کد خبر 357279
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۳

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: قرار بود در همان همایشی که سردار شوشتری به شهادت رسید، حضور داشته باشم اما قسمت نشد.

به گزارش مشرق، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به نقش شهید شوشتری در ایجاد امنیت جنوب شرق کشور گفت: یادگاری که از شهید شوشتری در جنوب شرق باقیمانده طرح مهم امنیت پایدار مرزی است طرحی که اساس آن سپردن مسئولیت امنیت به مردم سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: شهید شوشتری با این راهبرد که ما باید امنیت را از طریق طوایف و عشایر در استان سیستان و بلوچستان ایجاد کنیم، این طرح را ارائه داد و این طرح به عنوان طرح اساسی نیروی زمینی سپاه و قرارگاه قدس در منطقه به اجرا گذاشته شد. یعنی ما از طوایف منطقه برای امنیت منطقه استفاه کنیم و یا به عبارتی امنیت منطقه را به طوایف استان سیستان و بلوچستان بسپاریم.

پاکپور ادامه داد: شکل جغرافیای انسانی و سیاسی منطقه سیستان و بلوچستان به گونه‌ای است که طوایف جغرافیای خاصی دارند، ممکن است طایفه‌ای در چند نقطه از سیستان و بلوچستان اسکان داشته باشد و یا برخی از طوایف در یک منطقه باشند. در کل ما از این طریق ورود کردیم تا امنیت پایدار ایجاد شود و معمار این طرح شهید شوشتری بود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: در همین راستا شهید شوشتری همان سال اول ماموریت سپاه برای اینکه این طرح را عملیاتی کند به عنوان فرمانده قرارگاه قدس منصوب شد و در ماه‌های اول توانست درصد بسیار بالایی از این طرح را به اجرا برساند و بالاخره هم جان خود را در ارتباط با این طرح فدای انقلاب کرد. البته خون شهید شوشتری و همراهانش ضامن امنیت منطقه شده است.

پاکپور گفت: در حال حاضر ما از اشراف اطلاعاتی خوبی در جنوب شرق کشور برخورداریم در حالیکه قبلا تیم‌های عملیاتی متعددی برای ترور و ایجاد ناامنی در منطقه وارد می‌شدند که همگی شناسایی، کشف و در نهایت منهدم و دستگیر شدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زمان شهادت سردار شوشتری گفت: قرار بود در همان همایشی که سردار شوشتری به شهادت رسید حضور داشته باشم، به او هم این موضوع را گفته بودم و شهید شوشتری به من اعلام کرد: شما هم تشریف بیاورید، و قرار بود با هم برویم. آن زمان شهید شوشتری گفت: من پس فردا با حضرت آقا ملاقات دارم. وی عضو هیأت مرکزی کنگره شهدای خراسان نیز بود و به همین دلیل باید خدمت مقام معظم رهبری می‌رسید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: لذا وقتی به او گفتم که من هم می‌خواهم بیایم، اعلام کرد: من پس فردا برای ارائه گزارش به رهبری باید به تهران بیایم اگر شما تشریف بیاورید من دیگر نمی‌توانم به تهران بیایم. دلیل آن را پرسیدم و شهید شوشتری پاسخ داد: بالاخره شما آنجا هستید و من هم باید با شما باشم و نمی‌توانم به جلسه حضرت آقا برسم.

پاکپور ادامه داد: به همین دلیل من سفر خود را لغو کردم و صبح روز بعد به ستاد کل برای شرکت در جلسه‌ای می‌رفتم. فکر می‌کنم ساعت 7 و 15 تا 7 و 30 بود که از درب نیروی زمینی بیرون آمدم و با سردار شوشتری تلفنی صحبت می‌کردم. به ستاد کل نیروهای مسلح که رسیدم دیدم دوباره با من تماس گرفتند. گوشی را که برداشتم دیدم راننده و محافظ سردار شوشتری خیلی با استرس و اضطراب صحبت می‌کند و گفت: یک اقدام انتحاری انجام شده و سردار شوشتری به شهادت رسیدند و به او گفتم: پس گوشی را به سردار محمدزاده بده، که گفت: ایشان هم به شهادت رسیدند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در پایان اظهار داشت: ما هم جزو مدعوینی بودیم که باید در آن همایش شرکت می‌کردیم اما انگار لایق شهادت نبودیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس