کد خبر 424476
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۲

طی روزهای گذشته، ویروس کرونای خاورمیانه ای به کره جنوبی وارد شده و تا کنون ۲ نفر بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند. نگرانی ها از آسیب بخش گردشگری این کشور از گسترش ویروس کرونا رو به افزایش است.

تهدید گردشگری کره با ویروس عربیبه گزارش مشرق، طی روزهای گذشته ویروس سندروم تنفسی کرونای خاورمیانه ای، در کره جنوبی گسترش یافته است.

این ویروس تا کنون در کره جنوبی 2 قربانی گرفته و در حال حاضر تعداد مبتلایان به آن به 25 نفر رسیده است.

در کنار مشکلات بخش سلامت، این نگرانی وجود دارد که بخش اقتصاد این کشور نیز از این مسئله آسیب ببیند چراکه بخش مهمی از اقتصاد کره را حوزه گردشگری تشکیل می دهد.

در حال حاضر سهم قابل توجهی از گردشگران ورودی به این کشور از چین هستند و این نگرانی وجود دارد که با گسترش ویروس کرونا، بخش گردشگری این کشور آسیب جدی ببیند.

تا کنون صدها گردشگر چینی به دلیل گسترش بیماری در این کشور، سفر  خود را به کره لغو کرده اند.

با ورود این ویروس، سهام های بخش های مرتبط با فعالیت های اقتصادی گردشگری در کره از جمله هتلداری و شرکت های گردشکری افت قابل توجهی را تجربه کرده اند و سهام بخش دارویی و پزشکی این کشور روندی صعودی را در پیش گرفته است.

تعداد گردشگران چینی که سال گذشته به کره سفر کرده اند با افزایش 42 درصدی نسبت به سال 2013 به حدود 6.1 میلیون نفر رسید.

بر اساس پیش بینی ها در سال 2019 تعداد 174 میلیون شهروند چینی هزینه ای برابر با 264 میلیارد دلار را برای گردشگری در سراسر جهان هزینه خواهند کرد که در مقایسه با رقم 109 میلیون نفر و 164 میلیارد دلار در سال 2014 افزایش شدیدی را خواهد داشت.

از سوی دیگر خبرگزاری شینهوا مقامات کره ای را به سهل انگاری در زمینه کنترل ویروس کرونا متهم کرده اند چرا که یک نفر مشکوک به ابتلا به این ویروس که باید در قرنطینه قرار می گرفت توانسته است از از طریق هنگ کنگ به چین سفر کند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس