کد خبر 390527
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۶

معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان گفت: در ۶ ماه گذشته تصمیم گیری در حوزه بورسیه های غیرقانونی به سرانجام رسید و موضوع تجدیدنظر در این زمینه در جریان است.

به گزارش مشرق، معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان گفت: در ۶ ماه گذشته تصمیم گیری در حوزه بورسیه های غیرقانونی به سرانجام رسید و موضوع تجدیدنظر در این زمینه در جریان است.

مجتبی صدیقی بعدازظهر امروز (سه شنبه) و در پنجاه و پنجمین گردهمایی معاونین دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دانشگاه تربیت مدرس افزود: با آزمونی که برگزار شد ۱۱۵ نفر از رتبه های اول تا چهارم آزمون دکتری کشور که دارای صلاحیت های علمی و عمومی بودند؛ برای اعزام به خارج انتخاب شدند که امیدواریم این اعزام تا پایان سال صورت گیرد.

وی با بیان این که آیین نامه بورسیه داخل اصلاح شده از عملیاتی شدن وام دانشجویان دوره دکتری خبر داد و اظهارامیدواری کرد در روزهای آینده وام این دانشجویان برای دانشگاه هایی که فهرست های خود را برای سازمان امور دانشجویان ارسال کرده بودند واریز شود.

صدیقی، در ادامه با بیان این که در حوزه تربیت بدنی شاهد تحرک مناسبی بوده ایم گفت: در اردیبهشت ماه سال آینده المپیاد ورزش های همگانی در دانشگاه های کشور برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت دفاتر مشاوره، از طراحی طرحی با عنوان انتظارات متقابل دانشجویان و دانشگاهیان خبر داد و گفت: دو واحد اختیاری درس مهارت های زندگی در شورای برنامه ریزی آموزشی تصویب شده و باید مقدمات اجرایی آن فراهم شود.

صدیقی همچنین از امضای تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره پیشگیری از بیماری ایدز خبر داد و گفت: این تفاهم نامه برای اجرا به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

طرح دیگری که معاون وزیر علوم به آن اشاره کرد، مشاوره شغلی و تحصیلی دانشجویان بود که می تواند دانشجویان را به سوی انتخاب شغل مناسب و بازار کار هدایت کند.

معاون وزیر علوم در عین حال ضمن ابراز نگرانی از بودجه سال آینده گفت: در سال ۱۳۹۴ محدودیت های اعتباری به ویژه در حوزه تغذیه خواهیم داشت و نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد که برای برطرف کردن آن باید تلاش کنیم از ظرفیت های بخش خصوصی بیشتر استفاده شود. لزوم توجه به صرفه جویی و بهینه سازی مصارف، توجه به مراکز مشاوره برای کاهش آسیب پذیری دانشجویان از دیگر موارد مهم در سخنرانی معاون وزیر علوم بود.

صدیقی همچنین یادآور شد: در گذشته ردیف بودجه برنامه های فرهنگی و غذای دانشگاه ها متمرکز بود، اما این امر توسط سازمان مدیریت از یکدیگر جدا شده و بودجه ۳۵۰ میلیارد تومانی غذای دانشجویان در سال آینده به ۵۸۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس