کتاب «غرش رعد» اثر محمد معما که خاطرات خلبانان دفاع مقدس در طول آن ۸ سال است از سوی انتشارات «عماد فردا» منتشر شد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، کتاب «غرش رعد» اثر محمد معما که خاطرات خلبانان دفاع مقدس در طول آن ۸ سال است از سوی انتشارات «عماد فردا» منتشر شد.
گفتند هواپیمای امام را بزنید+عکس
کتاب «غرش رعد» که روایت‌هایی از خلبانان در طول دفاع مقدس 8 ساله بوده است و محمد معما آن را تدوین کرده از سوی نشر عماد فردا منتشر و در نمایشگاه کتاب به مخاطبان عرضه خواهد شد.

کتاب حاضر که با محوریت زندگی امیر خلبان عبدالحمید نجفی به رشته تحریر در آمده از جمله کتاب‌هایی است که اتفاقات کمتر دیده شده و یا کمتر روایت شده از زندگی خلبانان دوره 8 سال دفاع مقدس را به تصویر می‌کشد.

عبدالحمید نجفی که از دوره دیده‌های ایالات متحده آمریکاست یکی از خلبانان بنام هواپیمای  F 5 است، که بعد از شهید اردستانی رکورددار پروازهای برون مرزی (132 پرواز) طی دوران دفاع مقدس است، ایشان که از خلبانان ثابت قرارگاه رعد در دوران دفاع مقدس بود، موفق به دریافت مدال فتح در سال 69 از دست مقام معظم رهبری شد.

در بخشی از این کتاب آمده است: «چهارشنبه یازدهم بهمن‌ماه 1357 مرا احضار کردند تا به همراه سروان شریفی‌راد یک پرواز رهگیریِ هوایی انجام بدهم. بعد از حدود یک ساعت به زمین نشستیم. صبحِ زودِ روز بعد ما را خواستند و به اتاق بریفینگ رفتیم. گفتند: «شما و سروان شریفی‌راد باید بلند شوید و وقتی هواپیمای آقای خمینی وارد ایران شد آن را رهگیری کنید و در صورت لزوم بزنید.» سریع گفتم: «من پرواز نمی‌کنم.» گفتند: «چرا؟» گفتم: «من هواپیمای سید اولاد پیغمبر را نمی‌زنم.» گفتند: «اگر سرپیچی کنی اعدامت می‌کنند.» گفتم: «هر کاری دوست دارید بکنید.»

«غرش رعد» در 392 صفحه و با قمیت 25 هزار تومان از سوی انتشارات عماد فردا منتشر شده و در نمایشگاه کتاب تهران که از 16 اردیبهشت لغایت 26 اردیبهشت در مصلای تهران برگزار خواهد شد به مخاطبان عرضه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس