کد خبر 362161
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۳

حسینعلی امیر: در کمیسیون ماده 10 احزاب توجه نمی‌شود که یک حزب اصولگرا یا اصلاح‌طلب است تا بر مبنای آن مجوز بدهیم یا ندهیم، بلکه آنچه مدنظر اعضای کمیسیون ماده 10 احزاب است، مساله قانون است و هر کس تقاضایش مطابق قانون باشد ترتیب اثر داده می‌شود.

به گزارش مشرق، سخنگوی وزارت کشورگفت: برای صدور مجوز با عنوان جبهه پایداری مخالفت شده است، اما با عنوان حزب پایداری موافقت شده است.

حسینعلی امیر در تبیین سیاست ‌های وزارت کشور در حوزه صدور مجوز فعالیت برای احزاب، گفت: در وزارت کشور برای کلیه احزاب اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا که در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند، شرایط مساوی دیده می‌شود.

وی افزود: در کمیسیون ماده 10 احزاب توجه نمی‌شود که یک حزب اصولگرا یا اصلاح‌طلب است تا بر مبنای آن مجوز بدهیم یا ندهیم، بلکه آنچه مدنظر اعضای کمیسیون ماده 10 احزاب است، مساله قانون است و هر کس تقاضایش مطابق قانون باشد ترتیب اثر داده می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور در رابطه با وضعیت درخواست مجوز جبهه پایداری، تصریح کرد: کمیسیون ماده 10 احزاب در راستای تقاضای کسانی که می‌خواستند جبهه پایداری به عنوان حزب به ثبت برسد با ثبت جبهه مخالفت کرد، چون جبهه در عرف سیاسی به مجموعه چند حزب گفته می‌شود، اما پایداری یک حزب بیشتر نیست، لذا با عنوان جبهه مخالفت شد، اما با عنوان حزب پایداری موافقت شده است.

وی در رابطه با وضعیت مجوز تشکل موسوم نسل دوم اصلاح‌طلب‌ها (ندا)، گفت: تقاضا داده شده است و در مرحله استعلام است و به محض آنکه جواب استعلام از دستگاه‌های نظارتی بیاید بلافاصله در دستور کار کمیسیون ماده 10 احزاب قرار خواهد گرفت.

قائم مقام وزیر کشور افزود: اگر بیست روز بگذرد و از دستگاه‌های نظارتی جوابی نیاید موضوع رسیدگی به تقاضای نسل دوم اصلاح‌طلب‌ها در دستور کار کمیسیون ماده 10 قرار خواهد گرفت تا برای آن تصمیم‌گیری کنیم.

امیری همچنین در رابطه با وضعیت مرزهای کشور، گفت: الحمدالله مرزها امن است.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس