آقای کاتن نباید فراموش کند، کارت پایان خدمت محمد جواد ظریف را همان «سپاه پاسدارانی» صادر کرده است که استکبارستیزترین نهاد روی زمین است و ظریف اگر در مذاکرات می‌تواند مردانه بایستد، ناشی از این اطمینان است که قدرت نهادهای انقلابی و مردمی، اجازه تعرض هیچ کشوری به خاک ایران را نخواهد داد.

به گزارش مشرق، بین جناح‌های سیاسی وفادار به نظام اسلامی، همواره بحث و جدل در خصوص مسائل مختلف سیاست داخلی و خارجی وجود داشته، دارد و خواهد داشت اما در این سرزمین، هیچ‌کس پای نامه‌ای را امضا نمی‌کند که نشان از بی‌اختیاری رئیس‌جمهور کشورش یا یکی دیگر از مقامات سیاسی بلندپایه داشته باشد. جناح‌های وفادار به نظام اگرچه با هم اختلافاتی دارند، اما در برابر اجنبی، یک‌دست و متحدند.

تام کاتن، سناتور تندروی جمهوری‌خواه آمریکایی در صفحه رسمی توئیتر خود و پس از اشاره وزیر امور خارجه ایران به وی در یک مصاحبه، حملات تندی را نثار وی کرده است. این قانون‌گذار آمریکایی در صفحه کاربری تائید شده خود در توئیتر، در پاسخ به وی توهین‌هایی را به وزیر امور جمهوری اسلامی ایران روا داشته که اساسا حق آن را ندارد. وی نه‌تنها در خصوص وزیر خارجه، که در خصوص هیچ‌یک از مردان و زنان این سرزمین حق اظهار نظر ندارد. قانون‌گذار یک کشور 300 ساله را به سخن گفتن از شیرمردان و شیرزنان سرزمینی چند هزار ساله چه‌کار؟

تام کاتن، همان کسی که مبدع نامه خفت‌بار 47 سناتور آمریکایی به مقامات ایرانی مبنی بر پایان توافقات هسته‌ای با خروج اوباما از کاخ سفید است، در توئیتر خود نوشت: «این نشانه شجاعت نیست که در طول جنگ ایران - عراق، در آمریکا پنهان شوید در حالی که کشور شما برای بقا می‌جنگد. بلکه نشان می‌دهد این شخصیت ضعیف‌النفس همچنان باقی است.»

آقای کاتن خود می‌داند که از کدام جنگ سخن می‌گوید؟ جهت اطلاع وی، باید گفت که در آن جنگ، جوانان ایرانی با دست خالی در برابر رژیم بعثی صدام ایستادند که اتفاقا واشنگتن و متحدانش آن را تا بن دندان مسلح کرده بودند. آیا آقای کاتن از یاد برده است که در روزهای پایانی همین جنگ، آمریکا رسما در خلیج تا ابد فارس، با ایران وارد جنگ شده بود و سکوهای نفتی ایران را هدف قرار می‌داد؟

از سوی دیگر پنهان شدن کدام است؟ ظریف در آن دوران با دستور مقامات ارشد نظام، در جبهه‌ای دیگر از منافع کشور دفاع می‌کرده است. جنگ تنها در خوزستان و مرزهای غربی ایران جریان نداشت، در تمام دنیا جریان داشت و ظریف در جبهه بین‌المللی می‌جنگید؛ چه‌بسا اگر چنین نبود، او هم دوشادوش رزمندگان ایرانی در جبهه‌ها نبرد حضور می‌یافت. آقای کاتن نباید فراموش کند، کارت پایان خدمت محمد جواد ظریف را همان «سپاه پاسدارانی» صادر کرده است که استکبارستیزترین نهاد بشری روی کره زمین است و گفتمانش امروز گفتمان مقاومت اسلامی را شکل داده، دمار از اسرائیل درآورده و منافع آمریکا را هدف گرفته است و ظریف اگر در مذاکرات می‌تواند مردانه بایستد، ناشی از این اطمینان است که قدرت نهادهای انقلابی و مردمی ، اجازه تعرض هیچ کشوری به خاک ایران را نخواهد داد.

وی همچنین با لحنی زشت و بی‌مبالات گفته است: «هی ظریف!‌ شنیده‌ام که از من نام برده‌ای. اگر تا این اندازه مطمئن هستی، بیا درباره قانون اساسی (آمریکا) با یکدیگر بحث کنیم.» در پاسخ به این لحن بی‌ادبانه کاتن باید گفت، قانون اساسی رژیمی که قانون‌گذارش کسی چون کاتن شود، ارزش بحث کردن ندارد. آن قانون اساسی که به آمریکا اجازه داد بدون مجوز بین‌المللی عراق را اشغال کند، چه جا و ارزش مباحثه و مجادله دارد؟ 

در ایران انتقاداتی در خصوص مذاکرات هسته‌ای و نحوه پیش‌برد آن وجود دارد. این حق هر ایرانی است که از وزیر خارجه کشورش و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای انتقاد کند ولو به زبان تند و این وظیفه مذاکره‌کنندگان است که با سعه صدر پاسخ‌گوی انتقادات باشند؛ اما همین منتقدین اجازه نخواهند داد اجانب سیل اهانت‌های خود را به سوی وزیر خارجه کشورشان روانه کنند.

تام کاتن و دوستانش توجه داشته باشند که در مذاکرات هسته‌ای این تمام ایران است که در برابر زیاده‌خواهی‌های آنها ایستاده، با تمام جناح‌های مختلف سیاسی‌اش؛ نه تنها «محمدجواد ظریف».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • مهدی اسدی ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  سلام علیکم : آفرین بر عزیزانی که این پاسخ دندان شکن را به بی ادبان سنای آمریکا داده اند . بعضی از مردم بزر گوار ایران اسلامی اگر انتقاد دوستانه به دولت مردان دارند دلیل نمی شود و اجازه نمی دهد که یک مشت گاوچران به یک نفر از ملت ایران؛ بی ادبی کند چه برسد به نماینده مردم ایران در مذاکرات انرژی هسته ای .
 • ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  دمش گرم هرچی آمریکا بگه درسته ما باید خویشتن دار باشیم تا به روح مذاکرات لطمه نخوره
 • ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  بنده بعنوان یک مخالف توافق با غرب از ظریف اعلام حمایت میکنم تا تام و جری کاتن بدانند چند چندیم
 • وحید ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  ببین مشرق اگه همیشه مثل اینبار باعث وحدت بشی چقد خوبه خوب باش و دلتو صاف کن ببین چقد کیف داره خخخخخ
 • سورنا ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  سناتور تام کاتن پسرک تو که هستی که به وزیر خارجه کشور من انگ می چسبانی درحالی که می دانی 80 میلیون ایرانی شجاع با تمدنی 7000 ساله که در تمام دوران این تمدن جز شکوفایی و خدمت به جهان چیزی نبوده است پشت سر ایشان هستند و این در حالی است که همه دنیا می دانند در آمریکا اگر می خواهید سناتور باشید باید یک عده سرمایه دار میلیون ها دلار هزینه کنند تا برای پسرکی مثل تو که تمام افتخارش اسلحه کشیدن بر روی مردم بی گناه افغانستان و عراق بوده است رای بخرند. پسرک : همه دنیا می دانند که قاتل سزار جوانک های عشق شهرتی مانند تو بودند که عمق فهم و دانایی اسطوره روم را نفهمیدند و روم را به فنا دادند به تو توصیه می کنم در کار رئیس جمهور دانایی همچون اوباما دخالت نکن زیرا عاقبت تو عاقبت قاتلین سزار خواهد بود. به تو واقعا توصیه می کنم در کار بزرگان دخالت نکنی زیرا پسرک باهوش کسی است که به جای پریدن وسط حرف بزرگترها به سخنان آنها گوش داده و تجربه کسب کند.
 • ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  حالا انگار این یارومیاد میخونه که شبنامه نوشتی!؟
 • رضا ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  بچه است و خام راه ورسم دیپلماسی را نمی فهمد حالا چطور رای اورده نمیدانم حتما با پول صهیونیستها به بزرگی خودتون ببخشید اقای ظریف خوب جوابی دادی بهش الحق منش وفرهنگ خاص ایرانی را نشان دادی
 • مجید ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  واقعا مشرق خودت اینا رو نوشتی؟ ایول بابا ایول، 180 درجه با اصولت مغایرت داره
 • احمد ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  ظریف مرد شریفی است که همانطور که خودش گفت هرگز زیر نوشته ای که به ضرر کشورمان باشد را امضا نخواهد کرد ، تام کاتن بااین بی ادبیها دنبال مطرح کردن خوداست ، ما منتقد وزیرمان هستیم اما هر تام کاتنی غلط میکند به ایشان توهین کند . انتقادات ما برادرانه و سردلسوزی است . تام کاتن بروگم شو توسوراخت
 • ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  آقای ظریف چطور توانست امریه برای کار در نیویرک بگیرد؟ آیا براستی در آن شرایط جنگ نیروی دیگری در وزارت خارجه حضور نداشت که مسوولیت آقای ظریف را انجام دهد که برای ایشان امریه صادر شد؟ و اساسا اگر آن روز و در آن شرایط جنگی صدور چنان امریه ای امکانپذیر بوده است ، چرا امروز میلیونها جوان ایرانی با وجود داشتن تخصص و تعهد از دریافت کردن امریه محروم می شوند آنهم در شرایطی که کشور در وضعیت جنگی نیست؟ جرم ما چیست که پدرمان با ولایتی لینک نبوده است؟
 • احسان ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  ظریف دوره خدمت سربازی‌اش را زمان جنگ تحمیلی در نیویورک گذرانده است.
 • ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  هرچند به عملکرد ظریف انتقاد داریم اما یک تار موشو با تمام دنیای بیگانگان عوض نمی کنیم
 • علی ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
  0 0
  آفرین سورنا جان به خودت و اسم زیبا وکلام زیبات
 • علی ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۱
  0 0
  برو بشین نامتو بنویس بچه .سواد سیاسی مادرای ما خیلی بیشتر از امثال توت
 • محمد ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۱
  0 0
  این بی تربیتو کی راه داد تو سنا شورای نگهبانی چیزی ندارن اینا این کابوی میشد بیشتر موفق بود تو کارش الآن نون تو گاوداریه
 • ۰۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۱
  0 0
  پاسخی ظریف از سوی ظریف...
 • ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۱
  0 0
  درود برظریف انان که ادعای اداب سیاسی می کنند چه شده که اینچنین هارشده اند بگذارید ازعصبانیت بمیرند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس