کد خبر 441584
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴

مایکروسافت بالاخره پتنت تکنولوژی لمس سه بعدی (3D Touch) خود را دریافت نمود؛ نوعی از فناوری که چند سال است طرفداران این شرکت در انتظار استفاده از آن هستند و خبرهای مرتبط با این تکنولوژی را دنبال می‌کنند.

 به گزارش مشرق، چند سال قبل، نوکیا و مایکروسافت همکاری خود را در زمینه ساخت موبایلی جدید آغاز کردند؛ تلفن هوشمندی با کد رمز «مک لارن» که در اصل قرار بود از فناوری لمس و کنترل سه بعدی بهره جوید. در این تکنولوژی، موبایل می‌تواند حدس بزن که کاربر انگشت خود را در برابر نمایشگر (به شکل معلق) نگه‌داشته و بر اساس آن نیز، از خود بازخورد نشان دهد. متاسفانه موبایل مک لارن هیچگاه تجاری نشد و نتوانست مراحل توسعه را پشت سر بگذارد اما تکنولوژی لمس سه بعدی مایکروسافت، به توسعه ی خود ادامه داد.

مایکروسافت پتنت تکنولوژی «لمس سه بعدی» را دریافت کرد

هفته گذشته اما مایکروسافت در نهایت پتنت این تکنولوژی را به شکل رسمی دریافت کرد. بر اساس اطلاعاتی که تشکیل دهنده پتنت یاد شده هستند، چنین سیستمی می‌تواند زاویه قرارگیری یک یا چند انگشت را که بالاتر از نمایشگر مجهز به فناوری لمس سه بعدی قرار گرفته‌اند را شناسایی کند.

مایکروسافت پتنت تکنولوژی «لمس سه بعدی» را دریافت کرد

 سیستم لمس سه بعدی به دو شکل زاویه قرارگیری انگشت بالای نمایشگر را اندازه گیری نموده و سپس با تفسیر داده‌ها، بازخورد خود را در نمایشگر به نمایش می گذارد.

پس از McLaren، شایع شد که تکنولوژی ۳D Touch هنوز در حال توسعه بوده و راه خود را نیز به ویندوز ۱۰ خواهد گشود.

تا کنون اما هیچ نشانه ای مبنی بر استفاده از این تکنولوژی در ویندوز ۱۰ دیده نشده و چنین به نظر می‌رسد که مایکروسافت ابتدا در سال ۲۰۱۴ اقدام ثبت این پتنت کرده (در هفته گذشته موفق به دریافت پتنت از سوی مرکز ثبت پتنت و علائم تجاری در ایالات متحده شده)، در نتیجه می‌توان عدم ادامه دار شدن توسعه لمس سه بعدی را نیز یکی از احتمالات دانست.

از طرف دیگر گفته می شود که موبایل‌های پرچمدار خانواده لومیا در فصل پاییز سال جاری از راه خواهند رسید. در نتیجه طرفداران خوشبین می‌توانند همچنان امیدوار بوده و احتمال دهند لمس سه بعدی جایی در سری جدید موبایل های این شرکت خواهد داشت.

منبع: دیجیاتو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس