سردار گشتاسبی با تأکید بر اینکه هدف سپاه از تشکیل این یگان،‌ پذیرش مأموریت‌های سخت و عملیات‌های خاص در همه عرصه‌ها بود،‌ گفت: ما در چارچوب مقررات ابلاغی سپاه، قادر به اجرای هر مأموریتی هستیم.

 به گزارش مشرق، نام «یگان ویژه صابرین» برگرفته از آیه 65 سوره انفال است که خداوند در این آیه مقایسه‌ای کمّی کرده و توان رویارویی صابرین در برابر دشمن را یک به 10 برشمرده است؛ البته خداوند توان مقابله یک نفر از صابرین با 10 نفر را منوط به داشتن ایمان قوی می‌داند. در نیروی صابرین هم مهمترین مشخصه،‌ ایمان و اعتقاد است.

علاوه بر این، دارا بودن تخصص و توان بالای جسمی از مهم‌ترین ویژگی‌های نیروهای یگان صابرین به‌شمار می‌رود.

سردار «امان‌الله گشتاسبی» فرمانده یگان ویژه صابرین در گفت‌وگوی تفصیلی از تجربیات نظامی خود و ویژگی‌های این یگان سخن گفته است.

مشروح این مصاحبه در ذیل آمده است:

- به‌عنوان مقدمه بفرمایید در چه سالی به جبهه رفتید و تا چه سالی در عرصه دفاع مقدس حضور داشتید؟

خدای متعال به من این توفیق را عنایت کرد که از سال 61 رسماً در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یابم و تا زمان پذیرش قطعنامه 598 در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتم. در مرحله اول و دوم به‌عنوان نیروی بسیجی در جنگ شرکت کردم، اما از اواخر سال 62 به‌عنوان پاسدار رسمی در مسئولیت‌های مختلف اعم از فرماندهی دسته، گروهان و گردان تا پایان جنگ در عملیات‌هایی همچون کربلای 4، 5، 10، نصر8، عملیات بدر، خیبر و عملیات‌های ایذایی قدس در منطقه هورالعظیم و سایر عملیات‌ها این بستر فراهم شد تا در کنار دیگر رزمندگان نقشی در دفاع مقدس داشته باشم.

* ادامه حضور در مناطق عملیاتی جنوب و شمالغرب پس از پذیرش قطعنامه

در اولین تیپی که حضور پیدا کردم امام سجاد(ع) فارس بود. بعدها با لشکر 19 فجر و لشکر المهدی(عج) و تیپ احمد بن موسی و لشکر 25 کربلا نیز همکاری داشتم، اما از سال 65 با استقرار تیپ مستقل 48 فتح (استان کهگیلویه و بویراحمد) فعالیت خود را ادامه دادم؛ حتی زمانی که قطعنامه 598 نیز پذیرفته شد تا سال 70 به دلیل وجود برخی مسائل، در مناطق عملیاتی جنوب و شمالغرب حضور فعال داشتم.

- کدام عملیات‌‌های دوران دفاع مقدس دلچسب‌ترین و تلخ‌ترین خاطره‌ها را برای شما رقم زدند؟

بهترین عملیاتی که از حیث نظامی تکمیل بود، یعنی در واقع قوای ایمان و توان تاکتیکی رزمندگان ممزوج شد و شیرینی خوبی برای جامعه اسلامی داشت، عملیات "والفجر8" بود؛ سه دلیل نظامی و تاکتیکی برای انتخاب این عملیات وجود دارد؛ دلیل اول اینکه دشمن دو سال پیش از این عملیات، هیاهوی رسانه‌ای فراوانی را در عرصه بین‌الملل به راه انداخته بود، مبنی بر اینکه عراق دارای دژ مستحکمی است و جمهوری اسلامی دیگر توانی برای اجرای عملیات ندارد. همه رسانه‌ها بدون استثنا بایکوت کردن قوای اسلام را تبلیغ می‌کردند.

* در اروند خروشان پاسخ یاوه‌گویی‌های استکبار را دادیم

می‌دانستیم پیروزی در عملیات والفجر8 پاسخ محکمی به یاوه‌گویی‌های استکبار خواهد بود، زیرا رزمندگان ما برتری خطوط دفاعی جمهوری اسلامی را به اثبات رساندند. البته این مهم در حالی اتفاق افتاد که رزمندگان ما اروند را که یکی از استثنایی‌ترین مناطق عملیاتی به شمار می‌رفت به‌عنوان مسیر عملیات انتخاب کردند. اروندی که در شرایط عادی عبور از آن بسیار مشکل است، اما در عملیات والفجر8 طلایه‌داران جمهوری اسلامی با عبور از آن در صحنه جنگ و عملیات سخت، قدرت خود را مقابل تمامی ارتش‌های جهان به نمایش گذاشتند.

* توان موشکی دشمن تحلیل رفت

پیش از اجرای عملیات والفجر8 شرایط به گونه‌ای بود که رژیم بعث عراق شهرهای ما را در عمق کشور با موشک مورد هدف قرار می‌داد و انجام این عملیات باعث شد که اهداف آنها در این راستا محقق نشود. قطع کردن دست دشمن در منطقه فاو و منطقه ام‌القصر از راه دریا هم دیگر نکته‌ای بود که در عملیات والفجر8 به آن دست یافتیم.

* تلخی کربلای 4 هیچ‌گاه از یادم نمی‌رود

تلخ‌ترین عملیات دفاع مقدس نیز از نظر من "کربلای 4" بود؛ که بخشی از ناکامی این عملیات را در غرور و تکبر برخی فرماندهان و رزمندگان می‌دانم؛ چراکه بعضی موفقیت‌ها و پیروزی‌ها آن‌قدر نشاط‌آور است که در دل برخی این غرور و تکبر کاذب را خواه ناخواه ایجاد می‌کند و به دنبال آن نیز ناکامی و شکست را پدید می‌آورد.

- وقتی قطعنامه 598 پذیرفته شد شما چه حالی داشتید؛ آیا کماکان با ادامه جنگ موافق بودید؟

* تدبیر امام(ره) ما را از حادثه‌های بعدی نجات داد

موقعی که قطعنامه پذیرفته شد ما در منطقه عملیاتی طلائیه در جنوب کشور بودیم. شرایط چندان خوب نبود. شاید به جرأت بگویم هیچ رزمنده و فرمانده‌ای از پذیرش قطعنامه 598 خوشحال نشد و کنار آمدن با این مسئله بسیار سخت بود. اما این ناراحتی خیلی زود مهار شد و خداوند متعال آرامشی را بر همه قلوب حاکم کرد و آن بیانات امام خمینی(ره) بود. حضرت امام(ره) فرمودند: تکلیف این است که از این پس دیگر جنگ نباشد. اگر این تدبیر امام(ره) نبود شاید با مشکلات بیشتر و به مراتب جدی‌تر از عملیاتی همچون مرصاد، جمهوری اسلامی مواجه می‌شد.

- پس از پایان جنگ تحمیلی، چه شد که سپاه تصمیم گرفت یگانی تحت عنوان "صابرین" ایجاد شود؟

* یگان ویژه صابرین با تدبیر پذیرش مأموریت‌های سخت تشکیل شد

یگان ویژه صابرین از یگان‌هایی است که تشکیل آن نیاز مبرم و ضروری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ چراکه با تدبیر پذیرش مأموریت‌های سخت و عملیات‌های خاص و ویژه در همه محورها و عرصه‌های زمینی، هوایی، دریایی، امنیت در مرزهای داخلی و برون‌مرزی تشکیل شد.

اولین کسی که فرماندهی این یگان را پذیرفت خود سرلشکر جعفری بود. خوشبختانه 14 سال از عمر صابرین می‌گذرد و توانسته در مأموریت‌های محوله، نتایج خوبی برای مجموعه نیروی زمینی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،‌ به‌دست آورد.

- آیا می‌توانید به بخشی از این موفقیت‌ها و نتایج مطلوب اشاره‌ای داشته باشید؟

چون نوع نیرویی که به یگان صابرین می‌آید با دیگر یگان‌ها تفاوت دارد؛ داوطلب‌ترین، شجاع‌ترین و با سابقه‌ترین نیروهای رزمی برای یگان ویژه صابرین انتخاب می‌شود. اولین نکته‌ای که صابرین را از دیگر یگان‌های نظامی متمایز می‌کند همین جذب داوطلبانه است. شما سوال کردید به موفقیت‌ها اشاره کنم و بنده در جواب به این پرسش از استفاده تمام قوای جسمی و روحی نیروهای صابرین برای اجرای بهتر مأموریت‌های خطرناک و سخت داخلی و برون مرزی یاد می‌کنم. چراکه نیروهای صابرین فقط یک مأموریت خاص دریایی،‌ پیاده یا هوایی ندارند که در یک سطحی آموزش ببینند. بلکه باید در همه عرصه‌ها چه کوهستان،‌ چه چتربازی، چه دریایی،‌ چه پیاده و... دوره‌های آموزشی سختی را می‌گذرانند؛ این‌ها همه موفقیت است و در کنار آن موفقیت بزرگ یگان ویژه صابرین موفقیت مقتدرانه در عملیات پژاک است. خوشبختانه امروز سازمانی که در صابرین شکل گرفته که ورودی آن یک نیروی تکاور است.

* حضور داوطلبانه، نخستین ویژگی جذب در صابرین است

اولین ویژگی که یک نیروی نظامی باید برای حضور در یگان ویژه صابرین داشته باشد، اعلان داوطلبانه است.  دوم پذیرش کارها و مأموریت‌های سخت است؛ زیرا آموزش‌هایی که رزمندگان ما در صابرین می‌بینند قابل برای هر نیرویی قابل تحمل نیست.

- آیا برای تشکیل صابرین، مطالعاتی در یگان‌های ویژه دیگر کشورها نیز انجام شد؟

طبیعی است که ما از تجارب گذشته ارتش های دنیا و ویژگی هایی که یک نیروی ویژه و خاص باید داشته باشد، استفاده کردیم. اما خدمات و موفقیت‌های امروز نیروهای مسلح حاصل نوآوری‌های جدید بوده است. یعنی ما خیلی متکی به تجارب گذشته نبودیم. چون نوع جنگ‌ها و مأموریت‌های امروز با گذشته کاملاً تفاوت دارد. لذا ضمن بهره‌برداری محدود از تجربیات سنوات گذشته، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این استعداد را دارد که خودش را با پدیده‌های نو، سازگار و آماده سازد. امروز یگان ویژه صابرین تلفیقی از پدیده‌های نو و تجارب گذشته‌ای است که عمده آن در دفاع مقدس یافت می‌شود.

- مأموریت صابرین با نیروهای ویژه‌ای مثل «نیروی قدس سپاه» و «تیپ نوهد ارتش» چه تفاوتی دارد؟

نوع مأموریت ما از هر جهت با "نوهد" تفاوت دارد. مأموریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حفظ و صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی چه در داخل و چه در مقابله با معاندین و گروه‌های خارجی است. لذا در برخی از یگان‌ها این مأموریت‌ها وجود ندارد. در صابرین هم در داخل و هم در مرزهای بیرونی ما حافظ  دستاوردهای انقلاب هستیم. مقابله با معاندین که دنبال دهن‌کجی به ارزش‌ها و اساس انقلاب اسلامی هستند،‌ تنها وظیفه ماست و به دیگر یگان‌های ویژه محول نشده است.

- پاسخ یگان ویژه صابرین به حمله احتمالی داعش علیه عتبات عالیات چه خواهد بود؟

ما در چارچوب مقررات ابلاغی سپاه، قادر به اجرای هر مأموریتی هستیم. هرآنچه را که فرماندهان ما برای سلامت، موفقیت و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی که قطعاً در سلسله مراتب فرماندهی به مقام معظم رهبری  ختم می‌شود، صلاح بدانند با تمام قوا اجرا خواهیم کرد. هر تدبیر برای مهار داعش که به نظر بنده ضعیف‌ترین و بی سازمان‌ترین نیرویی است که تاکنون دیده‌ایم انجام می‌دهیم.

* تعرض داعش به عتبات عالیات جزء محالات است

همه می‌دانند اسرائیل، آمریکا و کشورهای عربی که حامی داعشی‌ها هستند، آنچه را که در خواب می‌دیدند تنها به یک درصد آن هم نرسیدند. لذا امروز تعرض به عتبات عالیات جزء محالات است. چون تهاجم به عتبات عالیات، تهاجم به فرهنگ و ارزش‌های الهی است و فکر نمی‌کنم مسلمانان از این موضوع کوتاه بیایند که کسی به اعتقادات و ارزش‌های الهی آن‌ها هجمه کند؛ در این شرایط دفاع حرف اول را می‌زند و قطعاً‌ با دستور فرماندهان به میدان خواهیم آمد.

- نظرتان در مورد ائتلاف ضدداعش چیست؟

این هم یک حقه دیگر استکبار به‌منظور سرپوش گذاشتن بر جنایت‌هایی است که تاکنون انجام داده؛ اما با بصیرت و آگاهی جهان اسلام، ترفندهای مستکبران به زودی نقش برآب خواهد شد.

- اتفاقات و تحرکاتی بعضاً به قول برخی فرماندهان، حملات روانی و جیره‌خواری در جنوب شرق و شمالغرب کشور ایجاد می‌شود. همچون حمله به پاسگاه مرزی 171. با توجه به اینکه شما قبلاً به‌عنوان یکی از فرماندهان یگان‌های نیروی زمینی سپاه در سیستان و بلوچستان حضور داشتید، ‌اگر صحبتی در این مورد بفرمایید.

* دشمن از روی ذلالت به پایگاه‌های ما حمله می‌کند؛ نه از روی اقتدار

به جرأت اعلام می‌کنم تلاش‌های دشمنان و معاندین در جنوب شرق به نسبت 5 سال گذشته و مشکلاتی که در سیستان و بلوچستان داشتیم به نقطه زیر صفر رسیده است. چراکه همین دشمنی که امروز با هزاران ترفند به پاسگاه‌های مرزی ما تعرض می‌کند نشان می‌دهد قدرت و توانش به تحلیل رفته است. چون همین دشمن 10 سال پیش به منطقه دارزین کرمان حمله می‌کرد و از ما گروگان هم می‌گرفت؛ یا در عمق خاک سیستان و بلوچستان حمله انتحاری انجام می‌داد، ولی امروز با سختی خودش را به پاسگاه‌های ما می‌رساند.

* آخرین نفس‌های دشمن

به نظرم می‌رسد دشمنان ما آخرین تلاش‌های خود را به کار می‌بندند تا یک بار دیگر خودشان را احیاء کنند. خوشبختانه امروز نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی شرایطی را ایجاد کرده که دشمن نتواند آن تعرض‌ها و اقدامات انتحاری را انجام دهد.امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ظرفیت عظیم مردم سیستان و بلوچستان به خوبی استفاده می‌کند. حقیقتاً شاهد ایجاد یک امنیت بومی و پایدار در مناطق شمالغرب و جنوب شرق هستیم.

* این حربه دشمن برای همیشه پایان می‌یابد

حملات و تحرکات دشمن را همچون یک انسان ناامید و مأیوس می‌بینم که خودش را در هر مسیری قرار می‌دهد تا به یک هدفی دست یابد؛ همه حربه‌های دشمنان به جایی نرسیده و هدف تشویش اذهان عمومی را در پیش گرفته‌اند. در درگیری اخیر سراوان، گروهی 8 نفره از بسیجیان ما طی 2 ساعت مقابله، نگذاشتند این دشمنان بدون عقبه، به پایگاه ما نفوذ کنند.شما مطمئن باشید که این حربه دشمن هم ان‌شاءالله در آینده برای همیشه پایان می‌یابد.

- وقتی به سیستان و بلوچستان می روید چقدر دلتان برای شهید شوشتری تنگ می‌شود؟

شهید شوشتری برای نظام ما یک هدیه الهی بودند. امروز فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در تمام قوم بلوچ و سیستان نفوذ کرده است. شیعه و سنی سیستان و بلوچستان به فرهنگی که شهید شوشتری آموزگار آن بوده‌اند، درس‌های زیادی فراگرفتند و با انسجام در برخورد با هر تحرکی به نیروهای نظامی کمک می‌کنند. تا تاریخ هست، خون شهید شوشتری در سیستان و بلوچستان حامی و پشتیبان این ملت خواهد بود.

- آیا پژاک هنوز هنوز هم برای جمهوری اسلامی خطری دارد؟

به نظر بنده این‌ها دیگر برای جمهوری اسلامی خطری نخواهند داشت، چون ضرب شست نظام جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را چشیده‌اند. لذا امروز به جرأت می‌توان گفت کشور ما امن‌ترین مرزها را دارد و ایران از امن‌ترین کشورها است. امروز خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت دفاعی در سطح منطقه تبدیل شده و دشمنان را وادار به عقب‌نشینی کرده است.

- در یک پژوهش میدانی، 80 درصد جوانان برای دفاع از کشور اعلام آمادگی کردند؛ ارزیابی شما از این موضوع چیست؟

ما برای تأیید و صحه گذاشتن بر این مسئله، مروری بر آخرین فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جوانان داریم؛ ایشان فرمودند جوانانی که ما امروز به‌عنوان نسل سوم، چهارم و پنجم انقلاب داریم اگر بیشتر از رزمندگان جنگ تحمیلی نباشند کمتر هم نیستند. امروز ما شاهد حضور نیروهای مسلح و بسیجیان با اقتدار هستیم. این‌ها همین نسل چهارم و پنجم انقلاب هستند.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 101
 • در انتظار بررسی: 58
 • غیر قابل انتشار: 25
 • ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  13 6
  بی نظیر بود ممنون
 • ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  50 10
  نگفتید چطور میشه عضو شد لطفا
 • ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  10 66
  برای کم آبی و بارش باران فکر کنید ما نیروی مسلح میخواهیم چیکار آخه.
  • ممد IR ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
   4 2
   آخه کم آبی چه ربطی به نیروهای مسلح داره شل مغز
  • منتطران ظهور IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
   2 0
   سلام،شما باید بدونی که اگه همین نیروهای مسلح نبود،دشمن کاری میکرد که همین اب کم هم بهمون نرسه
 • یک نفر ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  17 5
  خدا خیرشون بده اما ما که نتوانستیم ادامه بدیم. خیلی سخت پود. پیچیدیم.
 • ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  3 7
  صابرین و تکاوران و کماندوهای ویژه یکی هستند آیا؟
 • شاملو ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  6 14
  من اوصلا با سپاه و بسیج و انقلاب زیاد موافق نیستم اما از دو چیز ایران خوشم میا یکی نیروی قدس ایران، یکی هم صابرین
 • سید عادل ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  5 39
  مملکت رو فساد و بی بندوباری گرفته. صابرین چرا وارد عمل نمیشه برای مبارزه با فساد و فحشا. حقوق مفت
 • ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  26 2
  آخه چه ربطی داره گاگول
 • ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  20 3
  کم آبی تقصیر سپاه صابرینه؟
 • ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  4 4
  چی بهت بگم...
 • ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  3 16
  مبارزه با فساد کار نیروهای مسلح است اما نمیدانم چرا مبارزه نمیکنند؟
 • محمد ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  3 4
  پس بهتره دهنتو ببندی خوش اومدن یا خوش نیومدن شما برا ما اهمیتی نداره
 • ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  16 9
  با چتربازاشون برن مبارزه با بدحجابی مشکل شما حل میشه...خخخخخ
 • محمد ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  6 1
  عجب خری سوار شدیم
 • ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  12 1
  پسر خوب آخه کماندو میخواد با بدحجابی مبارزه کنه؟؟؟؟؟
 • ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  4 2
  مگه عملیات آبی خاکیه آخه
 • ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  2 6
  تا رسیدن به حالت ایدال هنوز زمان زیادی مونده ، این یگان در اولین حضورش در مقابل پژاگ ۱۶ تا شهید داد
 • مرتضیsk ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  2 0
  نیروی امنیتی نداشته باشین که چی کمبود آب داریم ! تو خودت خوبی؟ زورت میرسه به مسولین دولت تدبیر بگو مثل کشورای کم آب عربی آب شیرین کن آب دریا بزنن ملت راحت شـَن
 • امید ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 0
  خیلی خوب بود ای کاش چند تا عکس هم میذاشتین
 • ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 0
  بابا راست میگه دیگه با دو تا سگ زنده یاب بیان حله خخخخخخخخخخخخ
 • ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  5 0
  نیروی مسلح نباشه که صبح داعشی ها کنار اتاق خوابتش داداش
 • ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  4 1
  همینها اگر نباشند ایران یک هفته ای کارش تمام و میشه سوریه
 • ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 0
  تو به چه کاری میایی
 • زیرخاکی ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 0
  فقط میتون بگم خیلی ..... هستی تو.
 • ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  کجا پیچیدید؟
 • ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  چند تا از اونا رو کشت؟؟؟
 • مرتضیsk ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  خدا شفات بده
 • ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  باید بری ثبت نام کنی
 • یک نفر ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  3 1
  آمدیم منزل پیش خانواده و دیگه بر نگشتیم دوره
 • ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 1
  اره.. چطور میخوای بخری؟
 • ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  2 0
  خخخخخخخخ خدایا این بمبهای خنده را از ما نگیر
 • گمنام ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 0
  خدایا ما را با کیا کردی 75 میلیون... این شادی ها را از ما نگیر...
 • گمنام ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  خدایا این شادی ها را از ما نگیر...
 • ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  الکی میگه!!
 • manamhamintor ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  hala hatman bayad inja migoftin ke yek mosht jasoos ham rah bioftan bian too?
 • علیرضا اهواز ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  ببخشید که تعداد زیادیشون به خاطر حمله خمپاره ای به مقر بچه های توپخانه بود نه توی درگیری مستقیم.ضمنا نیروهای خودی اونها رو تا داخل خاک عراق و روستاهای کردنشین کردستان عراق تعقیب کردن ؛ قاعدتا چنین عملیاتی تلفات هم در پی داره ...
 • فریاد ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  2 2
  این نشون میده ایمان تنها کافی نیست بلکه آموزش و تجهیزات پیشرفتس که میتونه موفقیت بیاره
 • ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 0
  این دو نیرو هم از شما خوششون میاد
 • ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  فکر کنم پیچونده!
 • ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  2 0
  کجا ثبت نام کنم؟
 • پسر شیک پوش ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  2 0
  و البته آموزش هسته اولیه صابرین با بچه های نوهد بود
 • ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 1
  یه نظر دارم برام پیگیری کن :چرا سازمانهای فخیمه اطلاعاتی ایران(به پشتشون می گن دنبالمون نیا بو می دی) هیچ برنامه ای برای جا انداختن ناامنی در منطقه جولان تحت اشغال اسرائیل ندارن....باید از نظر روانی قشنگ براشون ناامنی عادی بشه (تلفات)....اولش با نفوذ در داعش (در ازای پول)....بعد گسترش پیدا کنه به ....به من باشه یه جامعه پیشرفته کرد شیعه اونجا ایجاد می کنم
 • پسر شیک پوش ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 1
  16 تا در مقابل سیصد تا البته !
 • ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  2 1
  راستی چراازاین ظرفیت استفاده نمیشه
 • امیر حسین ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 1
  برو همون جا ثبت نام خخخخخخخخخ
 • امیر حسین ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 0
  هااااااااااااااااااهااااااااااااا خندیدم > ممنونم که موجبات خنده ی ما رو فراهم می کنی
 • امیر حسین ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  2 0
  یک نفر می تونی به ما بگی چطوری عضو شدی
 • امیر حسین ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  یعنی 75 میلیون جمعیت بی تو هرگز خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • امیر حسین ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  دوست گرامی خیلی از اون مردم ساکن اونجا اصلا آشنایی درست و حسابی با اسلام ندارن بنابراین چنین کاری که تو گفتی خلاف اسلام ، البته در مواقع لازم سپاه قدس این کار را انجام می دهد >>> نظیر نامه سردار قاسم سلیمانی به رئیس پنتاگون که رنگ پنتاگون زرد شد
 • 555 ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  طفلک !!!!!!!!!!!!!!!!!!1 قاطی کرده . آدرس بده یه دوایی معجویی چیزی برات بفرستم شاید عقلت سرجاش اومد
 • ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  شما که وصلی دعا کن ماهم حمایتت میکنیم! نیروهای مسلح هم برای تامین امنیت همین صنایع زیرساختی هست که آب رو هم شامل میشه! نکنه انتظار داری نیروهای مسلح به اسمون شلیک کنن تا اسمون سوراخ بشه و بارون بیاد؟!
 • ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 1
  صابرین اسم دیگه ی یگان ویژه سپاه هست
 • ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  3 0
  نظرت چیه برن میادین اصلی شهر هلی برن کنن و بدحجاب ها رو با هلیکوپتر ببرن!
 • ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  1 6
  ولی دلتافورس آمریکا و سایرت‌متکل اسراییل یه چیز دیگه هستند....
 • رهگذر ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 1
  اول: لحنت تمسخر آمیز بود در مورد سازمان‌های اطلاعاتی ایران. گرچه بچه‌های اطلاعاتی پوست کلفت‌تر از این حرف‌ها هستن ولی برای ما عزیزن. جامعه اطلاعاتی ایران حربفش سازمان‌هایی هستن که بعضا سابقه سبصد ساله دارن! مثل اینتلیجنس سرویس. بنابراین قدرتش کاملا تایید شده هست. و سازمان‌های جاسوسی جهان (نه فقط غرب) خودشون به این قدرت اذعان دارن. دوم: ایجاد ناامنی رو راست می‌گی ولی اعلامش با اصول مخفی‌کاری و سیاست علنی نظام در تضاده و مسئولیت ایجاد می‌کنه. اینجور برنامه‌ها رو هیچ سازمان اطلاعاتی هیچ وقت فاش نمی‌کنه. به عوامل موساد هم همینجا می‌گم (چون می‌دونم با دقت می‌خونن!) زمان سنج معکوس برای اسرائیل راه افتاده. کاریش هم نمی‌تونین بکنین! سرتون به کار خودتون باشه و زود دربرید از سرزمین غصب شده فلسطینی‌ها! برگردید به کشورهایی که از اونجا به فلسطین رفتید. از ما گفتن بود.
 • ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
  0 0
  می دونم خودی هستی و مغز فندقی های مشرقی را شور می دی . دمت گرم.
 • ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  3 2
  نیروی خوبیه ولی هنوز خیلی مونده به نوهد برسه
 • سید ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  خدایی پرچمو ترکوندیا رفتی خونه حتما اسفند دود کن تا یه کم اون فسفرای مغزا پخته بشه!
 • ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  1 0
  خوب طبیعیه چون تجربه نوهد برای خودش یه تاریخه با توجه به ماهیت تهدیدات نوین و گسترش تروریسم هر چی از این یگانای ویژه داشته باشیم بازم کمه ظرفیت نوهد فقط یه تیپ هست و محدود پس باید حداقل 10 یگان هم طراز نوهد داشته باشیم
 • ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  ما خیلی متکی به تجارب گذشته نبودیم. چون نوع جنگ‌ها و مأموریت‌های امروز با گذشته کاملاً تفاوت دارد. لذا ضمن بهره‌برداری محدود از تجربیات سنوات گذشته، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این استعداد را دارد که خودش را با پدیده‌های نو، سازگار و آماده سازد. خیلی جالبه این جناب فرمانده حتی به استفاده از تجربیات ارتشهای دنیا در تشکیل صابرین اشاره میکنه ولی به نقش پررنگ تیپ نوهد در آموزش اونها اشاره نمیکنه چراشو باید از خودشون بپرسیم
 • ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  باید قربان ضریب هوشی برخی افراد رفت!!!
 • yaser ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  1 0
  دلیل کم آبی رو در استفاده بی رویه جست و جو کن نه یگان ویژه!!! ببین با کیا شدیم 80 میلیون :((
  • یاسین IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
   0 0
   تو خوبی
 • ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 2
  خوردن و خوابیدن ورزمایش دادن شد تجربه؟؟؟ اینا تجربه هاشون رو تو شرق و غرب کشور وعراق سوریه بدست آوردن
 • yaser ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  به قول دوستمون رفته ثبت نام کرده :)
 • ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  برای شفای این ناشناس همگی یک دقیقه سکوت معنادار
 • ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  بابا این بنده شیطان راست میگه غیرت و ناموس و ... این چیزا نمیدونه چیه فقط میخاد مثل گاو یه چیزی باشه که فکش رو بچرخونه. خوشبحالش نمیفهمه راحته
 • reza ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  1 0
  توهم زدی؟؟
 • احسان ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  1 0
  ناشناس 1101در توضیحات گفته شد من هم اول فکر کردم از نیرو های عادی مردمی جذب می کند اما این متن می گوید از بین داوطلب ترین وبا ایمان ترین نیرو های (عضو رسمی سپاه) نیرو می گیرند برای عضو شدن باید 1 عضو بسیج فعال بشی 2 کارت سبز (دوره 5 روزه از طرف بسیج )بگیری 3 مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشی (دولتی معدل 15 پیام نور معدل 16 آزاد و غیر انتفاعی معدل 17) 4 عضو سپاه بشی و در طی یک بازه زمانی قابلیت هایی که داری رو نشون بدی 5 اگر توانایی های بالایی داشته باشی با ایمان باشی و اعلام داوطلبی کنی عضوت می کنن موفق باشی
 • عدنان ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
  1 1
  آره عزیزم دیدم نیروهای آمریکایی چه گندی توی سوریه زدن دوبار با پشتیبانی جنگنده و پهپاد خواستن گروگان آزاد کنن ولی نتونستن دفعه دوم حتی نتونستن از هلیکوپتر پیاده بشن .اونم سیلز ها که خیلی بهتراز سایرت متکل و دلتافورس هستند.مگه ندیدی تکاوردان دریایی ارتش عملیات آزادی کشتی چینی رو با موفقیت انجام دادن کاری که آمریکایی ها چند بار خواستن انجام بدن ولی نتونستن .(تکاوران جمهوری اسلامی ایران بدون شک توی دنیا بهترین ها هستن.)
 • ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
  1 0
  بامزه اشتباه اومدی1
 • ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
  1 0
  معیارایمان و اعتقاد قوی چیست؟ متاسفانه بعضی ها بعد از انقلاب خیلی از این معیار در گزینش سواستفاده کردند و در عین بی لیاقتی خ‌دشان را بالا کشیدند و وقتی بالا رفتند با عوض شدن رنگ جامعه آنها هم رنگ عوض کردند. به نظر من حلال لقمه بودن و حلال زاده بودن خیلی مهم است. کسانیکه پدر و مادرهای زحمتکشی دارند و نان مفت دولت را نخوردند بچه های از نظر اعتقادی بهتری تربیت کرده اند.
 • روح الله ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۱
  1 0
  خداوند هم به صابرین صبر دهد وهم به امام صابرین* آخرین ماموریت یک رزمنده شهادت است * فدای 16 شهید صابرین شوم*** یالیتنا کنامعکم ------طلبه بسیجی
 • محمد جواد دهقانی ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۷
  1 0
  دوسدارم عضو بشم.باید کیو ببینم؟؟؟
 • ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۵
  3 0
  اینا خیلی مونده تا به نوهد برسن . حتی به تکاورای نیروی دریایی ارتش هم نرسیدن.
 • حسین ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
  2 0
  ما یه گروهان هستیم دوست داریم عضو شویم
 • حسین ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
  2 0
  ما یه گروهان هستیم دوست داریم عضو شویم
 • رضا ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
  2 2
  باسلام.بهترین تیپ کماندویی جمهوری اسلامی ایران بی گمان تیپ 65 هوابرد ارتش است.موید باشید
 • ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۸
  0 0
  عجب
 • رضا ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
  4 2
  فقط ارتـــش فقط نوهـــد
 • ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۴
  3 2
  فقط تیپ 65 نوهد. فقط
 • ناشناس ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۷
  1 1
  داداشای گلم پرچم ایرانی جماعت اونم مسلمونش همیشه بالاس میخواد نوهد باشه صابرین باشه سپاه قدس باشه حسین فهمیده باشه یا بچه فشن باشه.ایرانی جماعت ازهرنوعش که باشه ناموس پرسته ناموس داره تا وقتی هم که اینو داره...
 • مجید سیاری ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  2 2
  من سرباز صابرین بودم مدرکمم کاردانی الان میخوام عضو صابرین بشم .پدرمم جانبازه از سال 79 عضو بسیجم .کجا باید برم برای ثبت نام لطفا بدون متلک گفتن بگید .درضمن مدرکم فنی تعمیرو نگهداری هواپیماست .ایا فنی میگیره .درکل جذب داره
 • حمید نایینی ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  1 0
  سلام خسته نباشی به همه عاشقان ولایت فقیه من بیستو چهار سالمه میخوام برم به یگان ویژه صابرین .خدمت سربازی رفتم.گواهینامه دارم .دیپلم مکانیک هم دارم .در رشته رزمی کیوکوشین سررشته دارم .و دوساله کار میکنم. استدعا دارم راهنمای بفرمای شرایط جذبشو. با تشکر حمید نایینی
 • بهنام ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۹
  2 0
  سلام منم می خوام عضو بشم ولی نمیدونم چه طوری خواهشا راه نماییم کنید ...ممنون ....
 • رسول از ماکو آغ ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۲
  0 0
  منم میخواهم عضوسپاه صابرین بشم آگه به نظرات نگاه میکنید لطفا راهنمایی کنید خودم بسیجی پایگاه وفرمانده دسته واکنش سریع هستم لطفا فرصت بدین تا به آرزوی خودم برسم امیدوارم سردار این پیام مارا نادیده نگیرند ۱۹سال دارم اما توانایی بیشتری دارم آرزوی من پوشیدن لباس مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هست یاعلی
 • بسیجی ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  0 0
  برادرهای که قصداستخدام درسپاه رادارن به هسته گزینش سپاه استان خودمراجعه نمایند.
 • ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  1 0
  بسیجیان عضوفعال وباداشتن گواهی عضویت بسیج به مراکزگزینش سپاه استان خودمراجعه کنن
 • میلاد قارداشی ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۱
  1 0
  من میخواهم لباس مقدس نظام بپوشم وقدرت بدنی زیادی هم دارم 17سال هستم جواب من بدهید با تشکر
 • عباس ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۲
  0 0
  ایا یگان ویژه صابرین دانشکده افسری دارد؟
 • حسن مالکی ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
  1 0
  من میخوام عضو سپاه صابرین بشم باید چیکار کنم
 • حسن مالکی ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  5 0
  با دیپلم فنی میشود استخدام سپاه صابرین بشیم
 • فدای رهبر ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۶
  5 3
  خدانکدارتون باشه صابرین
 • مهدی کبیری ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۶
  9 0
  الان من میخوام برم تو یگان صابرین. باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 0930 847
 • سرباز ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
  5 0
  سلام میخواستم درمورد ماموریت و وضایف سپاه صابرین بیشتر آشنا بشم ممنون
 • سیروس ذوالفقاری IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
  0 0
  الهی وجود دلاور مردان جمهوری اسلامی ایران را از هر بلای محفوظ بدار سر و جانم فدای مدافعان
 • سید صالح حسینی IR ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  0 0
  تا این یگان های ویژه صابرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند دشمن حتی یک لحظه هم به خودش هم اجازه نزدیک شدن به مرزهای ایران را نمی دهد
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  0 0
  سلام شرایط استخدام در یگان ویژه صابرین چیست؟
 • کاظم یک کلام IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
  0 0
  من 34سالم دیپلم فنی حرفی برق صنعتی دوسته دارم در خدمته سپاه تکاور صابرین باشم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس