کد خبر 416511
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۹

شریک زندگی مناسب شما کیست؟ اگر به دنبال شریک زندگی مناسب می گردید اما نمی دانید که او باید چه خصوصیاتی داشته باشد، به نشانه های زیر دقت کنید.

به گزارش مشرق،‌ شریک زندگی مناسب شما کیست؟ اگر به دنبال شریک زندگی مناسب می گردید اما نمی دانید که او باید چه خصوصیاتی داشته باشد، به نشانه های زیر دقت کنید.

اشتباهات گذشته شما را فراموش می کند
یک شریک خوب، گذشته شما را نادیده می گیرد و دائم اشتباهاتی را که یادآوری آنها هیچ نفعی به حال رابطه تان ندارد، بازگو نمی کند.
 
مقایسه نمی کند
یک شریک زندگی مناسب تفاوت انسان ها را درک می کند و می داند که هر شخص نقاط ضعف و قوت خود را دارد. بنابراین شما را با افراد دیگر مقایسه نمی کند.
 
به رابطه دوطرفه اعتقاد دارد
او باید بداند که یک رابطه سالم به تلاش هر دو طرف وابسته است و باید بین آنها تعادل برقرار باشد. رابطه های یک طرفه در نهایت به مشکل منجر خواهد شد.
 
به تنهایی شما احترام می گذارد
هر فردی به تنهایی احتیاج دارد. شریک شما باید معنای حریم خصوصی را درک کند. افرادی که این قانون را رعایت نمی کنند، پس از مدتی از هم خسته می شوند و در رابطه احساس خفقان می کنند. باز هم می گوییم، در هر چیزی تعادل لازم است، حتی با هم بودن.
 
گفتگو با شما در اولویت اوست
یک شریک زندگی خوب ارتباط و گفتگو با شما را در اولویت کارهای خود قرار می دهد. بدون گفتگو با یکدیگر، مشکلات کوچک تبدیل به مشکلاتی بزرگ و حل نشدنی تبدیل می شود. شما باید در گفتگو با شریک تان آزاد باشید و مطمئن باشید که حرف هایتان شنیده می شود. گفتگو برای تداوم یک رابطه حیاتی است.

ساده است
یک شریک خوب رابطه را تبدیل به یک بازی پیچیده نمی کند. او با هر مشکلی به سادگی برخورد می کند و به جای عکس العمل های پرخاشگرانه یا عقب نشینی، با شما به گفتگو می نشیند.
 
رگ خواب شما را می شناسد
او به «زبان عشق» شما آگاه است و می داند چه زمانی باید کنارتان حضور داشته باشد، چه لغاتی را در گفتگو با شما به کار گیرد یا چه هدیه ای برای شما بخرد تا خوشحال شوید. به بیانی او باید رگ خواب شما را بداند.
 
شوخ طبع است
شوخ طبعی از خصوصیات او است، طوری که شما می توانید جوکی را برای او بگویید و با هم بخندید.
 
منطقی است
فردی را انتخاب کنید که انتظارات منطقی از شما داشته باشد. همه ما آدم ها گاهی اشتباه می کنیم و این امری طبیعی است. او نباید برای شما استانداردهایی تعریف کند که خود به آن پایبند نیست.
 
به خودشناسی رسیده است
گاهی ما از دیگران انتظاراتی داریم و زمانی که آنها قادر به برآورده کردن شان نیستند، ناامید می شویم. ما باید آنقدر مهارت های لازم را در خود تقویت کنیم تا محتاج هیچ کس نباشیم. رابطه عاطفی تنها باید راهی برای تقویت خودشناسی باشد.
 
خوش بین است
شریک شما انتظارات خوش بینانه ای از شما و رابطه دارد. او افکار منفی را از خود دور می کند و معتقد به رابطه ای خوب و طولانی مدت است.
 
مسئولیت پذیر است
او نباید شما را تنها منشا تمام خوشی هایش بداند. هر کسی مسئول شادی زندگی خود است. شما می توانید بزرک ترین بخش این شادی باشید اما تمام آن نه.

احساسات خود را کنترل می کند
یک شریک زندگی خوب به شما احترام می گذارد، مدام کنترل و نقدتان نمی کند و در مقابل دیگران باعث شرمندگی نمی شود.
 
زمانش را با شما تقسیم می کند
همدلی از دیگر خصوصیات فرد مناسب شما است. او به ارزش کار تیمی آگاه است و خوب می داند که: «یک دست صدا ندارد.»
 
مستقل است
او قابل اعتماد و مسئول است و هر زمان که احتیاج داشته باشید، کنار شما است.
 
از شما حمایت می کند
او شما را تشویق می کند تا بهترین خود باشید. از موفقیت شما نمی ترسد و همیشه بهترین شما را می خواهد.

معتقد است
پایبند بودن همسر به اعتقادات مذهبی یکی از ارکان مهم استحکام خانواده است و نشان می دهد که او به وظایف زندگی خود نیز متعهد خواهد بود.

قادر به گفتن «ببخشید» است
فردی که به خودآگاهی رسیده باشد، از گفتن «ببخشید» در زمان هایی که مرتکب اشتباهی شده، نمی هراسد.
 
بهترین دوست شما است
یک شریک زندگی خوب، باید یک دوست خوب هم باشد. زمانی که یک رابطه با مشکل روبه رو می شود، دوستی و صمیمی طرفین است که آن را نجات می دهد.

صادق و قابل اعتماد است
او هیچ گاه به شما دروغ نمی گوید. اگر شخص دیگری را ملاقات کرده باشد، ترجیح می دهد رابطه با شما را تمام کند تا این که فریب تان دهد و موجب آزارتان شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  جمع کن این کثافت کاری را
 • ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  هر موقع تونستید یکی رو با این خصوصیات اختراع کنید من اولین خریدارشم ... :) . . . . . چون بعید میدونم واقعیش وجود داشته باشه ....
 • محمد ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  مشرق اگه آدرس همچین فرشته ای رو داری نوکرتم بذار من با کله میرم! وقتی داشتم خصوصیاتشو میخوندم یاد مدینه النبی ای (ص) که قولش به ما داده شده (البته بعد ظهور) افتادم! گرچه نعمات الهی دست خداست ولی خیلی آرمانیه جان تو!
 • ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  اینا رو خوبه آدم بخونه و سعی کنه در خودش صفات خوب رو ایجاد یا تقویت کنه. اما امیدوارم باعث توقع فرشته بودن داشتن از همسر نشه. همه ما عیب داریم و باید بدونیم که شخص مقابل هم عیب دارد. یه جا از قول امام خمینی همچین چیزی خوندم (اگر کسی منبعی براش داره بگه لطفا): زن و مردی که میخواهند ازدواج کنند، اگر میخواهند خوشبخت باشند، باید بنای سازش داشته باشند.
 • ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  پیدا میشه؟
 • ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  اینایی که گفتی دیدی سلام برسون
 • ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  بله چراکه نه
 • ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  خود درگیر
 • ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  پس نماز خون نبود عیب نداره ؟یا حلال خور یا چشو دل پاک و....
 • ناشناس ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
  0 0
  بی ادب .. چرا؟؟ کافر همه را به کیش خود پندارد
 • ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۵
  0 0
  مدینه ی فاضله منظورتونه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس