کد خبر 406038
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲

نمایندگان تکواندوی کشورمان با کسب ۱۲ مدال طلا و ۴ نقره و در مجموع با ۱۶ مدال عنوان قهرمانی نخستین دوره مسابقات تکواندو نونهالان آسیا را در دو بخش دختران و پسران از آن خود کردند.

به گزارش مشرق، اولین دوره مسابقات آسیایی رده سنی نونهالان با حضور 127 تکواندوکار از 17 کشور برونئی، چین تایپه، هنگ کنگ، هند، ایران، قزاقستان، کره‌جنوبی، عربستان، لبنان، ماکائو، مغولستان، فلسطین، فیلیپین، سنگاپور، امارات، ازبکستان و ویتنام ، از روز چهارشنبه (26 فروردین) به میزبانی چین تایپه و در سالن "دانشگاه تایپه" انجام پذیرفت. این رقابت‌ها که به مدت 2 روز پیگیری شد، امروز (پنجشنبه) به پایان رسید و تیم ملی ایران در هر 2 بخش دختران و پسران بر سکوی قهرمانی ایستاد.

تیم ملی ایران که در این رقابت‌ها با 10 تکواندوکار دختر و 10 تکواندوکار پسر حضور داشت. در بخش دختران موفق به کسب 7 مدال طلا و یک نقره شد و با 74 امتیاز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستاد.

تیم فیلیپین با یک طلا، دو نقره و یک برنز و کسب 29 امتیاز نایب قهرمان شد و قزاقستان با 29 امتیاز و کسب یک مدال طلا ، یک نقره و 5 برنز توانست عنوان سوم آسیا را به خود اختصاص دهد. چین تایپه (2نقره، 6برنز و 29 امتیاز) و ویتنام (1یک طلا،یک نقره و 19 امتیاز) به ترتیب در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات مهرو کمرانی به عنوان بهترین مربی و مهلا مومن زاده بهترین تکواندو کار آسیا معرفی شدند.

در شیاپچانگ چین تایپه تکواندو آسیا هم مقهور توان تکنیکی و تاکتیکی تیم ملی تکواندو پسران کشورمان شد. در این مسابقات تیم تکواندو پسران ایران با کسب 5 مدال طلا و 3 نقره و 72 امتیاز، به عنوان قهرمان مطلق این رده معرفی شد. تیم کره جنوبی نیز با 48 امتیاز و کسب 3 مدال طلا و 2 نقره نایب قهرمان شد و قزاقستان با 1 مدال نقره ، 8 برنز و 31 امتیاز به عنوان سومی رسید.

همچنین فیلیپین با یک طلا ، یک نقره و یک برنز (28 امتیاز) و چین تایپه با یک طلا ، یک نقره و یک برنز (23 امتیاز) به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند.

از سوی کمیته برگزاری مسابقات حسینعلی نعیمی به عنوان بهترین مربی و عرفان مرادی بهترین تکواندو کار آسیا معرفی شدند.

اسامی مدال آوران ایران در مسابقات آسیایی به شرح زیر است:


بخش دختران

مدال طلا:
مهلا مومن زاده در وزن 33- کیلوگرم
مبینا‌نژاد در وزن 37- کیلوگرم
ستاره چابکی در وزن 44- کیلوگرم
نرگس حسن نیا در وزن 51- کیلوگرم
زهره حسن نتاج در وزن 55- کیلوگرم
نگار پور جمالی در وزن 59- کیلوگرم
زهرا نصیر احمدی در وزن 59+کیلوگرم

مدال نقره:
فاطمه عبادوز در وزن 29- کیلوگرم

یلدا ولی نژاد و مبینا شاکری نیز موفق به کسب مدال نشدند.

بخش پسران


مدال طلا:
امیر ولی‌پور در وزن 33- کیلوگرم
حامد اصغری در وزن 45- کیلوگرم
مجتبی پاسار در وزن 53- کیلوگرم
عرفان مرادی در وزن 57- کیلوگرم
محمد خانی در وزن 65- کیلوگرم

مدال نقره:
علی نور محمدی در وزن 37- کیلوگرم
محمد حسین زاهدی در وزن 41- کیلوگرم
سید حسین حسین‌زاده در وزن 65- کیلوگرم

علیرضا یعقوب تبار و حسنعلی سلطانعلی زاده نیز از کسب مدال بازماندند.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس