کد خبر 403746
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بعد از مذاکرات لوزان نه تنها همه جناح‌های سیاسی، بلکه مسئولان وزارت خارجه هم که به اقتضای شغلشان خیلی با احتیاط حرف می‌زنند صریحاً بر دروغگویی و غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تأکید می‌کنند.

به گزارش مشرق،سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در افتتاحیه کارگاه آموزشی سرمربیان صالحین اقشار بسیج که امروز با حضور بیش از 250 نفر از اساتید و سرمربیان نظام تربیتی بسیج سراسر کشور در مشهد مقدس آغاز شد، طی سخنانی اظهار داشت: مهمترین دستاورد مذاکرات لوزان این بود که کل ملت ایران، به ویژه جناح‌های سیاسی را روی این مسئله که آمریکایی‌ها به شدت دروغگو حیله‌گر و غیر قابل اعتمادند به اجماع رساند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ارائه فکت شیت آمریکایی به محض قرائت بیانیه در لوزان ادامه داد: انتشار اسناد دروغین و از پیش آماده شده در مدت بسیار کوتاهی بعد از مذاکرات و اظهارات رئیس‌جمهور و سایر مقامات امریکایی خوشبین‌ترین افراد و جناح‌های کشور را به این واقعیت رساند که  دولت آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی همچنین گفت: اینکه مقامات وزارت خارجه و شخص وزیر این روزها نه  تنها در جلسات و نشست‌های تخصصی بلکه کراراً در رسانه‌ها بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تأکید می‌کنند، یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود. در حقیقت ما یک قدم به هدف نرمش قهرمانانه  که شناخت ماهیت اصلی دشمن است نزدیکتر شده‌ایم.

سردار نقدی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: سخنان رئیس‌جمهور محترم و سایر مقامات رسمی کشور در مقابل دروغ پردازی‌های امریکا آنها را رسوا کرد و نشان داد آمریکایی‌ها آنقدر مستکبر و خودخواه هستند که حاضر نیستند برای منافع بلند مدت خودشان حتی امتیازات کوچک و کوتاه مدت بدهند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با اشاره به سخنان حکیمانه و بسیار دقیق امام خامنه‌ای خاطرنشان کرد: سخنان امام خامنه‌ای عزیز تمام رشته‌های دروغ اوباما را پنبه کرد و نشان داد پشت ظاهر فریبنده پیام نوروزی دادن و سفره هفت‌سین انداختن در کاخ سفید، چه نیت‌های پلیدی نهفته است.

وی ادامه داد: طبیعتاً باید امریکا از این شکست‌های تلخ درس عبرت بگیرد، ولی روحیه استکباری مانع این درس‌گیری خواهد شد و شاهد آن خواهیم بود که مقامات کشورمان بعد از شروع دور جدید مذاکرات بسیار بیش از این، از غیرقابل اعتماد بودن آمریکا سخن خواهند گفت.

سردار نقدی تأکید کرد: اگر قرار بود آمریکا از حوادث و شکست‌ها عبرت بگیرد، شکست او در افغانستان بخاطر حمایت از طالبان کافی بود که در سوریه و عراق داعش و تکفیری راه نیاندازد.

وی گفت: اگر آمریکا اینقدر متکبر و خودخواه نبود و از شکست‌هایش عبرت می‌گرفت خواری و ذلت او به خاطر حمایت از صدام در تحمیل جنگ برای نابودی انقلاب اسلامی ایران کافی بود و امروز ارتش مفلوک آل‌سعود را برای سرکوب انقلاب اسلامی مردم یمن نمی‌فرستاد.

سردار نقدی با بیان اینکه آمریکا از شکست‌های پی در پی در ویتنام، ایران، لبنان، فلسطین، افغانستان و ... هنوز این درس ساده را یاد نگرفته است، تصریح کرد: او هنوز یاد نگرفته که نمی‌شود با ارتش، بر اراده یک ملت غلبه کرد، هنوز نیاموخته که نمی‌شود با تنگ‌نظری دنیا را اداره کرد، هنوز نفهمیده که حیله‌ها و تزویرهای استعماری، تاریخ مصرفش تمام شده و نمی‌توان با دروغ کار را پیش برد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ادامه داد: 36 سال شکست مستمر از ملت ایران به او حالی نکرده که نمی‌شود ملت بزرگ و با هوش ایران اسلامی را با فریب، بازی داد، ابر قدرتی که نتواند از حوادث درس بگیرد بزودی با سر به زمین خواهد خورد.

وی با تأکید بر آنکه حوادث سیاسی نباید ما را از اهداف و برنامه‌های اساسی باز دارد، افزود: ما باید حرکت بسوی ساخت یک نظام الگو را سرعت ببخشیم و همانگونه که امام‌خمینی (ره) فرمودند: ما باید بدون توجه به غرب حیله‌گر و شرق متجاوز فارغ از دیپلماسی حاکم بر جهان در صدد تحقق فقه اسلامی برآییم «و لازمه اصلی جامه عمل پوشیدن تربیت کادرهای انقلاب است کاری که امروز در اینجا برای آن گرد آمده‌ایم.

سردار نقدی در پایان ضمن تأکید بر ضرورت تدوین فقه و اخلاق تخصصی هر یک از اقشار، امر به معروف و نهی از منکر را کلیدی‌ترین محور بیانات آغار سال رهبری دانست و با بیان اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در عرصه‌های تخصصی برای اصلاح جامعه و شکل‌گیری نظام الگو خط مشی‌های جدید سازمان بسیج در خصوص نظام تربیتی بسیج را تبیین کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس