«بیزینس اینسایدر» در گزارشی درباره استفاده از بمب‌های سنگرشکن علیه ایران نوشت به دلیل دانش بومی هسته‌ای این کشور و عدم تضمین نابودی تاسیسات هسته‌ای آن، گزینه نظامی موثر نیست.

به گزارش مشرق، یک پایگاه آمریکایی در یادداشتی با اشاره به دانش بومی برنامه هسته‌ای ایران، گزینه نظامی برای مقابله با این برنامه را غیرموثر توصیف کرد.

در حالی که همزمان با مذاکرات هسته‌ای وین اظهارات مقامات واشنگتن درباره باقی بودن گزینه نظامی روی میز و خبرهای رسانه‌های غربی درباره استفاده از بمبهای سنگرشکن بدین منظور ادامه دارد، یک پایگاه آمریکایی این گزینه را غیرموثر خواند.

بیزینس اینسایدر در گزارشی با عنوان «طرح جایگزین آمریکا برای ایران با دو مشکل بزرگ مواجه است»، بر کارساز نبودن گزینه نظامی و استفاده از بمبهای سنگرشکن در حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران تاکید کرد.

در این گزارش آمده است: «در نهایت هرگونه بمباران اهداف هسته‌ای ایران با دو مشکل و مانع اصلی مواجه است. اول اینکه نفوذگر مهمات انبوه می‌تواند کار اندکی در ریشه کن کردن دانش هسته‌ای ایران انجام دهد».

پایگاه آمریکایی در ادامه به اظهارات «آنگوس کینگ» سناتور ایالت مین آمریکا در این باره اشاره کرد؛ جایی که عضو مستقل کنگره آمریکا در اظهاراتی گفته بود «شما نمی‌توانید دانش آنها را بمباران کنید».

بیزینس اینسایدر در توضیح علت و مشکل اصلی دوم حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران هم نوشت: «مانع اول به مشکل دوم مرتبط است و آن فقدان ضمانت در این باره است که نفوذگر مهمات انبوه توان نابودی زیرساخت هسته‌ای را داشته باشد. هیچ ضمانتی نیست که یک دور از حملات هوایی برای چنین منظوری کافی باشد».

تاکید این پایگاه بر غیرموثر بودن استفاده از حملات با استفاده از بمبهای سنگرشکن در حالی است که وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه شب(دیشب) در اظهاراتی گفته بود که واشنگتن سلاح مورد نظر برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را در اختیار دارد
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس