عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آنان که تمام روزهای سال را به دهه های عزاداری اهل بیت (ع) مبدل کرده اند، ولایتی های بی دینی هستند که تشیع دروغین را به جهان نشان داده اند.

به گزارش مشرق، حسن رحیم پور ازغدی عصر چهارشنبه در نشستی با عنوان « شیعه انگلیسی، اسلام آمریکایی» که در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، افزود: این ولایتی های بی دین خود را محب اهل بیت (ع) دانسته و تنها تکلیف خود را قمه زدن، نعره زدن، روی میخ راه رفتن و رقصیدن به نام امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) می دانند.

وی بیان کرد: ولایتی های بی دین، از اسلام فقط نماز، روزه، زیارت و عزاداری را یاد گرفته اند و هر جا که اسم جانفدایی برای اهل بیت (ع) به میان می آید، خود را کنار کشیده و می گویند که « آقا، امام زمان (عج) خودشان اوضاع را روبراه خواهند کرد.»

وی گفت: درست است که تا حضرت امام زمان (عج) ظهور پیدا نکند، جهان اصلاح کامل نمی شود اما انتظار مهدی (عج) به معنای در مسیر ایشان حرکت کردن، سرمایه گذاری کردن و فداکاری کردن است.

وی افزود: ایجاد عدل در جهان بدون حرکت کاملا سیاسی و انقلابی و بدون شهادت امکان پذیر نیست و عدالت بدون مبارزه در جهان برقرار نمی شود.

رحیم پور ازغدی گفت: همه پیامبران الهی برای ترویج دین، اذیت و شکنجه شدند، پیامبری نیامده است که مورد استهزا و تمسخر قرار نگرفته باشد و به او اتهام شاعری، دروغ گویی و سحر نزده باشند.

وی بیان کرد: شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی هر جا که صحبت از شهادت و جهاد شده است، خود را کنار کشیده و تکلیفش را فقط به سر و سینه زدن و گریه کردن در عزاداریها می داند.

این کارشناس امور سیاسی افزود: سالی چند بار زیارت رفتن، سقف مذهب برای شیعه انگلیسی است و فقط اینکه وی را شیعه بنامند برایش کافی است، این شیعه های انگلیسی دلشان را خوش کرده اند که اسمشان را در لیست اهل بیت (ع) قرار می دهند.

رحیم پورازغدی گفت: فرق بین هیات انقلابی و هیات ارتجاعی در همین است که چگونه خود را محب اهل بیت (ع) می پندارند، این تفاوت فرق بین دو تفکر است.

وی افزود: شیعه انگلیسی به هزاران آیه و روایت در زمینه مناسبات سیاسی و اقتصادی، تعلیم و تربیت بی توجه است و فقط به همین عزاداری اکتفا کرده و تمام احکام اجتماعی اسلام را تعطیل می داند تا زمانی که حضرت امام زمان (عج) ظهور کند.

وی اظهار کرد: تنها حکم شرعی شیعه های انگلیسی در حد طهارت و نجاست و مسائل عبادی است و امر به معروف و نهی از منکر آنها تنها به مسائل کوچک و کم اهمیت مربوط می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این شیعه های انگلیسی که متاسفانه تعدادشان در قم، مشهد، تهران، اصفهان و نقاط دیگر کم نیست خودشان از خودشان استفتا می کنند و فتوا می دهند که این مصداق عینی توهین به مراجع عظام تقلید است.

رحیم پور ازغدی افزود: مراجع تقلید به صراحت گفته اند که راه اندازی دهه های عزاداری غیرشرعی است زیرا عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را تحت الشعاع قرار می دهد، دهه عزاداری فقط ویژه محرم و در باره حضرت سیدالشهدا (ع) است.

وی گفت: ما تا ابد برای مظلومیت حضرت سید الشهدا (ع) خواهیم گریست و شیعه با گریه برای حضرت امام حسین (ع) زنده و پابرجاست لذا این دهه ها و عزاداریهای مضحک که شیعه های انگلیسی براه انداخته اند، ظلم به اهل بیت (ع) و تحت الشعاع قرار دادن واقعه کربلاست.

وی بیان کرد: شیعه انگلیسی به هر کار حرام دست می زند و بعد خود را به صرف اینکه مراسم عزاداری برپا می کند، محب اهل بیت (ع) می داند.

وی افزود: شیعه های انگلیسی قبل و بعد از انقلاب هرگز برای اسلام و آرمانهای انقلاب نجنگیده و جانفدایی نکرده اند.

این کارشناس امور سیاسی گفت: شیعه های انگلیسی میلیون ها ریال پول خرج می کنند تا قبرشان در کنار قبور اهل بیت (ع) باشد یا مدام دنبال شفاعت آنان هستند در حالی که شفاعت اهل بیت (ع) هرگز شامل حال کسانی که اهل عمل در اعتلای دین نیستند، نمی شود.

رحیم پور ازغدی اظهار کرد: شفاعت اهل بیت (ع) راه اضطراری برای فرار از عدالت الهی نیست بلکه دقیقا در راه عدالت است.

وی گفت: دین، تعصب نیست و آدم متعصب بی دین است زیرا مذهب واقعی چنین فردی خودش می باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: شیعه های انگلیسی در زمان رضاخان و محمدرضا شاه پهلوی هرگز برای انقلاب نجنگیدند، امام خمینی (ره) را یک طلبه سیاسی می دانستند و حتی حرف مرجع تقلید، آیت الله بروجردی را نیز قبول نداشتند.

وی ادامه داد: این شیعه های انگلیسی برای عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تعزیه براه می انداختند و در آن حرفهای مبتذل می گفتند، حرفهایی که هیچ مستند تاریخی نداشت.

وی اظهار کرد: آیت الله بروجردی در جمع همه مسوولان هیات های مذهبی، انجام اینگونه تعزیه و شبیه خوانی را حرام اعلام کردند اما آنان گفتند که ما شما را مقلد خود در تمام روزهای سال می دانیم اما در چند روز محرم از شما تقلید نمی کنیم و می خواهیم عشق و حال خود را داشته باشیم.

رحیم پور ازغدی گفت: این شیعه های انگلیسی همان کسانی بودند که شهید نواب صفوی را تنها گذاشتند و باعث شدند آیت اله مدرس به کاشمر تبعید و در تنهایی شهید شود و در مقابل کشف حجاب رضا خانی سکوت کردند.

وی افزود: این شیعیان انگلیسی خود را «سید حسنی» و طرفدار صلح می دانستند و کسانی را که در مقابل دشمن جانفدایی کردند را »سید حسینی» و طرفدار جنگ می پنداشتند.

وی گفت: این شیعه های انگلیسی همان کوفیانی هستند که از حضرت امام حسین (ع) دعوت کردند اما در معرکه عاشورا ایشان را تنها گذاشتند.

وی افزود: این شیعه های انگلیسی همان کوفیانی هستند که پس از شهادت حضرت امام حسین (ع) و در زمانی که قافله کربلا به همراه فرزندان یتیم و حضرت زینب (س) از شهر کوفه عبور می کردند، برای آن حضرت عزاداری کردند و به بچه های یتیم نان و خرما دادند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حضرت زینب (س) به بچه های یتیم برادرش امر کردند که نان ها و خرماها را به سوی کوفیان پرتاب کنند و سپس رو به کوفیان نمودند و گفتند، «خدا مرگتان دهد، شما مثل آن پیرزنی می مانید که نشست و بافت و دوباره رشته ها را پنبه کرد و باز کرد.»

وی افزود: حضرت زینب (س) فرمودند که «این همه تلاش شد برای اینکه اصحاب حضرت امام حسین (ع) به کوفه بیایند اما هنگام معرکه ما را تنها گذاشتید، حالا دارید گریه می کنید ؟ شما مانند قبری می مانید که درونش پر از عفونت و کثافت است و روی آن را با گل تزئین کرده اند، شما مثل گلی می مانید که در پهن روییده است.»

رحیم پور ازغدی خاطر نشان کرد: پس از انقلاب موج اسلام گرایی در جهان گسترش یافت و بسیاری از جوانان به دین اسلام و مذهب شیعه گرایش یافتند به طوری که دختران غربی حجاب گرفتند.

وی افزود: گروه داعش که با شعار احکام اسلامی به دنبال یارگیری در غرب بود، بسیاری از جوانانی را که تازه مجذوب اسلام شده بودند جذب خود کرد و این نشان دهنده موج گسترده اسلام گرایی در غرب است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عزاداری برای حضرت امام حسین (ع) زمانی مقبول است که سبک زندگی عزاداران مشابه سبک زندگی اهل بیت (ع) شده و حاضر به جانفدایی برای آنان باشند.

وی افزود: اگر محصول تشیع، سینه زنی، عزاداری، زیارت و جشن نیمه شعبان، زنان و مردانی باشد که مانند حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پاک زندگی کنند و پاک بمیرند و اگر لازم شد کشته شوند، آنگاه این مذهب مقبول اهل بیت (ع) است.

وی اظهار کرد: تشیع، زنده ترین و انقلابی ترین مکتب در جهان است و عزاداری شیعه سراسر سیاسی، عبادی، تربیتی و فرهنگی است و همین عزاداری برای اهل بیت (ع) است که پرچم شیعه را همچنان در اهتزاز نگه داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • ُسیدعبدالله ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۲
  0 0
  احسنت ..................انشاالله عاقبت بخیر بشی استاد....
 • ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۲
  0 0
  باران رحمت بر همه شیعیان واقعی راه خدا و رسولش
 • ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۲
  0 0
  استاد جدیدا ماشاالله فعال شدندها
 • ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۲
  0 0
  حامیان واقعی شیعیان با تفرقه و درگیری بین شعیان و اهل سنت میانه ای ندارند
 • 020 ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
  0 0
  کاش استاد ازغدی می گفتند منظورشون کیه؟
 • ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
  0 0
  لطفا جلوی برخی مداحان نعره زن بی بصریت را بگیرید که تصویر زشتی از تشیع ارائه می دهند
 • ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
  0 0
  اون هائی که خ.ودشون را رقاص و سگ عباس می دانند
 • م.ق ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
  0 0
  اگر بررسی کنید چه کسی امسال بحث خون مقدس (قمه زنی)را در ماهواره ها تبلیغ کرد وسخنرانی او در چند شبکه ماهواره ای بطور زنده پخش شد. برادر و داماد برادر چه کسی در ظل حمایت انگلیس حوزه علمیه ،مراکز فرهنگی،و چند شبکه ماهواره ای دارد تازه دسته قمه زنی او توسط پلیس انگلیس اسکرت و برایشان آمبولانس هم گذاشته می شود، چه کسی در شبکه ماهوارهای بر طبل اختلاف با اهل سنت می کوبد و هر وقت انگیزه تکفیری ها برای سر بریدن شیعیان کم میشود با چند فحش و دری وری به مقدسات اهل سنت به انها انگیزه می بخشد. کدام روحانی نما را بعد از حکم اعدام در کشور کویت (بخاطر توهین به عایشه)با پا در میانی دولت فخیمه اتگلیس آزاد و با دادن تابعیت اجازه ساخت حوزه علمیه ،مراکز فرهنگی و شبکه های ماهواره ای به او داده شد تا ضمن تبلیغ شیعه انگلیسی وتکفیر اهل سنت ،علیه نظام و رهبری زبان دارزی کند اگر جواب سئوال های بالا را دادی می فهمی منظور کیست.....
 • ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
  0 0
  همیشه اینطور بودند
 • محمد پارسا ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۴
  0 0
  ارزو میکنم تفکرات استاد ازغدی فراگیر بشه.
 • سید ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۴
  0 0
  در چند شب پیش در کربلا شاهد حضور هیئتی از ایران بودیم که با حرکات غیر عادی سینه زنی می کردند و علناً به مقدسات دیگر فرق اسلامی و عالمان شیعه که خواستار وحدت هستند توهین می کردند و در آن صحن و سرای مقدس صدای سگ از خود در می آوردند اگر اینان شیعه واقعی و چند آتشه هستند لازم نیست این حرکات تفرقه افکانه را از خودبروز دهند کافیست در چند کیلومتری حرم امام حسین (ع) در جبهه نبرد با داعش حاشر شوند و به رزمندگان خدمت کنند .
 • ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۵
  0 0
  منظور سردمدار شیعه گری افراطی و اسلام انگیسی، سید صادق شیرازی است
 • وحید ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۶
  0 0
  درود بر استاد ازغدی....جاهلان و نادانان بدانن امت ولایی تا آخر جان با این تفکر(تشیع لندنی)خواهد جنگید....استاد راهتان ادامه دارد انشالله....
 • مهدی ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
  0 0
  لبیک یا خامنه ای آهای اونایی که خودتون رو سگ اهلبیت میدونید،بدونید اهلبیت سگ انگلیسی نمیخواد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس