مراسم تشییع پیکر 270 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس با حضور باشکوه و گسترده مردم پایتخت برگزار شد و کاروان شهدا با بدرقه مردم به معراج شهدا رسید.

موج خروشان مردم تهران برای تشییع غواص‌هاخبرنگار مشرق در میدان بهارستان - نوحه و اشک را در چهره تمام مردمی که خود را به میدان بهارستان رسانده‌اند می‌توانی ببینی. عقربه‌های ساعت بعد از ظهر را نشان می‌دهند و چیزی تا آغاز مراسم تشییع نمانده است.

تا چشم کار می‌کند جمعیت است که از خیابان‌های اطراف خودشان را به میدان بهارستان می‌رسانند. گوشه و کنار میدان پر شده از مادرانی که با صندلی های تاشو آمده‌اند و زیر سایه درختان در انتظار رسیدن کاروان شهدا نشسته اند. چشم هایشان خیره به مسیر ورودی کاروان شهداست.

اینجا باندها و بلندگوها هم دم گرفته‌اند و نوای "یاد امام(ره) شهداء... دلو می بره کرب و بلا" را سر می‌دهند. دل ها بوی سیب گرفته و زمین بوی گلاب ناب می دهد؛ چهره ها رنگ اشک به خود گرفته، اشک در همه چشم‌های منتظر حلقه زده است.

مسیر تشییع را اعلام کرده‌اند. کاروان شهدا قرار است از میدان بهارستان به سمت خیابان فردوسی و بعد به سمت میدان امام خمینی(ره) و در آخر به خیابان بهشت بروند و در معراج شهدا آرام بگیرند.

دوستی می گفت: خدا کند امروز، هیچ مادری به استقبال نیاید. سخت است به آغوش کشیدن پیکرهای دست بسته. آخر فکرش را بکنید حسرت در آغوش کشیدن به دل مادرهایشان می ماند. ولی اینطور که مشخص است همه مادرها آمده‌اند، دور تا دور میدان مملوء از مادرانی است که حالا سن و سالی ازشان گذشته و توان جسمی خوبی ندارند. دست بر پهلو ایستاده و با چشم‌هایی اشک‌بار خوش آمد می گویند. گویی میزبان مراسم آنانند و ما میهمان مراسم باشکوه آنها شده‌ایم.

موج خروشان مردم از خیابان‌های اطراف به سمت میدان بهارستان کماکان ادامه دارد. سیل جمعیت است که از سمت خیابان سعدی به سمت بهارستان می‌آید. جای حاج‌بخشی خالی که امروز برود بالای کامیون‌ها و میکروفن را بگیرد و «ماشاءالله حزب‌الله» بگوید.

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

پسر بچه‌ای با پلاکاردی که روی آن شعر نوشته شده است به سمت ما می‌آید، روی پلاکارد با خطی زیبا نوشته شده است: «اي كاش فشنگي پر پرواز تو مي‌شد؛ آتش زده اين زنده به گوري جگرم را»

«175 شهید غواص پیامی با خود آورده‌اند»، «ستاره‌های درخشان راه را به ما نشان بدهید»، «غواص‌ها دیدند ما داریم غرق میشویم؛ آمدند...»، «دست حیدر،دست زینب، دست این غواص ها...»، «بر موج‌های اروند با دست بسته رفتند، تا هیچکس نبیند بر دست های ما بند»، «دل به خاک زدید، تا آب در دلمان تکان نخورد» و «هیهات من الذّله» از جمله دستنوشته‌هایی است که در مسیر فراوان به چشم می‌خورد.

ناخودآگاه یاد دست نوشته‌های حسن باقری افتادم که در دفترچه جیبی خود این شور و اشتیاق را پیش بینی کرده بود و برای نسل من نوشته بود: روزی خواهد آمد که نسل آینده برای تشییع پیکر این رزمنده‌ها سر از پا نمی شناسد...

فرماندهِ قرارگاه‌های نصر و کربلا که در عملیات‌های فتح‌المبین، رمضان، بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر خوش درخشید در دفترچه یادداشت جیبی خود از احتیاج نسل من به پیکرهای تکه تکه شده امروز شهدا چه خوب می‌نویسد که «این جنگ یک تحول تاریخی به دنبال دارد. ما در این جنگ به دنبال اهدافی فراتر از خاک و مرز هستیم. اینکه معنویت را برای نسل آینده به ارمغان بیاوریم. ما در این جنگ می توانیم عزت و افتخارمان را به جهان صادر کنیم. وضعیت سیاسی و نظامی به نفع اسلام تغییر می کند  و روزی خواهد آمد که نسل آینده اقدامات و آرمان های ما را مورد تحليل و بررسي قرار مي‌دهند...»

میدان بهارستان مملوء از جمعیت شده است. باندها و بلندگوها روضه قمربنی هاشم می‌خوانند. شهدای غواص، همگی «عطر یاس» می‌دهند. امروز با وجود این همه شهید غواص، عجیب روضه عباس(ع) می‌چسبد. دوستی می‌گفت ضجه‌های شبانه غواص‌های اروند، ریشه در نهر علقمه دارد. عباس(ع) هم دست بسته شد. دستانش را در آن روز حساس گرفتند تا «باب الحوائج» شود تا امروز بتواند گره‌های افتاده به کارمان را بهتر باز کند. گویی حکمت این دنیا اینطور است که با دست‌های بسته بهتر می‌شود گره گشایی کرد.

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

شهدای غواص هم فرزندان آخرالزمانی ام‌البنین هستند. نسلی دیگر از جوانان بنی‌هاشم(ع) که آمده‌اند تا رجز «والله ان قطعتموا یمینی...» سر دهند. اینان سنگ عزت و غیرت به سینه زدند تا امروز همه تشییع کنندگان فریاد عزت و غیرت سر دهند و با غرور به میزبانی این آلاله‌ها بشتابند.

زمان زیادی تا آغاز مراسم نمانده است، پیکرهای مطهر شهدا به نزدیکی میدان بهارستان رسیده‌اند. اشک در چشم‌ها حلقه زده و دل‌ها در شُرُف شکستن است...

ما هم به سیل خروشان جمعیت می‌پیوندیم تا دل و جانمان را به حضور پاک این شهیدان متبرک کنیم.

اخبار لحظه به لحظه از تشییع شهدای گمنام:


با نوای «یا حسین یا حسین» اولین پیکرهای پاک شهدای گمنام به «معراج شهدا» رسیدند.یک گروه دمام‌زنی، پیش از کاروان شهدا همراه با دسته سینه‌زنی و فریاد «حیدر حیدر» وارد معراج شدند.

تهران به احترام «شهدای دست بسته» ایستاد/ کاروان شهدا به«بهشت» رسید

 گزارش‌های شبکه خبر از مراسم تشییع همچنان لحظه به لحظه ادامه دارد. گزارش‌های تلویزیون از این اتفاق تاریخی، قابل‌توجه بوده است.

 کاروان شهدا به خیابان بهشت رسید.

 طنین صدای اذان مغرب در میان جمعیت استقبال‌کننده در معراج شهدا، لحظات ویژه‌ای را به وجود آورده است.چیزی نزدیک به 5 ساعت از آغاز تشییع پیکرهای پاک 270 شهید غواص گذشته است و مراسم همچنان ادامه دارد.
تهران به احترام «شهدای دست بسته» ایستاد/ کاروان شهدا به«بهشت» رسید

فریاد «لبیک یاحسین» جمعیت استقبال‌کننده در «معراج شهدا» بلند شده است. خادمان شهدا اسپند دود کرده‌اند و همه چیز برای استقبال از شهدا آماده شده است. تا دقایقی دیگر اولین کاروان شهدا به ابتدای خیابان بهشت می‌رسد. نوحه به یادماندنی «یاد امام و شهدا دل و می‌بره کرب‌وبلا...»  در حال خوانده شدن است.پرچم‌های زردرنگ با آرم هسته‌ای و با نوشته «ما ایستاده‌ایم» همچنان در دستان مردم است.

کاروان شهدا در خیابان خیام به سمت خیابان بهشت در حرکت است.

بر تعداد جمعیت استقبال‌کنندگان از کاروان شهدا در معراج شهدا، لحظه به لحظه افزوده می‌شود.جمعیت مشغول عزاداری و نوحه‌خوانی هستند و انتظار برای استقبال از شهدا به اوج رسیده است. مداحان اهل بیت در ابتدای کوچه معراج به یاد شهدا مدیحه‌سرایی می‌کنند.

مادر شهید بهروز صبوری، شهید تازه تفحص‌شده‌ای که با ماجرای فیلم «شیار 143» د رمرکز توجه رسانه‌ای قرار گرفت در میان منتظرین کاروان شهدا در معراج شهدا قرار دارد. حجت‌اسلام ماندگاری در میان جمعیت استقبال‌کننده در معراج شهدا، از تاثیرات شهدا می‌گوید. از ابتدای خیابان بهشت، حجله‌هایی برای یادبود شهدا روشن نگه داشته است. بسیجیان زن و مرد به عنوان نیروهای انتظامات، به صورت داوطلبانه در معراج شهدا خدمت می‌کنند .ایستگاه‌های صلواتی در ورودی معراج شهدا و در داخل آن از زائران استقبال و پذیرایی می‌کنند.

بعد از 3 ساعت استقبال، سرانجام کاروان شهدای گمنام،  ازمیدان بهارستان خارج شد. مسیر رسیدن به معراج شهدا همچنان با کندی طی می‌شود.


شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/ حضور پرتعداد جانبازان ویلچری، در میان جمعیت تشییع‌کنندگان/بر ميزان جمعيت لحظه به لحظه افزوده ميشود/خیل عظیم مردم، خیابان های منتهی به معراج الشهدا را مسدود کرد
شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/ حضور پرتعداد جانبازان ویلچری، در میان جمعیت تشییع‌کنندگان/بر ميزان جمعيت لحظه به لحظه افزوده ميشود/خیل عظیم مردم، خیابان های منتهی به معراج الشهدا را مسدود کرد.

شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/ حضور پرتعداد جانبازان ویلچری، در میان جمعیت تشییع‌کنندگان/بر ميزان جمعيت لحظه به لحظه افزوده ميشود/خیل عظیم مردم، خیابان های منتهی به معراج الشهدا را مسدود کرد.

- طبق اعلام کمیته جستجوی مفقودین با وجود کندی حرکت تشییع‌کنندگان، مسیر تشییع دقیقا طیق برنامه قبلی ادامه دارد.
شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/ حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا

حضور پرتعداد جانبازان ویلچری، در میان جمعیت تشییع‌کنندگان از نکات قابل‌توجه مراسماست.

شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/ حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا

 معراج شهدای تهران آماده استقبال از کاروان شهداست.

شهدا تا «بهشت» بدرقه می‌شوند/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/ حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا

- جمعی از هنرمندان سینما از جمله حمد علی باشه آهنگر،مجتبی راعی، رضا میرکریمی، علیرضا رضاداد، محمد حسین طباطبائی نژاد، جمال شورجه،همایون اسعدیان، فرشته طائرپور، کمال تبریزی، مازیار میری،ناصر عنصری، مرتضی شایسته، ابراهیم مختاری،حسن پورشیرازی، منوچهر شاهسواری، اکبر نبوی، محسن خان‌جهانی،محمدرضا موئینی،کامران ملکی،حمیدی مقدم و... در این برنامه حاضر شدند.

- ازدحام شدید جمیعت باعث حرکت بسیار کند کاروان شهدا شده است. کاروان شهدا هم ‌اکنون در حال تغییر مسیر به سمت خیابان جمهوری اسلامی است.

- سعید حدادیان مداح اهل بیت هم‌اکنون در حال مداحی و نوحه‌خوانی هستند.فریاد «مرگ بر آمریکا»ی جمعیت، مکان تشییع شهدا را فرا گرفته است.

سعید حدادیان در سخنان کوتاهی در خلال نوحه‌خوانی گفت:‌ این پیام این شهدای غواص برای ماست. آنها امروز به سراغ ما آمده‌اند تا بگویند که ما دست بسته‌مان هم برای خدا کار می‌کند، ما بن‌بست نداریم. ما هم امروز خطاب به آنی که می‌گوید شما از جیب ملت خبر ندارید می‌گوییم که جیب ملت پر از عکس احمدی روشن است، پر از وصیت‌نامه شهداست پر از سربند یازهرا و یا حسین است. این مردم ایستاده‌اند، شما کم نیاورید...

این سخنان با استقبال وسیع مردم روبرو شد.

- هم اکنون مراسم شعرخوانی حماسی و نوحه‌خوانی توسط محمود کریمی، مداح اهل‌بیت(ع) در حال اجراست. سعید حدادیان هم در این مراسم حضور دارد. مردم در حال هم نوایی با کریمی هستند.

مردم پلاکاردهایی بر دست دارند که بر روی آن‌ها با نمایش تصویری از تابوت‌ شهدا نوشته شده است: «این سند جنایت کدخداست». همچنین جملات زیادی از امام خمینی(ره) در ضدیت با امپریالیسم جهانی و عدم سازش با آمریکا بر روی برخی پلاکاردها چاپ شده است مانند: «هر ملتی که به آمریکا اعتماد کرد ضربه خورد» بر روی یکی از دست نوشته‌های مردمی نوشته شده است: «هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد با لگد دشمن بیدار می‌شود»به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

- سخنرانی  محسن رضایی آغاز شد. محسن رضایی با اشاره به مناسبت 26 شهریور و سالگرد شهادت شهید صفارهرندی، ایمانی، نیک‌نژاد و بخارایی، شهدای معترض به کاپیتولاسیون گفت:مناسبت امروز با حضور این شهدا قرین است. شهدایی که فضای کشور را در این چند وقت کاملا دگرگون کرده‌اند چه در فضای حضوری و کف خیابان‌ها و چه در فضای مجازی، این مردم ثابت‌ کرده‌اند که امروز پیرو راستین این شهدا هستند، در شرایطی که امروز در فضای بین‌المللی ما نیاز به نمایش وحدت و خشم انقلابی داشتیم، این حضور امروز بسیار معنا دار است. امروز داعش به 35 کیلومتری بغداد رسیده است و باید از سوی ملت ایران پیامی به آنها داده می‌شد. امروز در یمن مردم بی‌پناه یمن در حال بمباران شدن هر روزه هستند و لازم بود که بار دیگر از سوی شهدا فریاد الله اکبری بلند شود و گفته شود که فکر نکنید می‌توانید به حیات ننگین‌تان ادامه بدهید. (برای دیدن متن کامل اخبار اینجا کلیک کنید)

به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا متوقف شد/خیل عظیم مردمی برای حضور در مراسم تشییع در خیابانهای منتهی به میدان بهارستان/حضور اقشار مختلف مردم با تصاویر و پلاکاردهایی درباره شهدا/طنین کجایید ای شهیدان خدایی

- به دلیل ازدحام جمعیت حرکت کاروان شهدا همچنان روبروی درب شمالی مجلس است و حرکتش متوقف شده است.

سخنرانی محسن رضایی تا دقایقی دیگر/ حضور مادران شهید با عکس فرزند گمنامشان/کاروان شهدا وارد میدان شدند

سخنرانی محسن رضایی تا دقایقی دیگر/ حضور مادران شهید با عکس فرزند گمنامشان/کاروان شهدا وارد میدان شدند

-کاروان شهدا از درب شمالی مجلس وارد میدان بهارستان شدند.

-حضور خانواده شهدا، به ویژه مادران شهدا در این مراسم قابل‌توجه است. هیئات مذهبی نیز حضور پرشوری دارند.

-سخنرانی محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه در طول هشت سال دفاع مقدس  تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود.جمعیت همچنان در حال اضافه شدن است و ازدحام جمعیت به حد غیرقابل‌کنترلی رسیده است.هنوز پیکر شهدا به میدان بهارستان نرسیده است.

- محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران به جمع تشییع‌کنندگان پیوسته است.


-
مراسم تشییع پیکر شهدا هم اکنون با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

- پخش مستقیم مراسم از شبکه دو و شبکه خبر تلویزیون آغاز شد.


-کاروان شهدا به میدان شهدا رسیده‌است و از آنجا به سمت خیابان مجاهدین اسلام در حال حرکت هستند.

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

- خبرها هاکی از آن است که به دلیل ترافیک و حضور بی شمار جمعیت، کاروان شهدا هنوز به میدان بهارستان نرسیده است.

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

حضور مردم در میدان بهارستان/از حمل دست نوشته‌های حسن باقری توسط یک پسربچه تا حضور مادران شهدا با صندلی‌های تاشو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 78
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  خدا کند امروز؛ هیچ مادری به استقبال نیاید. .. قیامت میشود مادر آغوش باز می کند اما دستها بسته است حسرت در آغوش کشیدن را چه کند؟! عجب حکایتی است امروز...
 • ناشناس ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  ما که نشد بریم خوش بحال هر کی که رفت .
 • آرش آذر ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  یک خواهش از ملت عزیز ایران بخصوص جوانان داشتم . هر کاری دوست داشتیم کردیم و هر جوری خواستیم گشتیم و ............ اگه برای تشییع میریم بیاییم فقط امروز حرمت شهدا رو نگه داریم و یه کم پوشش و رفتارمون رو رعایت کنیم . فقط امروز
 • كيوان از دبي ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  با چشماني خيس ، حسرت عدم حضور در كنار تابوت نورانيشان را مي خورم خداوند شهادت را نصيب ما هم بكند
 • سلمان ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  سلام برادران، خوش اومدين ، ما تا آخر هستيم شما هم دعامون كنيد كم نياريم. انشا الله
 • سیمرغ ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  سرباز وطن،پیرو رهبر بودم در لحظه مرگ،یاد مادر بودم بستند دو دستم،که بدانند همه من وارث مظلومیِ حیدر(ع)بودم...
 • ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  خبر اوردن بازهم تو شهر مهمانی وای وای خسته نباشی داداش پهلوانم کاش امشب یک بار دیگر بیای خونه دلم عجیب تنگ تنگ شده
 • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  به خدا قسم اگر امکانش می بود و در واقع باید بگویم توفیق داشتم من هم در این حضور عاشقانه و سراسر شور و شعور شرکت می کردم
 • علی ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  دستان عباس را نتواننست هیچ نامردی ببندد! دستان عباس را به نامردی گرفتند! اینقدر نگویید دستان عباس بسته بود!
 • محمد ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  به الله قسم اگه در خط اسلام حرکت نکنیم و ظاهرمان غربی بشه عذاب سختی درانتظارمان هست شهدا رفتند و در بین مان نیستند اما خدای شهدا که هست . چه مظلومانه دسهاشان را بستند و به شهادت رسیدن تا ما دستمان در مملکت خودمان باز باشه برای اجرای قوانین اسلام به خدای شهدا قسم اگه در مسیر اونها نباشیم خیانت کردیم هم به خودمان هم به شهدا
 • صحرایی ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  با سلام تقدیم به دریادلان غواص ماهیان لب تشنه از دریا گذشتند با شما هستند فرزندان این بوم کهن با شما هستند، آری با شما! با شما مردم ، بسیجی، کارگر با شما مسئولِ از ایشان بی خبر *** دسته های بسته شان پیغام بود آه تکرار همان فریاد بود یادم آوردند ایشان باز یاد روزگار شیعه پر تکرارباد *** «قصۀ تلخی است، ماهی ها و خاک؟! » ماهیان تشنه لب، کشتن به خاک نینوا هم از عطش بی تاب بود غرق آب امّا ، گمانم خواب بود *** حضرت ارباب عزت آفرید تشنگی ، تحریم ، موجی شد پدید عشق چون تهنایی ارباب دید دست و پا بسته ، تلظی را خرید. غر صحرایی
 • ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شرحي كه گذشته است بر هر غواص هم روضه ي كوچه دارد و هم عباس
 • صاعقه ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  درود برشهیدان و لعنت بر آمریکا و صدامیان.
 • ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شهداء، در كوران روزگار هرقدر يادتان در ذهنمان غبار گرفت به همان اندازه از راه و روش و منش شما فاصله گرفتيم،انقدر دور شديم كه در محضرتان كه تنها جمله اي كه به ذهنم خطور ميكند فقط دو كلمه دارد ...شهدا شرمنده ايم....
 • یک ایرانی لبریز از عشق وطن ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  ایکاش فاصله زیاد من تا شما عزیزان برداشته میشد و این افتخارنصیبم میشد که کنارتون باشم ولی حیف و صدحیف هزاران درود بر شما جان بر کفان بی ادعا
 • ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  زمین زنده ،گرفت در بر جوانمردان بسته پر خداوندا تو حافظ باش امانت را به روز عسر
 • آرش فکور وفانی درخدا ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  قرائن و امارات نشان میدهد امروز هم شاهد حماسه ای عظیم خواهیم بود
 • رضا ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شهدا چشمان نا مرئی هستند وبرمن تو نظاره دارند انان که برمیز ریاست تکیه کردن انان که ریا و رشوه میخورند انان که فکر مکنند این مملکت بی در پیکر است بدانند ودر یک کلام انان که خلاف جهت شهدا حرکت میکنند بدانند که در همین دنیا چنان خوار ذلیل می شوند که تصورش نا ممکن است برای همه مثل امریکا در طبس
 • هادی ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  کاش منم در تهران میان سیل خروشان بودم
 • مرتضي ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شهداء ،امروز كه عطر حضورتان فضا را پر كرده ،حسي غريب را تجربه ميكنم.انگار بهشتيان به نظاره ما امده اند .انقدر يادتان در ذهنم غبار گرفته كه از شرم جرأت بلند كردن سر و خيره شدن به تابوتهاي مطهرتان را هم ندارم.حال غريبيست .خوش به سعادتتان.تنها جمله اي كه در ذهنم نقش بسته دو كلمه بيشتر ندارد ولي خدا ميداند يك دنيا حسرت درونش نهفته است .ان دو كلمه را كه تمام بضاعت من حقير است محضرتان تقديم ميكنم ....شهداء شرمنده ايم
 • علی از تنکابن ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  یازهرا
 • حاج مهدی ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شهدا… خوش بحالتان که رفتید و عند ربهم یرزقون شدید، هیهات منا الذله
 • صاعقه ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  درود برشهیدان و لعنت بر آمریکا و صدامیان.
 • موریس ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  چه صفایی داشت تشییع .چه مردم با شرف و باغیرتی توخیابون ها دیده می شدند .شهدا شرمنده ایم
 • بی لیاقت عاشق شهادت ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  السلام علیک یا رسوا الله (ص) السلام علیک یا امیرالمومنین(ع) السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س) السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا(ع) السلام علیک یا حسن ابن علی(ع) صل الله علیک یا ابا عبدالله الحسین یا مظلوم(ع) السلام علیک یا حجت ابن الحسن (عج) السلام علیک یا روح الله (ره) السلام علیک ایهاالشهداء والصدیقین یا انصارالله اشفعی اشفعی اشفعی فی الجنه
 • شاهد ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شهادت گوارایتان باد دلمون اونجاست انشاالله راهتون رو گم نکنیم
 • ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  واقعا خوش به حال کسانی که تونستند به استقبال این شهدا بروند این شهدای عزیز رو به شهرستانها هم بیاورید
 • ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  برو بابا شما شاید کاری کرده باشی ما بیگناهیم ..
 • گمنام ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  ای کاش من هم برای خدا زنده به گور می شدم، اما شرافتم و باورهایم آسان مذاکره نمی شد...
 • سید محمد ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  با کنایه مصرعی می گویم و رد می شوم دست حیدر،دست زینب، دست این غواص ها...
 • ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شهید حسن باقری: "ما در این جنگ به دنبال اهدافی فراتر از خاک و مرز هستیم. اینکه معنویت را برای نسل آینده به ارمغان بیاوریم. ما در این جنگ می توانیم عزت و افتخارمان را به جهان صادر کنیم." قابل توجه تحریف کنندگان اهداف شهدا!!!!!!!
 • كيوان از دبي ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  با چشماني خيس ، حسرت عدم حضور در كنار تابوت نورانيشان را مي خورم خداوند شهادت را نصيب ما هم بكند
 • ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  سلام بر رهبری عزیز و سلام بر مهدی فاطمه(عج) ای کاروان آهسته ،ای کاروان آهسته ،آرام ،آرام ...چون آن دم که دربستر آب به گودی اروند آهسته و آرام خفتند. آرام، آهسته ران کارام جانم می رود.
 • امین ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شهید باشی و گـمنام باشـی و غــواص باشــی و دست بسته باشی و زنــــده بــگور باشـــی و تسلیم دشمن نشده باشی و بعد بیست و نه سال آمده باشی و حین انجام مذاکرات تفحص شده باشی و می آیــیم تا غـــیرت از شـــما تـــبرک ببـــریم
 • محمد ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  این روزها اشعار زیادی راجع به این شهدا شنیدم اما این یک بیت حقیقتا جگرم را سوزاند: اي كاش فشنگي پر پرواز تو مي‌شد؛ آتش زده اين زنده به گوري جگرم را
 • ناشناس ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  واقعا کدوم موجودی منفی داده ؟ از اینکه نرفتم ناراحتی یا از اینکه گفتم خوش بحال هر کی رفت ؟ خدا شفات بده !
 • ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  9دی هسته ای به برکت شهدا رخ داد
 • ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  سعید حدادیان در سخنان کوتاهی در خلال نوحه‌خوانی گفت:‌ این پیام این شهدای غواص برای ماست. آنها امروز به سراغ ما آمده‌اند تا بگویند که ما دست بسته‌مان هم برای خدا کار می‌کند، ما بن‌بست نداریم. ما هم امروز خطاب به آنی که می‌گوید شما از جیب ملت خبر ندارید می‌گوییم که جیب ملت پر از عکس احمدی روشن است، پر از وصیت‌نامه شهداست پر از سربند یازهرا و یا حسین است. این مردم ایستاده‌اند، شما کم نیاورید... سو استفاده سیاسی از شهدا ممنوع فعلا شما از منطق و دفاع از فرصت سوزیها وبی کفایتی های 8 ساله دوستانتان کم آورده اید که از شهدا مایه میگذارید
 • محمد ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  ما تا شش ونیم بهارستان بودیم خبری نشد. تا یک ربع به هفت هم خبری نبود.
 • سعید ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شهدا با دستان بسته هم طاقت دیدن غرق شدن مارا ندارند آمدند تا غرق نشویم لبیک یا حسین
 • مخلص شهداء ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  هر چه گشتم جمله اي در وصف اين فرشتگان عاشق يابم نتوانستم اميدوارم توان ولياقت آن را داشته باشيم تا از نهال انقلاب كه بواسطه آبياري اين شهداء با خون خود اكنون به درختي تناور تبديل گرديده محافظت كرده و از خاطرمان نرود دشمني كه آن زمان با لو دادن اين عزيزان باعث شهادتشان گرديد اكنون در قالبي شيك تر تحت عنوان ديپلماتهاي 1+5 در ميز مذاكره حاضر گرديده است و هيج وقت خوي دشمني خود را زمين نگذاشته و هر زماني آماده خنجر زدن از پشت ميباشد
 • احد ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  خداوندا به حق زهرای مرضیه،به حق آقا رسول الله،به حق مظلومیت اقا علی بن ابیطالب،به حق مظلومیت آقا امام حسن،به حق مظلومیت آقا اباعبدالله،به حق مظلومیت ائمه اطهار ، به حق مظلومیت آقا امام زمان و به حق آقا روح الله و همه ی شهدای مظلوم ، توفبق بیداری از خواب غفلت و شناخت حق و باطل را به همه ی جوانان ایران و همه ی جوانان دنیا عنایت فرما.
 • محمد امین ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  در پاسخ ناشناس . اگه آدم درست و حسابی بودی بهت برنمیخورد و به خودت نمیگرفتی از قدیم گفتن چوب رو که برداری گربه کوره حساب کار دستش میاد
 • مرتضیsk ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  امیدوارم تلاش همه ایرانیان در جهت سربلندی وطن باشد تا روزی مث امروز شرمندگی نباشد قربان خون شهدا
 • ناشناس 94 ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  ما سینه زدیم بی‌صدا باریدند از هر چه که دم زدیم، آنها دیدند ما مدعیانِ صفِ اول بودیم از آخر مجلس شهدا را چیدند
 • هبوط آدم ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  یاد کامنت اون کسی افتادم که تشییع جنازه مرتضی پاشایی رو با شهدای زمان جنگ مقایسه کرده و نتیجه گرفته بود که چون پاشایی روح مردم رو جلا داده از شهدا تشییع باشکوه تری داشته! حالا می خوام ببینیم اون شخص این تشییع باشکوه و بی نظیر رو دیده یا نه!
 • احسان ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  فراموش نکنیم که از شهدا شرمنده ایم....
 • مجتبی داودی ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  به تشنه کامی عباس هایمان سوگند/به دست بسته غواص هایمان سوگند/در این مجاهده کوتاه آمدن هرگز/و با یزید زمان راه آمدن هرگز
 • ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  اي كاش فشنگي پر پرواز تو مي‌شد؛ آتش زده اين زنده به گوري جگرم را
 • بوشهر دشتی ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  به احترام ورود شهدا صلوات بفرستید
 • مجتبی ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  احترام به تمام مادران سرزمینم... خداحافظ فرزندان روح الله...
 • ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  زیبا بود
 • سید محمد خادمی ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  شادی روح مطهر شهدای غواص , صلوات بفرست ...
 • فدایی ولایت ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  مردم ایران افتخار دیگری آفریدند مردم ایران واقعا سنگ تمام گذاشتند درود بر شرفتان درود بر غیرتتان اگر یک روز مردم غیرتمند ایران به خاطر تشییغ جنازه پاشایی انگشت افسوس بر دهان می گرفت امروز مردم ایران تشیع جنازه را به تمام مردم جهانیان یاد داد و نشان داد که تشییغ جنازه یعنی چه آن هم تشییع جنازه نورچشمانی که به دریا زدند تا ما سرپا به ایستیم شهدایی که دست بسته ایستادند و مقاومت کردند و سرخم فرو نیاوردند تا ما امروز با دست باز جلو دشمن کوتاه نیاییم واقعا تشییغ جنازه امروز یک معجزه الهی بود که من به چشم خود دیدم با چه مصیبتی که خود را از مترو به خیابان رساندیم شاید حدود یک ساعت بود ما پنجاه قدم راه نتوانستیم برویم آن هم ازدحامی که اصلا نمونه اش را ندیده بودم ماشا ا... به این سیل جمعیت. چشم دشمنان با مشاهده این سیل جمعیت کور شد . و به همین علت است که خداوند نمی گذارد آسیبی به این مملکت برسد چون مردم با جون و دل وفادار به این نظام مقدس هستند من بعد از برگشتن از تشییع جنازه از تلویزیون هم در خانه دیدم ولی هیچ دوربینی نمی تواند آن حضور سیل آسای مردم را در این تشییع جنازه با شکوه به تصویر بکشد.
 • ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  چه زیبا گفت رهبر عزیزمون: "سلام بر دستهای بسته و پیکرهای ستم دیده شما و سلام بر ارواح طیبه و به رضوان الهی، بال گشوده ی شما. سلام بر شما که بار دیگر فضای زندگی را معطّر و جان زندگان را سیراب کردید. و سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردید ناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می فرماید و غبارها را می زداید. و سلام بر شما ملّت بزرگ، وفادار، آگاه و مسئولیت پذیر که خطاب لطیف الهی را به درستی می شناسید و می نیوشید و پاسخ می گویید. حضور پرمضمون امروز شما در تشییع این دردانه های به میهن بازگشته یکی از به یادماندنی ترین حوادث انقلاب است. رحمت خدا بر شما." وحقا که امروز اتمام حجت بود و یک 9دی به تمام معنا خدا این مردم را حفظ کند.
 • فوتبالی ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  اگر ما امروز راحت نشستیم.برای اینست که شهدایمان ایستاده ودست بسته مقابل دشمنان دین وناموس مملکت اسلامیمان ندای شهادت دادنند.درود بر شرف و غیرتشان. مراقب باشید شرمنده خدا وشهیدانمان نشویم.
 • فوتبالی ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  0 0
  اگر ما امروز راحت نشستیم.برای اینست که شهدایمان ایستاده ودست بسته مقابل دشمنان دین وناموس مملکت اسلامیمان ندای شهادت دادنند.درود بر شرف و غیرتشان. مراقب باشید شرمنده خدا وشهیدانمان نشویم.
 • افشین تهران ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  در دبی عزیزم از شهادت خبری نیست.امارات هم امروز برای ما شاخ شده ول کن بیا وطن.
 • افشین تهران ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  اونایی باید شرمنده باشن که با خون این شهدا برج و بارو ساختن والا من و شما همیشه بیاد این عزیزان قهرمان بودیم و هستیم و راهشان را متبرک میدانیم و در رکاب مولایمان اماده هستیم.پس شرمنده باد انانکه راه شهدا را یاد نگرفتن و یا فراموش کردن.
 • علی ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  نوجوانم شاد ، امّا سرکش و عاصی نبود این لباس "تنگ و چسبان" مال رقّاصی نبود داغ من را مادر عباس(ع) میفهمد فقط دست و پا بسته قرار و رسم غوّاصی نبود
 • ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  تک تک اجزای وجودم در مقابل شهدا احساس شرمندگی میکنه چقدر تو این دنیای زود گذر غرق هستم
 • ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  امروز یاد 9 دی 88 افتادم
 • افشین تهران ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  امروز من معجزه دیدم!معجزه هایی دیدم.معجزه مردان و زنان و جوانان هموطنم را دیدم که با انواع و اقسام پوششها و صلیغه ها با وحدتی دشمن شکن در کنار هم بودند.اول بگم که فدای شما ملت هوشیار و دوستداشتنی بشم که در دنیا نمونه ندارید.امروز من معجزه حضور غایبانی را دیدم که سالها منتظر مانده بودن تا امروز بیایند و بما یاداوری کنند که ما که هستیم و رسالتی که بر دوشمان هست چه بوده و هست.امدند تا بما یاد بدهند که ایثار را چگونه ببینیم.از خودگذشتگی را چگونه تجربه کنیم.اصلا چرا حالا امدند؟؟این سالها کجا بودید ای جگرهای پاره پاره ملت ایران؟ای دست بسته های مظلوم که اگر فقط یک دشنام برای خوشایند صدامیان میدادید امروز زنده بودید اما نکردید چون اهل معامله نبودید و بر عقیده خود استوار.ای پهلوانان واقعی اجازه نمیدهیم که عزت و اقتدار و استقلال و امنیتی که ثمره خون شماست را به بهانه معیشت ما بفروشند.خوشحالیم که مسئولین نگران جیب مردم هستند و دستشان درد نکند که البته این وظیفه شماست اما این جیب خالی را با ریشه کن کردن فساد و رانت و اشرافیگری دوا کنید .با جیب پر مانور مناعت نمیدهم بلکه عزتی که بهایش این عزیزان دست بسته هستن را به میلیاردها نمیدهم.این عزیزان غواص امدند تا ما غرق نشویم.مردانه در مقابل قاتلین این قهرمانان مظلوم بیستیم و مشتی محکم بر دهان شیطان بزرگ بزنیم.
 • ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  نباید تحقیق کرد ودید کدام گروه از ارتش عراق این جنایت جنگی رو مرتکب شده نباید به دادگاه بین المللی شکایت کرد ؟
 • ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  خیلی جالبه مشرق نظرات تکراری رو منتشر میکنه اونوقت نقد جدی رو حذف میکنه....متاسفم براتون ...اینکه برنامه امروز بسیار بی نظم و بسیار بی برنامه بود رو منتشر نمیکنید آخه تا کی ما مردم تو این اجتماعات بیایم و هر بار مشکلات همیشگی رو ببینیم؟؟؟؟؟
 • ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  عزیزم... شما ک قلبا در آنجا بودی، چه بسا مأجورتر از ما هستی که جسممان بیشتر از قلبمان آن جا بود. گرچه جذبه شهدا بقدری زیاد است که قلب سرکش را هم رام می کند حتی برای لحظه ای! زیارتت قبول هادی عزیز!
 • ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  آب،بیارید شهید اوردن....
 • ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  مشخص است . آن عراقی که این محل را لو داده اطلاعات کامل داره . از این جنایت ها در پرونده رژیم صدام زیاد است .
 • محمد ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  اهل ظاهر نظاره گر شهدایی هستند که برروی دست ها می روند ولی اهل باطن براین واقف اند که این شهید است که دل ها رابه سوی آسمان عروج می دهد اینجا همه دل ها آسمانی است
 • ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  دزدها باید شرمنده باشند
 • سید ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  شهدا شرمنده ام. باورکنید که برای ماندن در این دنیا خودمان را به یزید نمی فروشیم . ما امان نامه ای را که شمر آورده را به حسین زمان مان ترجیح نمی دهیم. باورکنید تا همین حد هم که سر یک میز از طرف ما نشسته اند هم راضی نیستیم ولی از آنجا که ولی زمان مان امر فرموده اند ساکتیم. ولی بی انصاف ها با حربه آب می خواهند که ظلیل مان کنند. اما بدانید که تا آخر به حرمت خون تان ایستاده ایم.
 • ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  شهداء زنده اند و نزد خدا مرزوقند در مورد شهید خدای متعال میفرماید که اینها زنده‌اند: وَ لا تَقولوا لِمَن یقتَلُ فی سَبیلِ اللهِ اَموات.(۱) وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللهِ اَمواتًا بَل اَحیآءٌ عِندَ رَبِّهِم یرزَقون(۲) فَرِحینَ بِمآ ءاتهُمُ اللهُ مِن فَضلِه.(۳) اینها آیات قرآن است؛ اینها صریحِ در یک معارفی است که از این معارف هیچ مسلمانی نمیتواند چشم بپوشد. هر کسی به اسلام و به قرآن اعتقاد دارد، این معارف بایستی جلوی چشمش باشد. این آیه‌ی شریفه قرآن میگوید اینها زنده‌اند. راز جاودانگي شان در اين است كه هرچه داشتن در پيشگاه حق و ملت و ديانت و مليت در طبق اخلاص گذاشتن.حال بايد از خود و خانواده هاي آتها شرم كنيم كه بر اين اخلاص رنگ و لعاب سياسي زنيم.چه با شعار چه با پلاكارت و يا هر طريق ديگري.
 • احسان ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  زمین خیلی کوچک است از این که عزت شهیدان را در آغوش بگیرد.
 • ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  محمد امین شما دخالت نکنید شما هم اگر حسابت پاک بود با حرف من کامنت نمیزاشتی ..
 • ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  منطق شماها که اساسا پکوند ما رو....
 • ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  0 0
  ظریف در کنسرت موسیقی شرکت می کند اما در تشیع شهدا نه
 • ناشناس ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
  0 0
  چون شهیدا نمیتونن دوسال دیگه به روحانی رای بدن ولی خواننده و دار و دسته اش میتونن !
 • ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
  0 0
  سلام بر شهدا که آنچه ایران دارد از خون این عزیزان است. همه می میرند اما بین مرگ هایمان فرسنگ ها فاصله است انشالله وقت مرگ خداوند ما را بخشیده باشد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس