این پایگاه آمریکایی در گزارشی نوشت که توافق هسته‌ای با ایران می‌تواند برای شرکتهای و پیمانکاران دفاعی آمریکایی "میلیاردها دلار ثروت باد آورده" به دنبال داشته باشد.

به گزارش مشرق، «بلومبرگ» در گزارشی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران نوشت که پیمانکاران و شرکتهای دفاعی آمریکایی به دنبال توافق احتمالی هسته‌ای با ایران، از میلیاردها دلار «ثروت بادآورده» ناشی از تشدید فروش تسلیحات به کشورهای عربی منطقه خلیج فارس و همچنین اسرائیل سود خواهند برد.
 
این پایگاه آمریکایی تصریح کرد: «توافق با ایران برای برچیدن برنامه هسته‌ای، می‌تواند برای پیمانکاران و شرکتهای دفاعی آمریکایی که هم اکنون هم در حال سود جستن از تلاش دولت اوباما برای بستن توافقهای بیش از 6 میلیارد دلاری در حوزه سخت‌افزارهای نظامی به منظور کم کردن نگرانیهای اسرائیل و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس هستند، ثروت بادآورده‌ای ایجاد کند».
 
در این گزارش آمده است: «جزئیات توافق احتمالی در حال مذاکره بین ایران و 6 قدرت جهانی مشخص خواهد کرد که آمریکا چه تدابیر و اقداماتی برای کمک به متحدانش اتخاذ می‌کند. توافق هسته‌ای احتمالا سبب تهییج شرکای خاورمیانه‌ای آمریکا برای جستجوی جهت دریافت سیستمهای دفاعی پیشرفته از شرکتهایی چون بوئینگ، لاکهید مارتین و همچنین شرکتهای فرانسوی و دیگر نقاط می‌شود».
 
در همین ارتباط «ویلیام هارتونگ»، مدیر پروژه تسلیحات و امنیت در مرکز سیاست بین‌الملل در واشنگتن می‌گوید: «در تئوری توافق با ایران می‌تواند سبب کاهش تنشها در منطقه و در نتیجه کاهش تقاض برای سلاحهای پیشرفته شود اما در کوتاه مدت توافق در واقع می‌تواند سبب افزایش درخواست برای چنین تسلیحاتی شود».
 
تاکید بر درآمدهای هنگفت ناشی از فروش تسلیحات به کشورهای عربی در حالی است که واشنگتن با تاکید بر مواضع ایران هراسی خود در میان کشورهای منطقه نه تنها مواضع خود را پیش برده بلکه با تشدید فروش تسلیحات در سالهای اخیر، میلیاردها دلار به اقتصاد خود کمک کرده است.

منبع: نسیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ناشناس ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
  0 0
  میشه بگین این قسمت نظرها مال چییه ؟؟؟ هرچی نظر میزاریم منتشر نمیکنین؟؟!!
 • ناشناس ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
  0 0
  میشه بگین این قسمت نظرها مال چییه ؟؟؟ هرچی نظر میزاریم منتشر نمیکنین؟؟!!
 • ناشناس ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۱
  0 0
  خب اینکه کاری نداره شرکتها وپیمانکاران ایرانی هم با فروش محصولات و صنعت خودشون به امریکا ازاین فرصت باد اورده استفاده کنند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس