کد خبر 400667
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱

بررسی پرونده‌های پلیس آگاهی در خصوص سرقت‌ها و جرم‌هایی که در ایام نوروز اتفاق افتاده و طی آن، زنان قربانی این مجرمان شده‌اند نشان می‌دهد که رعایت برخی نکات ساده توسط زنان می‌تواند، از بروز اتفاقات تلخ تا اندازه زیادی پیشگیری کند.

به گزارش مشرق، خلوتی معابر در ایام نوروز، گرچه فرصتی مغتنم برای شهرنشینانی است که در تمامی سال، از ترافیک، آلودگی، شلوغی و سر و صدای خودروها، گریزانند، ولی در عین حال فرصت مناسبی را نیز در اختیار سارقانی قرار می‌دهد که سعی دارند تا با سوءاستفاده از این خلوتی معابر، اقدام به سرقت از قربانیان خود، به خصوص خانم‌ها، کنند.
بررسی پرونده‌های پلیس آگاهی در خصوص سرقت‌ها و جرم‌هایی که در ایام نوروز اتفاق افتاده و طی آن، زنان قربانی این مجرمان شدند نشان می‌دهد که رعایت برخی نکات ساده ولی در عین حال کلیدی، می‌تواند یا به طور کامل، سدی در برابر مجرمان ایجاد کند، یا احتمال قربانی شدن زنان در این ایام و موفقیت مجرمان و سارقان را تا حد چشمگیری کاهش دهد.

آنچه زنان در ایام نوروز می‌بایست بیش از پیش مراعات کنند:
1- خانم‌ها سعی کنند در ایام نوروز و به هنگام تردد از تاکسی و آژانس استفاده کنند و از سوار شدن به خودروهای عبوری به ویژه در زمان تاریکی هوا، ساعات خلوت و نقاط کم تردد پرهیز کنند.
2- در صورتی‌که راننده وسیله نقلیه‌ای که سوار آن هستید قصد انحراف از مسیر اصلی را داشت، ابتدا از راننده درخواست توقف و در صورت خودداری وی، سعی در توقف خودرو و کمک خواستن از عابران و مردم کنید.
3- از دادن شماره تلفن همراه و شماره تماس خود به دیگران، بدون ضرورت خودداری کنید.
4- از ورود به منازل و اماکنی که فقط یک یا دو جوان غریبه در آنجا حضور دارند، حتی المقدور خودداری کنید.
5- در هنگام بروز مشکل، شماره پلاک و مشخصات خودرو و راننده را یاداشت و یا بخاطر بسپارید.
6- پس از وقوع جرم احتمالی و یا در هنگام مشاهده موارد مشکوک با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس بگیرید.
7- با توجه به سرقت طلاجات در کوچه‌ها و محل‌های خلوت با روش اغفال توسط سارقان در تعطیلات نوروز، تاکید می‌شود زنان از همراه داشتن طلاجات به ویژه گوشواره، دستبند و گردن بند جداً خودداری و پرهیز کنند.
8- هنگام حمل کیف حتی المقدور از پیاده رو حرکت کنید و کیف را حائل میان خود و دیوار قرار دهید.
9- از به نمایش گذاشتن پول نقد همراه خود در معابر عمومی و مراکز خرید خودداری کنید.
10- در هر حال مراقب موتورسوارانی که اطراف شما هستند باشید.
11- هنگام عبور از عرض خیابان و یا خیابان‌های خلوت، مراقب افراد کیف قاپ باشید زیرا بیشترین کیف قاپی در این زمان اتفاق می‌افتد.
12- چنانچه از کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنید رمز آن را به خاطر بسپارید و از یادداشت کردن و قرار دادن در کیف خود، خودداری کنید چرا که سارقان با دستیابی به رمز آسانتر موفق به برداشت وجه نقد شما می‌شوند.
13- چنانچه مدارک، اسناد ملکی، شخصی و هویتی را در کیف دستی حمل و جابجایی می‌کنید در نگهداری آن مراقبت بیشتری کنید چراکه در صورت سرقت، احتمال سوء استفاده از سوی سارقان و افراد ناباب وجود دارد.
14- چنانچه وجه نقد بالایی از بانک‌ها و مراکز تجاری برداشت می‌کنید، سعی داشته باشید در هنگام جابجایی، از خودروهای عمومی و تاکسی استفاده و سعی شود از سوار شدن در خودروهای شخصی پرهیز کنید، چرا که احتمال آنکه سارقان در کمین شما نشسته باشند متصور است.
15- چنانچه از گوشی تلفن همراه استفاده می‌کنید، سعی کنید از ثبت تصاویر شخصی در حافظه گوشی تلفن همراه خود اجتناب کنید، تا در صورت سرقت تلفن همراه، این عکس‌ها و تصاویر خانوادگی و شخصی، مورد سوء استفاده سارقان و افراد ناباب قرار نگیرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس