کد خبر 399138
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۶

معاون اول رئیس جمهور در بخشنامه ای به همه وزارتخانه ها، سازمان ها و مؤسسات دولتی و استانداری ها بر ضرورت تعیین و کنترل قیمت‌ها با هماهنگی کارگروه تخصصی تنظیم بازار تأکید کرد.

بخشنامه جدید دولت/ تغییر قیمت‌ها فقط با مجوز کارگروه تنظیم بازار  به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری در این بخشنامه آورده است: با توجه به اهمیت کنترل و نظارت بر قیمت‌ها و به منظور هماهنگی و وحدت رویه در قیمت‌گذاری کالاها و خدمات، همه دستگاه‌های دولتی و عمومی موظفند قبل از هرگونه تغییر قیمت، موضوع را برای بررسی به کارگروه تخصصی تنظیم بازار اعلام کنند تا پس از هماهنگی لازم و در صورت نیاز، اعمال شود.

بنا بر این گزارش، مهمترین وظایف کارگروه تنظیم بازار شامل سیاست‌گذاری و نظارت بر امور تأمین، توزیع و مدیریت مطلوب بازار کالاهای اساسی، حساس و ضروری و نهاده ها و نظارت بر تأمین امکانات و تسهیلات اعتباری و بانکی مورد نیاز و امور گمرکی و مالیاتی به منظور روان سازی تولید، تأمین و توزیع آنها و همچنین نظارت مستمر بر ذخیره مطمئن و استراتژیک این کالاهاست.

هماهنگی و نظارت بر تعیین تعرفه، قیمت‌گذاری، بازرسی کالاها و خدمات و هماهنگی مراکز تصمیم گیر این امور از دیگر وظایف این کارگروه به شمار می آید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس