معاون وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه در مذاکرات هسته‌ای تنها درباره برنامه هسته‌ای ایران گفتگو می‌شود تأکید کرد که تحریم‌های ضد ایرانی درباره تروریسم و حقوق بشر به قوت خود باقی خواهند ماند.

به گزارش مشرق، وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا و مذاکره کننده ارشد کشور، که در مؤسسه کارنگی، یک اندیشکده آمریکایی، درباره سیاست خارجی آمریکا در قبال آسیای شمال شرقی سخن می‌گوید در پایان اظهارات خود به سؤالات حاضران پاسخ داد.

شرمن در پاسخ به سؤالی درباره مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 گفت: "هر گونه توافقی تضمین خواهد کرد که ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت و اینکه تمام مسیرهای به سمت مواد شکافتی لازم برای سلاح هسته‌ای مسدود خواهند شد. این معیاری است که ما برای دستیابی به یک توافق خوب و پایا در نظر خواهیم گرفت."

وی در ادامه تأکید کرد که دستیابی به این توافق خوب بسیار پیچیده و سخت خواهد بود.

شرمن در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره تبعات احتمالی یک توافق هسته‌ای برای نقش تهران در منطقه تأکید کرد که "هیچ معامله بزرگی با ایران" در کار نیست، "مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای هستند، ما کاملا درباره آنچه که در منطقه رخ می‌دهد آگاه هستیم، تمام تحریم‌های ما درباره تروریسم و حقوق بشر و نگرانی‌ها ما درباره ثبات منطقه به قوت خود باقی هستند و متأسفانه برای مدتی بسیار طولانی باقی خواهند ماند. ما درباره امنیت و ثبات منطقه بسیار نگران هستیم، به همین دلیل کری هفته آینده به عربستان سفر خواهد کرد تا با ملک سلمان دیدار کند و من در روز جمعه به وی خواهم پیوست تا با اعضای شورای همکاری خلیج فارس در لندن دیدار کنیم، به همین دلیل است که در مشورت مداوم با اسرائیل هستیم، به همین دلیل است که وزیر [خارجه] در گفتگوی مداوم با اردن و رهبران لبنان است."

وی در ادامه افزود: "اما تنها به این دلیل که ایران سعی در متوقف کردن داعش دارد و ما نیز همین سعی را داریم، به این معنا نیست که فعالیت‌های‌مان را با یکدیگر هماهنگ می‌کنیم. ما به خوبی و وضوح می‌دانیم که ایران در منطقه چه می‌کند و مذاکرات هسته‌ای تنها درباره مذاکرات هسته‌ای است."
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • وحید ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۸
  0 0
  حالا تو هی برو مذاکره کن!!!!!!!
 • ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  بدبخت های آمریکایی دلتون خوشه که ایران زیر بار شرایط احمقانه تان می رود
 • ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  اما رهبرمون فرمودن شرط توافق لغو یکباره ی همه ی تحریم هاست و مذاکره کنندگان ایرانی باید این شرط رو محقق کنن در غیر این صورت توافق نکنن
 • ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  خوردید؟ حالا هی برید مذاکره کنید بیخود هم اینهمه هزینه اقامت و... 5+1 رو هم باید بدیم
 • ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۹
  0 0
  عزیزان .هموطنان.برادران.خواهران. تاریخ که میخوانید چقدر میسوزید از عملکرد بعضی سران مملکت در دوران قدیم که چقدر راحت زیر بار زور رفته اند و لعنت میفرستید. دعا کنید و مطالبه کنید که همین بلا در دوره ما و نسل ما بر سر ما نیاید که مورد تمسخر نسل های بعدی قرار نگیریم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس