کد خبر 421766
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹

منابع عراقی از ادامه پیشروی های نیروهای مردمی در جنوب و غرب الرمادی و فرار تروریست ها با بهره گیری از توفان گرد وغبار در این مناطق خبر دادند.

به گزارش مشرق، الفرات نیوز، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: نیروهای مردمی ادوات داعش را که قصد فرار از منطقه کیلومتر پنج در غرب الرمادی در منطقه 35 را داشتند هدف قرار دادند که بر اثر آن شمار زیادی از داعشی ها به هلاکت رسیدند و ادوات آنها منهدم شد.

به گفته این منبع امنیتی فرار داعشی ها به دنبال پیشروی نیروهای مردمی در جنوب و غرب الرمادی و محاصره این تکفیری ها صورت گرفت و داعشی ها قصد داشتند از توفان گرد وخاک برای فرار استفاده کنند.

بازپس گیری دو منطقه «الطاش» و «الحمیره» در جنوب الرمادی

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که دو منطقه الطاش و الحمیره را در جنوب الرمادی مرکز استان الانبار بعد از درگیری‌های شدید با داعش آزاد کرده است.

عملیات موفق گروه مقاومت اسلامی النجباء در منطقه تل البوجراد

جنبش النجباء که یکی از گروه های مردمی است با صدور بیانیه ای اعلام کرد: جنبش مقاومت اسلامی النجباء در درگیری با داعش در منطقه تل البوجراد در بیجی در چهل کیلومتری شمال تکریت تلفات و خسارات سنگینی به آنها وارد کرد.

عملیات «لبیک یا حسین» مقدمه ای برای قطع امدادرسانی داعش میان موصل و الانبار

کریم النوری سخنگوی نیروهای مردمی عراق اعلام کرد: نبردی که روز گذشته شروع شده است مقدمه ای برای برای نبردهای اصلی است که شامل قطع امداد رسانی میان موصل و الانبار نیز می شود.

وی افزود: عملیات نیروهای مردمی شامل دو محور است؛ محور نخست به سوی مناطق النباعی والکسارات و ناظم التقسیم است ومحور دیگر شامل مناطق الاسحاقی و سید غریب و اطراف این دو منطقه است.سیطره بر این دو منطقه شریان ارتباطی تروریست ها را میان الانبار و موصل قطع می کند.عملیات لبیک یا حسین همچنین به منظور تامین امنیت جاده سامراء به شکل کامل ودور کردن خطر از آن است.الاسدی تاکید کرد: عملیات شاهد حجم بالای آتش خواهد بود به گونه ای که به دشمن مجالی برای تجدید قوا و آماده کردن طرح داده نشود.

محاصره داعشی‌ها در مناطق البوجواری و منطقه 600 در شمال تکریت

از سوی دیگر وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای مردمی، تروریست ها داعش را در مناطق البوجواری و منطقه 600 در شمال تکریت به محاصره درآورده اند.نیروی هوایی نیز ادوات تروریست های داعش را در منطقه الکسارات در استان صلاح الدین هدف قرار داده اند.

در این بیانیه همچنین از آزاد سازی ساختمان اداره دفاع در بیجی در استان صلاح الدین خبر داده شده و آمده است: الحویجه نیز مشمول عملیات لبیک یا حسین قرار می گیرد.
وزارت دفاع عراق از قطع خطوط امداد رسانی داعش در الرمادی خبر داد و بیان کرد: نیروهای امینتی و مردمی داعشی ها را از همه سو در محاصره قرار داده اند وعملیات آزاد سازی به خوبی پیش می رود.نیروهای امنیتی و مردمی منطقه المجره و العنکور اول و دوم و منطقه البو مرعی در  مجاورت دریاچه الحبانیه و نیز جاده استراتژیک از روستای المجره و پل مجاور کیلومتر 35 را از آزاد پس گرفته اند.

در بیانیه وزارت دفاع عراق همچنین از هلاکت وزیر جنگ داعش که افسر عالی رتبه رژیم بعث سابق عراق بود به همراه 17 داعشی دیگر در حمله نیروی هوایی عراق و نیز انهدام مرکز مهم ارتباطات داعش طی عملیاتی دقیق در ناحیه الدجیل در جنوب صلاح الدین خبر داده شد است.

وزارت دفاع عراق اعلام کرد: در عملیات آزاد سازی جاده استراتژیک روستای المجره و پل مجاور منطقه کیلومتر 35 بیش از 86 بمب کارگذاشته شده در این جاده خنثی شد در منطقه مجاور دریاچه الحبانیه و مناطق العنکور و المجره نیز 40 بمب منفجر و خنثی شد.در این عملیات تعدادی از تروریست ها به هلاکت رسیدند که برخی از آنها تابعیت پاکستانی داشتند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس