کد خبر 443741
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳

معاون انجمن حمایت از زندانیان مرکز، از تعهد ۳۵۰ میلیون تومانی خیرین تهرانی برای حمایت از خانواده زندانیان خبر داد.

 به گزارش مشرق، عباس سنگانیان معاون انجمن حمایت از زندانیان مرکز، با بیان اینکه در جشن های گلریزان این انجمن در باغ موزه قصر و تالار آبگینه در مجموع ۳۵۰ میلیون تومان خیرین تعهد مالی کردند گفت: البته همه در فرم ها و اعلام ها گفته اند که می دهیم اما اینکه چقدر از این تعهدها به پول نقد تبدیل می شود مشخص نیست.

وی افزود: در کنار این تعهدات مالی برخی از خیرین هم متعهد شدند از خانواده های محروم زندانی حمایت کنند که در قالب طرح گره گشایی ۲۰ خانواده در گروه حمایت های ویژه قرار گرفتند.

معاون انجمن حمایت از زندانیان مرکز در پاسخ به اینکه آیا حمایت از خانواده زندانیانی که در خارج از کشور محبوس هستند با کمیته امداد است گفت: انجمن تا جایی که بتواند خودش از این خانواده حمایت می کند حتی اگر ۱۰ تا ۲۰ سال طول بکشد و این خانواده ها را به امداد معرفی نمی کنیم. اما سایر خانواده زندانیان تنها مدت کوتاهی مثلا ۳ تا ۱۲ ماه تحت پوشش هستند و بعد به کمیته امداد معرفی می کنیم.

سنگانیان از توزیع ۱۰۰ میلیون تومان سبد ارزاق میان خانواده زندانیان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: ارزش هر سبد غذایی و سبد بهداشتی حدود ۲۷۰ هزار تومان بود که توزیع شد. هم اکنون از میان ۵۰۰۰ خانواده زندانی در تهران که همگی نیازمند هستند ۵۰۰ خانواده مستمری می گیرند که علت آن کمبود بودجه این نهاد است. باید گفت که انجمن هیچ حمایت دولتی ندارد و تنها از طریق خیرین حمایت می شود. اگر حمایتها بیشتر بود قطعا بهتر به خانواده زندانیان رسیدگی می شد.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس