معاون زائرین و خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور به تشریح اقدامات و برنامه‌های در نظر گرفته شده برای برگزاری با شکوه سالروز عملیات بازی‌دراز پرداخت و گفت: کاروان‌های راهیان نور از سوم اردیبهشت‌ماه وارد شهر سرپل ذهاب می‌شوند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، معاون زائرین و خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به برنامه سالروز عملیات بازی‌دراز گفت: پیش‌بینی می‌شود ۱۵ هزار زائر در سالگرد شهدای عملیات بازی‌دراز حضور داشته باشند. همکاران ما در قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج به ویژه سپاه نبی‌اکرم کرمانشاه در تلاش هستند که مقدمات مناسب حضور زائران راهیان نور را در این منطقه فراهم کنند.
جزئیات صعود سراسری به ارتفاعات بازی‌دراز
وی با بیان اینکه تمهیدات و هماهنگی‌های لازم در راستای برگزاری هر چه باشکوه این مراسم انجام شده است، افزود: کاروان‌های راهیان‌ نور از پنج‌شنبه سوم اردیبهشت‌ماه سال جاری وارد شهرستان سرپل‌ذهاب می‌شوند و یادواره شهدای بازی‌دراز در بقعه حضرت احمدبن‌اسحاق(ره) با حضور خیل زائرین برگزار و روز جمعه چهارم اردیبهشت صعود سراسری امت حزب‌الله به ارتفاع بازی دراز شروع می‌شود.هم‌اکنون محل اسکان زائران در حال آماده سازی‌است. آشپزخانه‌های سیار و ثابت و همچنین ایستگاه های صلواتی در داخل شهر و در مسیر صعود نیز برای خدمت‌رسانی به زائران مهیا می‌شود. اسکان زائران، ارائه خدمات عمومی رفاهی، فضاسازی محیطی مسیر صعود به ارتفاعات بازی‌ دراز، تشکیل کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی راهیان نور برای افزایش توان عملیاتی امداد و نجات از جمله اقداماتی است که برای زائران این سفر معنوی در نظر گرفته شده است.

رحیمی‌زاده در خصوص جزئیاتی که برای برگزاری این مراسم مدنظر بوده و برای آن برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است، گفت: امسال ثبت نام اعزام زائران راهیان نور توسط کاروان های شهید باقری، شهید صیاد شیرازی به صورت کاروانی، انفرادی و خانواده ها با خودروهای شخصی انجام می‌شود (ثبت‌نام) و مجموعه فوریت‌های پزشکی و هلال احمر نیز هم در کنار کاروان‌ها و هم در ارتفاعات بازی دراز و دیگر یادمان‌های استان کرمانشاه از جمله یادمان مرصاد و پادگان ابوذر نیز حضور خواهند داشت. خادمین افتخاری شهدا هم اکنون در شهر سرپل ذهاب مستقر شده و فضاسازی محیطی مسیر صعود و محل برگزاری مراسم در ارتفاع بازی دراز را شروع کرده اند.
جزئیات صعود سراسری به ارتفاعات بازی‌دراز
وی ادامه داد: کمیته امنیتی انتظامی ستاد مرکزی راهیان نور نیز تمهیداتی را اندیشیده است تا امنیت عمومی محل‌های اسکان در روز سوم و چهارم اردیبهشت و شب صعود در شهرستان های سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین فراهم باشد هر چند بخش عمده‌ای از جمعیت راهیان نور در آن شب در شهر سرپل ذهاب استقرار دارند. همین‌طور بحث تردد خودروهایی که از پایانه های مرزی شهر قصر شیرین، مرز پرویز خان به سمت شهر کرمانشاه حضور پیدا می‌کنند مورد بررسی قرار گرفته و در این راستا جلسات متعددی در استان کرمانشاه برگزار شده است تا همه شرایط به بهترین نحو مهیا باشد.
جزئیات صعود سراسری به ارتفاعات بازی‌دراز
وی اظهار کرد: فرماندهان دوران دفاع مقدس در این صعود حضور پیدا کرده و راویان راهیان نور در قبال سکوهای متعدد روایتگری به روایتگری از رشادت‌های رزمندگان اسلام می‌پردازند. همچنین تولید و چاپ بروشورهای پادگان ابوذر، بازی دراز و شهید شیرودی از جمله اقداماتی است که توسط معاونت فرهنگی و هنری ستاد مرکزی راهیان نور انجام و روز مراسم در بین عزیزان حاضر در مراسم توزیع خواهد شد.

وی در پایان صحبت‌هایش به فعالیت های متعدد مجموعه‌های مردمی اشاره کرد و گفت: از جمله نقاط قوت برنامه امسال بزرگداشت بازی دراز، حضور فعال و موثر مؤسسات مردمی راهیان نور کشور در این همایش بزرگ مردمی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس