آقای دکتر روحانی در مراسم تجلیل از شهدای 16 آذر 32 برخلاف آنچه انتظار می‌رفت و هدف اصلی همایش بود، به جنایات آمریکا که شهادت مظلومانه سه شهید 16 آذر، بخشی از آن و صدها جنایت وحشیانه دیگر آمریکا از آن روز تا به امروز در ادامه آن بوده و هست، هیچ اشاره‌ای نکردند.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان به نقد سخنان حسن روحانی در مراسم 16 آذر پرداخت و نوشت:1
1- بعدازظهر یکی از روزهای اردیبهشت‌ماه سال 1348 بود. از سوی شهید بزرگوار حضرت آیت‌الله سعیدی پیغام آورده بودند که برای یک کار ضروری به دیدن ایشان برویم. آن روز به اتفاق آقای مرتضی‌ الویری عازم منزل آیت‌الله سعیدی در خیابان غیاثی- آیت‌الله سعیدی‌ امروز- شدیم. خدمتشان که رسیدیم فرمودند مسئله‌ای از مدتها قبل ذهن ایشان را به خود مشغول کرده است و احضار ما به همین علت بوده است. و توضیح دادند که؛ تظاهرات دانشجویی در دانشگاه‌ها اگرچه مفید و موثر است و باید ادامه داشته باشد ولی این تظاهرات یک نقص بزرگ دارد که اگر برطرف نشود، راه به جایی نخواهد برد. ایشان درباره نگرانی خویش گفتند؛ شما در دانشگاه‌ها علیه رژیم شاه تظاهرات می‌کنید و اصلی‌ترین شعارتان این است که؛ «من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟ من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، همه برمی‌خیزند» و شعارهای دیگری شبیه آن. این شعارها دعوت به خیزش و برخاستن است ولی مشخص نمی‌کند که برای چه باید برخیزیم و بعد از برخاستن به کدام سو برویم؟ شهید سعیدی این حرکت را ناتمام و بی‌نتیجه می‌دانستند و می‌فرمودند حرکت دانشجویی باید مطالبه مشخصی داشته باشد. آیت‌الله سعیدی پیشنهاد کردند که در تظاهرات دانشجویی نام حضرت آیت‌الله خمینی- آن روزها پیشوند امام رسم نبود- آورده شود تا جنبش دانشجویی هدف مشخص و شناسنامه تعریف شده‌ای داشته باشد. ایشان فرمودند آیت‌الله طالقانی- رحمهًْ‌الله ‌علیه- نیز همین پیشنهاد را دارند و قرار است گروههای دانشجویی مرتبط با خود را به شما معرفی کنند و همان موقع تلفنی با مرحوم‌ آیت‌الله طالقانی تماس گرفتند و به ایشان خبر دادند دو تن از برادران دانشجو که حضرتعالی آنها را می‌شناسید برای پیگیری پیشنهادی که درباره آن صحبت کرده بودیم، خدمت شما می‌رسند. به اتفاق آقای الویری و با ماشین مدل پائین- آنهم آن روزها- که از برادر شهیدم امانت گرفته بودیم عازم منزل مرحوم آیت‌الله طالقانی شدیم. (شاید این بخشی از ماجرا به موضوع یادداشت پیش‌روی ارتباطی نداشته باشد ولی اشاره به آن خالی از لطف نیست- لطف خدا منظور است- در میانه راه ماشین جوش آورد، با چند دقیقه درنگ و ریختن آب در رادیاتور، روشن شد ولی بلافاصله از حرکت ایستاد. این روشن و خاموش شدن تا مغرب طول کشید و دیدیم رفتن به منزل آیت‌الله طالقانی بی‌فایده است چون ایشان مطابق معمول برای اقامه نماز عازم مسجد هدایت شده بودند. تصمیم گرفتیم ماشین را کنار خیابان پارک کنیم و برویم. با ناامیدی استارت زدیم، روشن شد و انگار نه انگار که عیب و ایرادی داشته است. فردای آن روز آیت‌الله سعیدی پیغام دادند که بعد از رفتن شما آیت‌الله طالقانی تماس گرفته و گفته بودند، ساواک تلفن را شنود می‌کرده و دو اتومبیل با تعدادی ساواکی بیرون منزل کشیک می‌کشند. اگر بچه‌ها حرکت نکرده‌اند، بگوئید نیایند و...!).
چند روز بعد در دانشگاه تهران تظاهرات پرجمعیتی برپا شد و با برنامه‌ریزی قبلی و ابتکار مشترک آیات بزرگوار، سعیدی و طالقانی شعار «درود بر خمینی» در فضای دانشگاه طنین‌انداز شد. این شعار پرابهت و غرور‌آفرین حال و هوای خاصی به تجمع آن روز داده بود، گویی بروبچه‌ها گمشده خود را یافته بودند و قطعه کامل‌کننده پازل جنبش دانشجویی را پیدا کرده بودند.
2- تاریخچه جنبش دانشجویی دو قله بلند و افتخارآفرین را در خود جای داده است که هر یک از آنها به علت نقش‌ تعیین‌کننده و سرنوشت‌سازی که داشته‌اند، به مبدأ حرکت و یوم‌الله تبدیل شده‌اند، 16 آذر و 13 آبان. شناسنامه و هویت اصلی هر دو قله، خروش علیه آمریکا و جنایات این قدرت استکباری است، که اولی به عنوان «روز دانشجو» و دومی با تابلوی «روز مبارزه با استکبار» در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده و هر کدام با مراسم خاصی به منظور بزرگداشت یاد و خاطره آن دو روز حماسی همراه است. در شناسنامه هر دو روز «مرگ بر آمریکا» با عنوان هویت این دو روز و به مفهوم مقابله با جنایات و غارتگری‌ها و آدم‌کشی‌های دولت آمریکا - و به قول حضرت‌امام(ره)، نه،مردم آمریکا- ثبت شده است. بنابراین بسیار بدیهی است که اگر در مراسم بزرگداشت این دو روز حماسی، فلش حرکت مراسم و جان‌مایه شعارها و سخنان ایراد شده سمت و سوی مقابله و مبارزه با آمریکای خونریز را نداشته باشد و شیطان بزرگ را به عنوان دشمن اصلی مردم و اسلام و انقلاب آدرس ندهد، نه فقط هویت واقعی این دو روز حماسی تحریف شده است، بلکه خون شهدای 16 آذر 1332 پایمال شده و حرکت  افتخارآفرین تسخیر لانه‌‌جاسوسی به نفع دشمن نادیده گرفته شده است. دقیقا مانند آن که، ایام محرم و در مراسم عزاداری سیدالشهداء علیه‌السلام، نامی از یزید و عمرسعد و شمر و ابن‌زیاد و جنایاتی که مرتکب شده‌اند به میان نیاید! و حال آن که برپایی مراسم عزاداری برای زنده نگه‌داشتن حماسه عاشورای حسینی(ع) و نشان‌دادن جنایت بزرگی است که یزیدیان آن زمان مرتکب شده و از سوی حرامیان این زمان تکرار می‌شود».
3- دیروز در سالروز 16 آذر و روز دانشجو آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور محترم کشورمان که در مراسم بزرگداشت این روز به دانشگاه علوم پزشکی ایران رفته بود، از هر دری سخن به میان آورد، غیر از ضرورت خروش علیه آمریکا و مقابله و مبارزه با جنایات این قدرت وحشی و آدمکش که مناسبت و شناسنامه اصلی 16 آذر است! درباره سخنان رئیس‌جمهور محترم در اجتماع به دقت برنامه‌ریزی و گزینش شده دیروز- که پرداختن به آن نوشته جداگانه‌ای می‌طلبد- گفتنی‌هایی هست که به چند نمونه از آن اشاره‌ای گذرا خواهیم داشت.
4- آقای دکتر روحانی در مراسم تجلیل از شهدای 16 آذر 32 برخلاف آنچه انتظار می‌رفت و هدف اصلی همایش بود، به جنایات آمریکا که شهادت مظلومانه سه شهید 16 آذر، بخشی از آن و صدها جنایت وحشیانه دیگر آمریکا از آن روز تا به امروز در ادامه آن بوده و هست، هیچ اشاره‌ای نکردند و فقط آنجا که قصد تقدیر و تجلیل از سیاست خارجی دولت خود را داشتند! به اشاره فرمودند امروز اگر همه قبول نداشتند که دولت جمهوری اسلامی ضد خشونت و افراطی‌گری است «چطور اعلام جمهوری اسلامی ایران برای جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری در مجمع عمومی سازمان ملل با اتفاق‌آراء و مخالفت فقط دو سه کشور مثل آمریکا و اسرائیل به تصویب می‌رسد»؟!
ملاحظه می‌کنید که اینجا هم پای تعریف از دولت یازدهم در میان است و نه جنایات آمریکا و باید گفت: مگر طرح «گفتگوی تمدن‌ها»ی آقای خاتمی به اتفاق آراء- و حتی از سوی آمریکا و اسرائیل- در مجمع عمومی به تصویب نرسیده بود؟ و مگر پس از آن جرج بوش ایران را محور شرارت لقب نداد؟ بنابراین چگونه به تصویب طرح ضدخشونت خود دل بسته‌اید؟!
5- آقای روحانی در مراسم دیروز، بار دیگر به منتقدان دولت تاختند و علاوه بر واژه‌هایی نظیر؛ بی‌سواد، بروید به جهنم، ناآگاه به مسائل جهان، بی‌شناسنامه و... این بار منتقدان سیاست خارجی دولت خود را «تازه به‌دوران‌رسیده»! نامیدند!
6- در حالی که دست‌اندرکاران دولت محترم، از سخنرانی برخی منتقدان دولت به مناسبت 16 آذر در دانشگاهها جلوگیری کرده و به هیچ منتقدی اجازه حضور در مراسم دیروز را نداده بودند، آقای روحانی در چند جای سخنان  خود بر ضرورت نقد، نیاز دولت به انتقاد، دانشجو باید دیده‌بان باشد و... تاکید غلیظ داشتند! که این بخش از سخنان رئیس‌جمهور با عملکرد دولت ایشان در تناقض آشکار است. نیست؟! البته عقیده نگارنده آن است که لغو سخنرانی منتقدان پوست خربزه‌ای است که جریان نفوذی فتنه در دولت، زیرپای آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم گذاشته‌اند که امید است دکتر فرهادی به این ترفند توجه ویژه داشته باشند.
7- رئیس‌جمهور محترم می‌فرمایند؛ «در این رفت و آمدها، و رأی اعتمادها یک نظرسنجی بسیار خوبی در دانشگاه‌ها صورت گرفت و آن نظرسنجی تائید کرد راه دولت یازدهم در دانشگاه‌ها مورد تائید اساتید و دانشجویان است»! مطابق اطلاعات موثق، نظرسنجی مورد اشاره جناب روحانی یک نظرسنجی «اینترنتی» بوده است و بعید است آقای رئیس‌جمهور ندانند که از نظر کارشناسان، نظرسنجی اینترنتی «کم‌ ارزش‌ترین» و «بی‌اعتبارترین» نوع نظرسنجی است و در میان اهل فن به مزاح با عنوان نظرسنجی
 «کلیک،‌کلیک، بنگ بنگ» از آن یاد می‌شود.
8- آقای دکتر روحانی در بخشی از سخنان خود، تاکید کرد که دولت از دیدگاه خود درباره اداره دانشگاهها عقب‌نشینی نمی‌کند و ضمن تائید چندباره گزینه‌های معرفی شده برای وزارت علوم که مجلس به آنها رأی اعتماد نداده بود و تائید عملکرد آقای فرجی‌دانا که از سوی نمایندگان مردم استیضاح و برکنار شده بود، اعلام کرد «امروز آقای دکتر فرهادی همان راه را ادامه خواهد داد» که باید گفت؛ اظهارات ایشان اولا؛ نادیده گرفتن جایگاه و رسالت مجلس در قانون‌اساسی است. ثانیا؛ بی‌احترامی به رأی ملت است که نمایندگان مجلس را برگزیده‌اند و ثالثا؛ آقای دکتر فرهادی به یقین با بقیه گزینه‌ها تفاوت ماهوی دارد و علاوه بر سوابق ایشان، اظهارنظر صریح وی که فتنه را خط قرمز می‌دانند نشان می‌دهد مانند بقیه گزینه‌ها نیستند.
9- و اما اکنون به خاطره صدر این یادداشت برمی‌گردیم و این که از جناب روحانی به عنوان رئیس قوه مجریه انتظار آن بوده و هست که با توجه به اطلاعات ایشان از نقشه راه دشمن در مراسمی نظیر همایش دیروز، خط حرکت جنبش دانشجویی را تشریح و به عنوان شناسنامه و هویت این جنبش یعنی مقابله با توطئه‌ها و کینه‌توزی‌های آمریکا و متحدانش بر آن تاکید ورزند و ظرفیت عظیم جنبش دانشجویی را به نفع کفه خودی در مذاکرات علیه دشمن بسیج کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 59
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 45
 • بهزاد ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  خونی که در رگ ماست/هدیه به رهبر ماست مرگ بر استکبار . . . .آمریکا آرزوی بلعیدن ایران را به گور خواهد برد .
 • محمد ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  کدخدا ناراحت میشه
 • ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  شریعتمداری رو به هیچ دانشگاهی راه ندادن..این عاقبت کسی هست که جلوی اسراییل بزرگ و امریکا قلدری کنه
 • کامران ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  جناب شریعتمداری . لطفا در خصوص جنایات امریکا اگه وقتی دادند و فرصتی پیدا کردید خودتان صحبت خواهید فرمود .
 • نیما ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  حسین جان عزیز . مثل اینکه دنبال بهانه میگردی !! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • samane ۰۲:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  آفرين به آقاي مديرمسئول
 • ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  نگو مشرق جان! نکنه شما هم بفرموده امروزشون تازه به دوران رسیده ای؟!!! فرمودند که!: نگران انقلاب و اسلام نباشید!!
 • ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  آقای شریعتمداری میبینم امسال تریبون نداشتی خیلی شاکی هستی
 • کربلا ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  تا حسین(ع) سلطان قلب این ملت است مرگ بر یزید عصر حاضر شیطان بزرگ آمریکای خبیث.
 • یه بنده ی خدا ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  برادر عزیزم خط مشخص است.متاسفانه منافع شخصی اولویت دارد بر منافع دینی و ملی
 • ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  اگر جماعت مدعی نفس تازه کنند نفس همه را با دیکتاتوری می گیرند
 • ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  همین حرف ها رو می زنی که سخنرانیت را منع می کنند . امریکا در این دوران ارزانی نفت ماهی 700 میلوین دلار پول بما میده چرا اینقدر بهش ناسزا میگی . ما باید همه امیدمان به امریکا باشد
 • مهدی ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  آخه در مورد آمریکا جیزه صحبت کنن نکنه باز تحریما رو اضافه کنن فعلا" دغدغه اصلی افساد طلبا انتخابات دور آینده مجلس و زمینه سازی برای اونه نه جنایات استکبار و غیره
 • ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  dolate tadbire dige
 • ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  شما یه جمله بساز که در آن از کلمه های آمریکا واستکبار و دشمن استفاده نشود حالا سخنرانی به کنار.
 • ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  لابد پشتشون گرمه دیگه!
 • بهنام ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  از زیبا کلام خبری نبود؟!!! .... اوه احتمالا تو شوک تظاهرات های آمریکاست.
 • ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  با صدای بلند میگیم روحانی مچکککککککککریم.... اینست تدبیر............!!!!!!!!!!!!!
 • ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  20
 • ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  خرفای روحانی عین واقعیت بود.. دمش گرم و چشم حسودها کور!! دیگه فرصت نداشت و گرنه از شما خیلی بیشتر از امریکا بدش میاد
 • ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  روحانی ازازادی منتقدان می گویدولی درعمل جوردیگری رفتارمی کند.متاسفم
 • ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  آقای روحانی رئیس جمهور مردم ایران است نه رئیس جمهور مردم امریکا
 • ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  واقع دست مریزاد الحق و الانصاف سخن درست و به حقی در مورد ما هیت و فلسفه 16 اذر گفته شده که حتی از طرف ریس جمهور به ان توجه نشد !!!!!!!!!!
 • ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  قلمت طلا که حرف حق زدی
 • حسین ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  رئیس جمهور شهید محمد علی رجایی فرمودند :اگر مخواهید به من خدمت کنید گاهگاهی یادم آورید که من همان محمد علی رجایی فرزند عبدالصمدم که قبلا دوره گردی میکردم و هر گاه دیدید در من تغییراتی بوجود آمد، ممکن است خود را فراموش کرده باشم. همان مشخصات را بیادم آورید که این تذکر برای من از خیلی چیزها ارزنده تر است . حال سوال من از رئیس جمهور محترم آقای دکتر روحانی این است که چرا راه انتقاد را به روی خود می بندد . انتقاد به معنی بد خواهی و دشمنی نیست نباید با شخصی که انتقاد میکند بد رفتاری کرد ودر برابرشان گارد دفاعی گرفت.
 • ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  شریعتمداری همیشه با دید بازی به قضایا نگاه میکنه. ادم از خوندن مقالاتش لذت میبره
 • ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  راه ندادند چون میترسند از حرفاش.
 • ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  تازه به دوران رسیده ها
 • ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  فتنه در آزمون سختی گرفتار شده و مردم دارند به عین می بینند که به حرافی نیست آمریکائی ها با دمشون گردو می شکنند از ساده لوحی دستگاه... ایران این وضعیت در .. که موفق شده قیمت نفت را به 50دلار نزدیک کند برای غرب کم قیمتی نیست اما ..... چه گیرشان آمده یک مشت توهین و ناسزا از سوی آمریکا بابا یک جو .... اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید{غیرت آرش - آریوبرزن - فردوسی و... کجارفت }
 • محسن ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  اینکه هر ایرانی باید تا آخرین قطره خونش از خاکش، مردمش دفاع کنه حرفی نیست ولی خواهشا شما هم شلوغش نکن. اگه آمریکا بده چرا محصولاتش خوبه، هنوزم افتخار نیروی هوایی جنگنده اف 14.
 • ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  اسرائیل بزرگ!!! اینهمه ذلتو یه جا ندیده بودم
 • ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  میدونی چرا 16 آذر شد روز دانشجو؟؟؟؟؟ یکم فقط یکم تاریخ بدونی بد نیستاااا
 • ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  خدایا به همه ما قدرت تعقل و تفکر عطا بفرما
 • بهنام ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  یعنی اگه منظورت اینه که جلوی آمریکا و اسرائیل (کوچیک) شلوارمونو در بیاریم؟!!!! تو انکارو کردی؟!آیا؟!!!.... مشرق جون خواهشا سانسور نکن! چیزه بدی نگفتم
 • ناشناس ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  حاج حسین مچکریمممم.
 • محمد ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  ضمن تشکر از زحمات دولت محترم و تیم مذاکره کننده برای رفاه حال و حقوق ملت ایران. لازم است عرض کنم آنچه که انتظار می رود خیلی با این ادبیاتی که در این چند ماه اخیر در خصوص کسانی که دلسوزانه سعی می کنند خطر دشمن قسم خورده این ملت را یادآوری کنند؛ همخوانی بلکه تناقض دارد با آن عقل و تدبیری که توسط رئیس جمهور محترم بیان می شود. این تازه به دوران رسیده ها را اگر در سوابق شان اندک تاملی بشود همان بچه های زندان های ساواک و جبهه و اسارت در شکنجه گاه ها، هستند. رئیس جمهور، شما الگوی ما جوانان باشید در تحمل و ادب برخورد با منتقد. باتشکر
 • حامد ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  فعلا کسانیکه فرش قرمز برای آمریکا پهن کردن مثل شما رو هم تا ادم حساب نکردن که؟!؟!!!! برو پیش تمدنی که 54 درصد آدماش زنا زاده اند
 • م-ب ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  حالا کجات داره میسوزه که این حرفو میزنی؟
 • ببخشید ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  خیلی ببخشید که مثل سخنرانیهای اقایان از قبل مشخص نبوده روحانی چی میگه!والله به نظرم اصلا نماز جمعه نریم وسخنرانی خیلیهارو گوش ندیم بهتره چون همه از ابتدا مشخصه فقط میخان بگن امریکا چکار کرد امریکا بهمان کرد!همین الان تظاهرات تمام امریکا رو گرفته ولی من ندیدم اوباما بیاد بگه تظاهرات کنندگان طرفداران ایران وخاینند ولی شما رییس جمهور را هم براحتی متهم به خیانت می کنید
 • ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  واقعا امریکا چقدر باید خوشحال باشه که در کشوری که محور شرارت می داند "وکیل" دارد! وکیل کودکی در هواپیمای مسافربری نشسته و هدف موشک قرار گرفته و تن کوچکش روی آب شناور می ماند بیشتر شرف دارد اگر ادم از روز قیامت و شرافتش غافل نباشد هرگز وکالت دشمن از خدا بیخبر را عهده دار نمی شود!
 • ریاستی ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  بابا این بنده خدا داره طعنه میزنه چرا منفی میدید
 • مازندرانی ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  برین بمیرین غیرقابل انتشارها از منتشر شده بیشتره
 • مازندرانی ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  مشرق جون شرمنده یه لحظه عصبانی شدم همینکه بین صدها مخالف که میان نظر میدن فقط نظر منو منتشر میکنی یه دنیا میرزه برام و نوکرتم اما دیگه انتقاد رو با توهین یکی ندونید
 • ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  اره جون مادرت.. همین که شما رو با گفتن واقعیت سوزونده کافیه!
 • ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
  0 0
  خوبه خودتونم میگید که مخالفین تریبون ندارن
 • شاهد ۰۴:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  اصلا نمیاد بهت تو ایرانی باشی. تو یه نجسی
 • شاهد ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  بابا چرا با هم دعوا میکنید. ما همه مردم هستیم دیگه باید با هم اتحاد داشته باشیم. زمینه ساز نیات شوم و پلید دشمن نشید. این رسانه ها هم خیلی جو میدناااااااااااااااا
 • ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  دمت گرم روحانی
 • قاسم ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  محسن جان!پاشو بابا ظهر شده هنوز خوابی؟افتخار به اف 14 مال زمان پهلوی گور به گور شده بود.الان افتخار ما به ایمان-ولایت و بعدش به شهاب و فاتح و ...است.
 • قاسم ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  احتمالا یکی از مفاد توافق ژنو اینه که ایران حق پاسخگویی به توهینهای جامعه جهانی!!! را نداره ولی به مسئولین دولت ایران این حق داده میشود تا آنجا که دلشان بخواهد به منتقدین داخلی توهین کنند!
 • سلمان ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  با این حرفتون معلومه که کینه از خودیها و عاشقان نظام خیلی بیشتر از کدخداست مشرق جان شما راحت باش سانسورتو بکن
 • سلمان ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  این کامنت اینقدر گرفتار جرح و تعدیل شده بود که چیزی ازش متوجه نشدیم خوب اینم غیر قابل انتشار میزدین دیگه
 • سلمان ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  سخنرانیها که کاملا از پیش قابل حدس زدنه فقط میاد گیر میده به منتقدین داخلی و اونا رو مزدور ، تازه به دوران رسیده و افراطی میخونه بعدشم دولت قبلی رو میکوبه البته او قضیه « به جهنم » ایشون دیگه واقعا غیر قابل پیش بینی بود
 • سلمان ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  یعنی از نظر شما ماهیت ضد استکباری و ضد آمریکایی 16 آذر واقعیت نیست که ایشون از گفتنش ابا کرد اگه نظر واقعی روحانی هم این باشه پس وای بر عاقبتش
 • ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  اگر طعنه میزنی قدری واضحتر که معلوم بشه منظورت چیه.
 • ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  احمقانه ترین نظر اینه که اگه آمریکا بده چرا محصولاتش خوبه اینم شد منطق؟!!!!!!!!!!
 • ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  مرگ بر آمریکا
 • رها ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
  0 0
  یعنی واقعا نکته جالب برام اینه که نود درصد کلا مخشون آکبند مونده...بابا آمریکا سیخی چند؟ بگید ببینم نون سنگک و لبنیات و مسکن و کرایه تاکسی و ... چند؟؟
 • ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۰
  0 0
  اینقدرآمریکا،آمریکامی گین . چرابزرگش می کنین. زیرپاله کنین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس