کد خبر 369668
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۱

تروریست‌های داعش که از شکست‌های متوالی در برابر مبارزان عشایری و نیروهای امنیتی در موصل و استان نینوا در شمال عراق به خشم آمده‌ و سردرگم شده‌اند اقدام به منفجر کردن خانه‌های شیوخ عشایر کردند.

به گزارش مشرق، یک منبع محلی در شهر موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق اظهار داشت: تروریست‌های داعش منزل چندین تن از شیوخ عشایر که مخالف داعش هستند را منفجر کردند.

این منبع افزود: شیخ «نزهان السلمان» یکی از شیوخ مجاهد عشایری است که داعش منزل او را در روستای الحاج علی در منطقه القیاره موصل منفجر کرد به خاطر  اینکه او فرزندان عشیره خود را به نبرد با داعش تشویق می‌کند و با مبارزان عشایری در نبرد شهر مخمور ارتباط دارد.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت:تروریست های داعش منازل بسیاری از شیوخ عشایر را که به نبرد با عناصر این گروه پیوسته‌اند منفجر کردند زیرا از این موضوع عصبانی هستند که فرزندان عشایر هم دعوت شیوخ خود را برای نبرد با تروریست‌های داعش پاسخ داده و در نتیجه آن این گروهک شمار زیادی از عناصر خود را از دست داده است.

این منبع تاکید کرد: داعش با نیت رعب افکنی میان اهالی موصل اقدام به ربودن اعضای خانواده‌های مبارزان عشایری یا نیروهای امنیتی می‌کند و سپس بر سر آنها با عشیره متبوعشان چانه‌زنی کرده و یا در نهایت آنها را به قتل می‌رساند.

عشایر شهر موصل مرکز استان نینوا از شش ماه پیش لشکری برای آزاد سازی مناطق اشغال شده از این استان از سوی داعش، تشکیل دادند.

از شش ماه پیش تاکنون شهر موصل در شمال عراق توسط گروهک تروریستی - تکفیری داعش اشغال شده است.

اوضاع مشقت بار اهالی موصل زیر یوغ داعش، آنها را بیش از پیش برای مبارزه با این گروه تروریستی تحریک کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس