بعد از چند دقیقه حظور در خانه ی آن شهید آقا از پدر شهید سوال کردند که از آقای فلانی(که هم با آقا آشنا بودند و هم با خانواده شهید ارتباط داشتند) چه خبر؟ پدر شهید در جواب سوال آقا گفت:«آقا فلانی به سفر عمره مشرف شده است اما قبل از اینکه به عمره مشرف شوند به من گفت که آقا اصفهان تشریف می آوردند و به شما هم سر می زنند ، سلام من را به ایشان برسانید.»

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سردار محمد حسین نجات در گفتگو با شریان نیوز به بیان خاطراتی از دوران فرماندهی خود در سپاه ولی امر پرداخت.

وی که از سال 79، به مدت 10سال مسئولیت حفاظت از بیت رهبری را بر عهده داشت در پاسخ به این سوال که آیا خاطراتی هست که در جایی بازگو نکرده اید؟ گفت:اجازه بدهید به نکته ی مهمی در زندگی حضرت آقا اشاره کنم. آقا همیشه بطور مداوم، بخصوص وقتی که وضع حالشان خوب است به طور منظم به خانواده شهدا سر میزنند.

وی در ادامه با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از خانواده های شهدا در سفر استانی تصریح کرد: به عنوان مثال وقتی آقا سفر استانی دارند،در سفر استانی حداقل با 4 یا 5 خانواده شهید دیدار می کنند و البته سابقا هم اینطور بود که روزها و شبهای خاصی را آقا برای سرکشی به خانواده شهدا در نظر می گرفتند و به خانواده شهدا سر می زدند.

سردار نجات همچنین با اشاره به اینکه شیوه این سرکشی ها هم به نحوی بود که هرگز رسانه ای نمیشد افزود: شاید ایشان در طول سال ، 30 یا 40 بار به منزل خانواده شهدا می روند و معمولا اینطور است که وقتی ایشان به خیابانی میروند که چند خانواده شهید در آن ساکن هستند، به همه آن خانواده ها سرکشی می کنند و همیشه هم این سرکشی ها بدون اطلاع و خبر قبلی صورت می گیرد به نحوی که حداکثر 10دقیقه قبل از اینکه آقا وارد آن منزل شوند، به خانواده ی آن شهید خبر می دهند.

معاونت فرهنگی سپاه پاسداران در ادامه، یکی از خاطرات سفر های استانی مقام معظم رهبری به اصفهان را اینطور بازگو کرد: در اصفهان بودیم که آقا بنده را خواستند و فرمودند که برای امشب برنامه ای برای سرکشی از خانواده شهیدی تنظیم کنید و اسمی به ما دادند و فرمودند که آدرس این خانواده را پیدا کنید و ما بعد از اینکه به خانه این شهید رفتیم متوجه شدیم که پدر این شهید با آقا آشنا بودند.

بعد از چند دقیقه حضور در خانه ی آن شهید آقا از پدر شهید سوال کردند که از آقای فلانی (که هم با آقا آشنا بودند و هم با خانواده شهید ارتباط داشتند) چه خبر؟ پدر شهید در جواب سوال آقا گفت:«آقا فلانی به سفر عمره مشرف شده است اما قبل از اینکه به عمره مشرف شوند به من گفت که آقا اصفهان تشریف می آوردند و به شما هم سر می زنند، سلام من را به ایشان برسانید».

آقا فرمودند:«اولا بنده وقتی که قصد سفر به اصفهان را داشتم، قصد آمدن به منزل شما را نکرده بودم،حتی تا دیروز هم این قصد را نداشتم و موقعی که این تصمیم را گرفتم هم،با کسی در میان نگذاشتم حال اینکه این فرد چطور متوجه شده که من قصد آمدن به منزل شما را دارم هم از کرامت ایشان است». البته بنده از قبیل اتفاقات، در دورانی که خدمت مقام معظم رهبری بودم ، کم مشاهده نکردم.

مثلا به دیدار خانواده شهیدی می رفتیم که ناگهان در آنجا با یک جمعیت 20نفری روبرو می شدیم وقتی سوال می کردیم از کجا متوجه حظور رهبر انقلاب شدید در پاسخ می گفتند که امروز دختر یا مادر شهید خواب حظور آقا در منزلشان را دیده اند و ما هم اقوام را برای دیدار آقا خبر کردیم.

سردار محمد حسین نجات که اکنون معاونت فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بر عهده دارد در آخر اضافه کرد: مقام معظم رهبری پدر این امت هستند و قطعا ایشان همیشه برای خانواده شهدا دعا می کنند؛ زیرا از برکت این شهدا است که انقلاب زنده است.
و این راهی که شهدا برگزیدند باید توسط فرزندانشان و فرزندان این ملت ادامه پیدا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • گمنام ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۷
    0 0
    امیرالمومنین (علیهما السلام) هم در دل شب یتیم ها را شاد می کردند . شرمنده ایم آقا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس