کد خبر 360214
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۲

رئیس‌جمهور آمریکا در پی شکست حزب دموکرات در انتخابات میان‌دوره‌ای، در نشستی مطبوعاتی با محوریت این موضوع حضور یافت.

به گزارش مشرق، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه برای سخنرانی در مورد انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا، در جمع خبرنگاران حضور یافت.

وی با بیان اینکه به رهبر جمهوری‌خواهان سنا تبریک گفته است، گفت به دنبال همکاری با سنایی است که حالا تحت اکثریت سنا در آمده است. وی گفت این انتخابات پیامی داشت، و آن اینکه «آن‌ها می‌خواهند کسانی که به آن رأی داده‌اند، به اندازه آن‌ها کار کنند و در جهت آرمان‌های آن‌ها و نه در جهت خواسته‌های خود کار کنند.»

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «می‌خواهم در دو سالی که از ریاست‌جمهوری‌ام مانده، بهترین عملکرد را داشته باشم و برای امنیت آمریکا و کسب اطمینان از اینکه جمعیت بیشتری زندگی بهتری دارند، تلاش کنم.»

وی با بیان اینکه آماده است تا در دو سال آینده با کنگره کار کند تا بهترین بهره‌وری را داشته باشد، گفت کنگره قوانینی تصویب خواهد کرد که «من امضا نخواهم کرد، و من هم دستوراتی صادر خواهم کرد که مورد رضایت آن‌‌ها نخواهد بود. این چیزی است که طبیعی است و دموکراسی همین است.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه به بحث مبارزه با بیماری ابولا و همچنین داعش پرداخت و گفت انتظار دارد که کنگره بودجه‌های لازم برای حمایت از نیروهای آمریکایی را تصویب کند.

وی همچنین گفت پیش از آنکه کنگره آتی کار خود را آغاز کند، به دنبال گرفتن مجوزی جدید برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه خواهد بود. رئیس‌جمهور آمریکا سپس اذعان کرد که اکثریت آمریکایی‌ها عقیده دارند که آمریکا عملکرد مناسبی نداشته است. وی گفت در دوران باقی‌مانده از ریاست‌جمهوری‌اش تلاش خواهد کرد تا با همکاری کنگره، اوضاع را بهبود بخشد.

اوباما در حالی در این نشست شرکت کرده که حزب متبوعش با شکست در انتخابات میان‌دوره‌ای، اکثریت سنا و مجلس نمایندگان را به جمهوری‌خواهان واگذار کرده است.

ترکیب جدید کنگره می‌تواند شرایط را در دو سال باقیمانده از زمان ریاست جمهوری اوباما دشوارتر کرده و دولت وی را با مشکلات مختلفی در عرصه سیاست داخلی و بین‌المللی مواجه کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس