاره به رجز‌های آمریکا پس از توافق بیان داشت: غرب پس از توافق مدعی شده بود که ما ملت ایران را تسلیم کرده و از دستیابی به صلاح هسته‌ای باز داشتیم در حالی که ملت ما خدا را دارد و با در پیش گرفتن مسیر انبیاء منتظر ظهور منجی است؛ در این 36 سال در برابر آمریکا با قدرت ایستادگی کرده و استکبار خواب تسلیم ما را به گور خواهد برد.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری تذکر رهبر معظم انقلاب به حفظ وحدت در منطقه و در داخل کشور گفت: ایشان تاکید کردند که توافق هسته‌ای موجب شکاف در متن مردم نشود.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب مکررا نقد سازنده را درباره مذاکرات و توافق هسته‌ای روا دانسته‌اند تصریح کرد: یکی از لوازم زنده بودن انسان همین است که مشکلات را دیده و آن‌ها را به نقد بکشد و مطالبه اخلاقی کند. البته نقدها باید منصفانه بوده و توهین و تهمت دور از شان اخلاقی ملت ماست.

صدیقی با توصیه به رسانه‌ها جهت رعایت ملزومات نقد منصفانه گفت: البته در آن طرف هم باید از هیجان‌زدگی،‌ شتاب زدگی و تحریک روحیه‌ها با این عنوان که اکنون پس از توافق دیگر همه درها به روی ما باز شده است خودداری کرد. زیرا متانت حکم می‌کند با احتیاط حرکت کرده و عهدشکنی دشمن را رصد کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز درباره حادثه سیل اخیر در کشور تلفات رخ داده را محصول بی توجهی برخی مسئولان برشمرد و خاطرنشان کرد: مگر سازمان هواشناسی کشور قدرت پیش‌بینی ندارد؟ مگر ستاد بحران ما نباید برای مقابله با حوادث آمادگی داشته باشد؟ مگر نباید علاج واقعه را پیش از وقوع‌ آن انجام داد.

امام جمعه موقت تهران درباره  تحولات منطقه نیز گفت: ما همیشه حامی دولت‌های برآمده از آرای مردم هستیم اما آمریکا در سوریه، ‌یمن و عراق به دنبال تجزیه است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا همه این ظلم‌ها،‌ تقلب‌کاری‌ها و سیاه کاری‌ها را برای  حمایت از اسرائیل انجام می‌دهد اظهار داشت: آمریکا مردم مسلمان را به جان هم انداخته و سلاح‌های خود را به حکومت‌های غیر مردمی که همواره آن‌ها را زیر چتر خود می‌گیرد می‌فروشد تا مردم را به خاک و خون کشند.

خطیب جمعه تهران در پایان نابودی دشمنان و نجات مردم منطقه را از خداوند مسئلت کرد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  ریشه تقابل میان ما و استکبار فطری، قرآنی و دینی است
 • نیلوفر ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  حاج آقا شما که به هواشناسی اعتراض میکنید خود شما و صنف شما چقدر نظریه پردازی در عرصه علوم انسانی کرده اید
 • User ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  امام جمعه تهران: توهین، تهمت و برخوردهای غیراخلاقی با تیم هسته ای دور از شان نخبگان ماست! مشرق اینجاشو سانسور کرد!
 • محمد ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  سلام این موضوع (اسلام ناب)را خوب پی گیری کنید . کسانی در ایران هستند که به هر نحو خواسته اند ومی خواهند که انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود وبرای این کار دردستگاه دولت هم جا خوش کرده وحرفشان را به کرسی می نشانند. به عنوان نمونه : جهاد سازندگی را همین ها نمد مال کردند. فرهنگ جهادی را جنان شستند که نگو ونپرس 2 سازمان جوانان کار ی شاید در راستای انقلاب انجام می داد ومی رفت که یک طرح اعتقادی در بین جوانان راه اندازی کند.اما طرح وزارت جوان را مطرح کردند و ورزش وجوانان نام گرفت اما آنقدر به ورزش اهمیت دادند که طرح اعتقادی جوانان به غفلت سپرده شدند 3 خیلی از این ماجراها داریم جریان خلیج همیشه فارس مهم تر از صدور انقلاب شد داریوش وکوروش به روز تر از اسلام ناب محمدی شد نمی دانم آن وقت به اسلام گفتند مرتجع نام ایران حتی از زبان رادیو معارف بیشتر به کار رفت تا نام اسلام در صورتیکه ما به عرب ها معترضیم قبیله اصل نیست اسلام اصل است تا آنجا که امام جمعه استان ها به استان بیشتر از جامع کشوری توجه کردند. امیدوارم نمایندگان مجلس استانی نشوند بلکه هر فرد مسلمان در جهان به فکر نکات پابرهنگان عالم باشد. وزمینه ظهور را فراهم نماید جوانان به چپ وراست اهمیت ندهید به برهان ودلایل توجه کنید حق برتر است از چپ .راست که (لاشرقه ولا غربیه )ارمان وشعار ماست
 • لبیک یا خامنه ای ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  با سلام شما چقدر پیگیر بودید که بهش دسترسی پیدا نکردید؟؟؟ کیه که گوش کنه؟؟؟
 • ناشناس ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  عجب اکتشافی !!!!!!
 • ناشناس ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  علوم انسانی که نه ولی علوم دیگر چرا
 • ناشناس ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  در توافق هسته ای خیلی چیزها محرمانه خواهد ماند چون اگه فاش بشه آبروی ایران میره
 • ناشناس ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  Ok
 • ناشناس ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  آقا چرت نگو استکبار دیگه چیه ؟؟ تو زرنگ باش در خانه ات را باز نگذار تا همسایه را دزد قلمداد نکنی
 • آقای م ر ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  لطفا خانم نیلوفر خانم حرف بی حساب نزنید. قدم هایی هم که از جانب حوزویان در باب علوم انسانی برداشته شده، بخش اعظمش با بی مهری مسئولین دانشگاه کنار گذاششته میشه. همه تقصیر رو گردن حوزه ها نندازید
 • ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  حالا ازکجا بدونیم تو راست میگی؟