کد خبر 413626
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳

وزیر سابق کار و امور اجتماعی سعودی گفت: وهابیت یک مذهب جدید نیست و محمد بن عبدالوهاب دین را تجدید کرد؛ اما مذهب جدیدی بر سرکار نیاورد.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه الوطن سعودی، علی بن ابراهیم النمله وزیر سابق کار و امور اجتماعی عربستان گفت: محمد بن عبدالوهاب دین را تجدید کرد؛ اما مذهب جدیدی بر سرکار نیاورد.

او در نشستی که با همکاری دانشگاه حائل و مجمع علمی فرهنگ اسلامی در عربستان تحت عنوان "استغراب...المنهج فی فهم الغرب...رؤیه تاصیلیة" (غرب شناسی: شیوه ای در فهم غرب...نگاهی ریشه ای) برگزار شد، گفت: شیخ محمد بن عبدالوهاب دین را تجدید کرد اما مذهب جدیدی ایجاد نکرد؛ این مساله ای است که برخی سعی می کنند از طریق آن اصطلاح وهابیت را به عنوان یکی از مذاهب شناخته شده ریشه دار کنند.

وزیر سابق کار و امور اجتماعی عربستان مفهوم استغراب (غرب شناسی) و تفاوت آن با غرب زدگی را بیان کرد و افزود: ترجمه از مهمترین عواملی است که مطالعه غرب و ژرف اندیشی درعلوم مختلف غرب را برای جهان عرب آسان کرد.
منبع: العالم

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • عمر ناصر اهلسنت دشمن وهابیت ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
  0 0
  وهابیت پرورش یافته انگلیس می باشد وفرقه است وباپول السعود وکمراهانی از افغانستان و پاکستان تشگیل کردید وبعد میوه ان داعش وهیچ رابطی با اهل سنت ندارد بلکه ابروی اهل سنترا هم بردند لعنت خدا ورسولش بر انان باد
 • ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
  0 0
  مثبت زدم به خاطر اسمت!!!
 • ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
  0 0
  در افغانستان مردم از وهابیت نفرت شدید دارند ، بنده حنفی ام و خوب میدانم که این مذهب (وهابیت) نه به درد دین می خورد و نه به درد آخرت ، اگر کسی اندکی عقل داشته باشد محال است از این مذهب دگم و متحجر پیروی کند.
 • ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
  0 0
  وهابیت درست که یک مذهب فقهی نیست اما یک مذهب اعتقادی است که در عقاید با مذاهب اهل سنت تفاوت های زیادی دارد این مذهب در اعتقادات اسلامی بدعت ایجاد کرد.
 • سروش ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۸
  0 0
  واقعا براي مسؤلين متاسفم كه گذاشته اند عربستان اینقدر پررو شود هرچه دست روی دست بگذاریم گستاخ تر میشوند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس