برخی از افراد مغرض مداح ها را هدف گرفته‌اند، علت آن هم این است که آن ها در فتنه رفوزه نداشتند، انتقام حبس آقای موسوی و کروبی را می خواهند از مداحان بگیرند.

گروه فرهنگی مشرق – قرار بود با حاج سعید حدادیان گپ و گفتی جامع از کودکی، جوانی، سالهای خون و حماسه، دانشگاه تهران و .. داشته باشیم؛ اما همین که در اولین سالگرد پدرشان در منزلش حاضر شدیم، از دغدغه های مهمتری سخن گفت که حتما باید در طلیعه محرم الحرام مطرح می شد. لذا پای حرفهای او نشستیم. حرفهایی که به قول خودش برای الان نیست و مدتهاست منتظر فرصتی بوده تا آنها را مطرح کند. او در صحبت های خود -به جز یکی دو مورد- وارد مصادیق نشد و کلی سخن گفت. آنچه مقابل دیده گان شماست، گفتگو با این مداح دلسوخته اهل بیت(ع) است.

***در حوزه تبلیغات و رسانه ما در چند سال اخیر با رشد خیره کننده ای مواجه بودیم. به نظر شما نگاه ما در هیات های عزاداری به این مسئله باید چگونه باشد؟
در دو دهه اخیر، به ویژه در 10 سال اخیر، رشد رسانه ای جامعه بشری به حدی رسیده که، آنچه در پستوهای مردم می گذرد، به یکباره در آنتن جهانی پخش می‌شود. چندی پیش بود که در یکی از میادین شمال غرب تهران، دو نفر با هم دعوا کردند که یکی دیگری را کشت، ساعتی نگذشته بود که دیدیم این اتفاق در خارج از کشور بازتاب پیدا کرد.

حال مسئله ای پیش می آید و آن این است که برخی از روش ها در عزاداری و برخی از نمادهای عزاداری، در قومیت و بومیت و در یک جغرافیای ویژه تعریف خود را دارد و مجموعه این ها فرایندی است که مملو از جذابیت هاست؛ اما وقتی قرار شد این مطلب در عرصه جهان اسلام و عرصه جهان بشریت پخش شود، در اینجا الزاماتی را برای ما به وجود خواهد آورد.

تازه می فهمیم که حضرت آقا در قضیه

ممکن است برخی مطالب در جامعه ما تعریف واحدی داشته باشد؛ اما همین مطلب در یک جامعه و جغرافیای دیگر که صاحب تاریخچه دیگری است و فرهنگ دیگری دارد، تعریف دیگری پیدا کند. وای بر آن زمانی که تعریف معکوس پیدا کند. 

من یک مثال می گویم که مصداق آن کاملا روشن است، آن هم مسئله قمه زنی است، اشخاصی که قمه می زدند، در ذهن خودشان قمه زدن را حرکت مثبتی در عزاداری می دانستند، این طور نبود که تعریف جامعی را از آن نداشته باشند. آنها این حرکت را یک مانور نظامی می دانستند. کسی که قمه می زد و با نگاه مثبت این کار را می کرد، اعتقاد داشت که با حرکت خود اعلام می کند که من این قمه را می زنم که اعلام کنم برای امام حسین (ع) چیزی به عنوان درد در عرصه رزم امام حسین(ع) نداریم؛ این برای آن فضاست که یک فرد قمه می زند و می گوید که درد برای من مهم نیست.

تازه می فهمیم که حضرت آقا در قضیه

اما برادر من، امروز این تعریف از قمه زنی شما در جهان بشریت موضوعیت ندارد، بلکه عکس این است و یک تعریف معکوس است. بدین معنی که جریان اسلام ستیزی راه انداختند. از طالبان گرفته و القاعده تا به داعش رسیده اند. چرا جامعه به اینجا رسیده است؟ چرا زمان شاه این اتفاقات رخ نداده بود؟ چون در جهان حالت انقلاب به این شکل نمی دیدیم.

بعد از انقلاب اسلامی، جهان به این نتیجه رسیده است که دستگاه امام حسین (ع) انقلاب آفرین است. مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) قرار ملاقاتشان با مردم همیشه در حسینیه بوده است. از این حسینی‌تر چه چیزی می خواهید. مردم هر زمان خواستند که امام خمینی(ره) را ببینند، گفتند که به خانه امام حسین(ع) برویم و امام خمینی(ره) را ببینیم. در رابطه با مقام معظم رهبری هم به همین شکل بوده است. زندگی مقام معظم رهبری در حسینیه است، صدور پیام ایشان از حسینیه است، من گاهی اوقات غمگین می شدم و می گفتم که حدیث از سید الشهدا (ع) کم است، بعد با خودم گفتم این ها شاگردان امام حسین(ره) هستند، و منبعث از سیدالشهدا صحبت کردند، اگر حسین بن علی غریب بود، و حدیث کمی از ایشان رسیده است، انقلاب ما عرصه ای به این شکل گذاشته است. از حسینیه جماران و حسینیه امام خمینی، چه مقدار زمینه انقلابات اسلامی و بیداری اسلامی فراهم آمده است. 

***وقتی در اینترنت شیعه را جستجو می کنیم نتیجه فقط قمه زنی است
بچه ها می گفتند که ما وقتی در اینترنت شیعه را جستجو می کنیم نتیجه فقط قمه زنی است. ولی وقتی اهل سنت را وارد می کنیم، عکس های نماز می آید، به نظر من این یک جریان است.  
این که می بینیم در اتحاد جماهیر شوروی تمام تظاهرات و تجمعات غیر از قمه زنی ممنوع بود، بدون دلیل نیست. آن ها می دانستند که اگر این افراد بیایند و قمه بزنند، مردم مدرن به این نگاه کنند، چون حال و هوای قمه زنی را نمی دانند. آنها برای امام حسین گریه می کنند و رجز می خوانند و قمه می زنند، ولی کسی که این صحنه را می بیند، فقط خون را می بیند و مشمئز می شود.

***تازه می فهمیم که حضرت آقا در قضیه قمه‌زنی تا کجا را دیده بودند
چند نفر مرد سراغ دارید که با دیدن خون حال آن ها دگرگون می شود، درصد کمی از خود شیعه ها در عزاداری ها اهل قمه زنی بودند و درصد قابل ملاحظه ای با این کار مخالف هستند؛ لذا برخی هم اگر این کار را می کنند در خفا انجام می دهند تا مشکلی پیش نیاید، در مکانی خلوت و نه در ملاء عام. حضرت آقا این کار را نفی کردند و مراجع هم تایید فرمودند، و ما هر مقدار که می گذرد می فهمیم که حضرت آقا تا کجا را دیده بود. چون دشمنان می خواستند از قمه زنی ما برای اسلام ستیزی سوء استفاده کنند، تولید اسلام هراسی کنند به جای جذب به اسلام.


تازه می فهمیم که حضرت آقا در قضیه
سید محسن امین گفته بود که "قمه‌زنی حرام است"، برخی از علما در نجف ناراحت شده بودند، برخی گفتند که ما با او کاری نداریم و برخی گفتند که می خواهند او را ببینند و با او صحبت کنند. او هم رفته بود و توضیح داده بود "من یکسال روی مسیحیت کار می کنم آنها هم به شیعه تمایل پیدا می کنند؛ ولی نزدیک عاشورا و قمه زنی که می شود دیگر آنها رها می کنند."

شما فکر می کنید ماموریت داعش چیست، ماموریت آن ها این است که کاری کنند که مردم از اسلام متنفر شوند. ما باید جهان اسلام را ببینیم، شما نمی توانید بگویید که من در فلان نقطه شهر زندگی می کنم و با کسی کار ندارم، اینطور نیست، برنامه شما در چشم دنیا است، دنیا در حال مشاهده است، برای آن چه حرفی دارید.

حال اگر حرف های خوب شما در آن جا تعریف معکوس دارد باید از بعضی از حرف ها چشم پوشی کنید، ما می خواهیم این را بگوییم. از این منظر که بنگریم باید به جذابیت ها بیفزاییم و از دافعه ها بکاهیم. برخی از اعمال ما ممکن است در جامعه بشریت و جهان اسلام دافعه داشته باشد، باید این ها را حذف کنیم. برخی با این استراتژی که گفتم به جای این که خوبی ها را حفظ کنند و بدی ها را حذف کنند، می‌خواهند از ریشه قطع کنند.

***عده‌ای به ظاهر روشنفکر اما تیره‌دل با اصل سیدالشهدا(ع) مخالف هستند
همیشه ما عده ای به ظاهر روشنفکر تیره دل داریم، که با اصل و اساس و وجود سیدالشهدا(ع) مخالف هستند، آن ها می خواهند بزنند، برای این کار و برای این مطلب خود من خیلی کار کردم، من قائل بر این معنا هستم که بخشی از جامعه توده ها هستند، یک بخشی از جامعه فرهیخته ها هستند.

باید مراقب عزاداری های قومی و بومی باشیم. عزاداری های بومی - قومی و هنرهای مقدسی دست به دست هم داده تا این سبک به وجود بیاید. نباشد که قومیت ما را خدشه دار کنند. نکند که تبر به اصل و ریشه ی عزاداری های قومی ما بزنند. از سالهای قبل و حتی قبل از انقلاب سینه زنی در بوشهر و آبادان و خرمشهر و تنگستان، مدل سینه زنی یک شکل مخصوصی است، حال اگر شخصی بر این سینه زنی اسم گذارد و بگوید که این رقص است یا سینه زنی، با این توهم جلو بیاید، این فرد می خواهد اصل و اصول و ریشه این منطقه را بزند. این نیست که شما بگویید که هیچ کس حق ندارد مانند بوشهری ها سینه بزند، خدا به این کارها راضی نیست.

به طور مثال برخی از اقوام در عزا و عروسی کِل می کشند. فرض کنید ما  الان جشن گرفتیم - با توجه به اینکه حضرت آقا می فرمایند که مولودی های شما مانند عزاداری هایتان است، به این معنی که آن را طرب انگیز کنید- حال می خواهیم این کار را انجام دهیم، موسیقی که جزو ابزار کار ما نیست، بلکه ما می توانیم از همین شعرها و سرودها استفاده کنیم، حال شخصی کِل هم می کشد، همین کِل کشیدن که ما در عروسی و جشن های خود داریم. به محض اینکه این کار انجام می شود دوباره عده ای انتقاد می کنند که چرا در جشن کِل می کشید. در ایران و کشورهای عربی کِل کشیدن در جشن ها بوده است، ما شادی خود را با کِل کشیدن نشان می دهیم.

تازه می فهمیم که حضرت آقا در قضیه

 خود من هم این کار را بلد نیستم، من یک ضربه که به سینه ام می زنم دچار مشکل می شوم، صدایم می گیرد، من اصلا نمی توانم سینه بزنم، لذا مجالسی که سینه زنی دارد بر شخص من مصداق پیدا نمی کند، می خواهم بدانید این موضوع، مشکل من نیست، ما در دنیایی هستیم که لحظه به لحظه اتفاق رسانه ای جدیدی در آن رخ می دهد، این مطلبی که به شما می گویم طوری نیست که با مشورت سایر مداحان حل شود، باید به آن یک نگاه کلی کرد. این کار باید انجام شود، اما منجر به حذف هنرهای قدسی و بومی عزاداری ما نشود، اصالت ها و سنت ها تخریب نشود، ما باید کاملتر شویم، نه به سمت نقصان برویم.

***چند صباحی است که برخی مدام بر طبل اختلاف روحانیون و علما با مداحان می کوبند.نظر شما در این خصوص چیست؟

یکی از مهمترین توطئه ها این است که همواره برآنند که بین طبقه مداحان با طبقه خیلی بالاتر از آن ها یعنی علما اختلاف بیندازند. درشت بنویسید که ما نوکر علما هستیم. جایگاه ما جایگاه تعارض با علما نیست. ما سرباز علما هستیم. هیچ کدام از افرادی که من به عنوان ذاکر اهل بیت شناختم، هیچ کدام نه تنها تعارضی با ساحت عزیز سلسله روحانیت ندارند، بلکه تمام این ها عاشق این سلسله هستند و هر کسی از علما با تقواتر و نورانی تر بوده او را بیشتر دوست داشتند. این یک توطئه است. مگر ما در حال حاضر چند مداح داریم که مجلس دارند که آن هم لطف خدا به آن هاست. این در مقایسه با منابر عظیم علما خیلی نیست، چون ما در حال حاضر علمایی داریم که در حد 50 نفر هستند، وقتی بالای منبر می روند جمعیت های کلان نزد ایشان می آیند، ضمن این که ما بیش از 100 نماز جمعه داریم، کجا برنامه هفتگی ما به اندازه یک نماز جمعه شهر کوچک جمعیت دارد، این ها توطئه است، جمعیت ما به پای هیچ نماز جمعه ای نمی رسد، جمعیت ما به پای منبر علمای بزرگ نمی رسد، اگر هم روزی برسد، یقین بدانید که در خواندن ما علم علما تزریق شده که این جمعیت آمده اند.
 
ما بدون علما نمی توانیم زندگی کنیم، راه را بلد نیستیم و اصلا کور هستیم، هادی ما علما هستند، این ها صالح هستند که لباس پیامبر را بر تن کرده اند، وگرنه من گناهکارم، ما به علما چسبیده ایم، تا کور شود هر آن که نتواند دید.

 نمی توانند رابطه بین ما و این بزرگان را خراب کنند، وقتی می توانند بین دو نفر دشمنی ایجاد کنند که آن ها با هم مساوی باشند، ولی ما کی با آن ها مساوی هستیم، ما خاک پای علما هم نیستیم، ما سرباز علما هستیم. این حرف هایی را که می زنم از روی چاپلوسی نمی گویم، ما به آن ها عشق می ورزیم؛ این در وجود ماست. من در وصیتنامه خود در جنگ نوشتم، آرزو داشتم تا طلبه شوم، آرزو داشتم تا فرزندانم طلبه شوند. ما گرد نعلین طلبگی را با عالم عوض نمی کنیم. درست است که امام(ره) فرمودند، ای کاش که من پاسدار و بسیجی بودم، اما از این طرف هم هست، همه بسیجی ها و همه پاسدارها خاک لعلین پای امام خمینی(ره) را با عالم عوض نمی کنند؛ چون امام خمینی(ره) به ما امام حسین (ع) را نشان داد و ما آثار و برکات آن را هم دیدیم.
 
 تازه می فهمیم که حضرت آقا در قضیه
 
***یکی از انتقادهایی که هر از گاهی به هباتهای عزاداری وارد می‌کنند این است که در برخی مجالس از علما استفاده نمی شود. نظرتان در این خصوص چیست؟

اصلا این طور نیست، شما در جلسات ما و علما را توجه کنید، ما همیشه زیر سایه علما بوده ایم. حتی در نسل بعد ما هم این نکته صادق است، به طور مثال آقای هلالی، یک هفته در درب منزل یک عالم می نشیند تا او را به مجلس خود دعوت کند، سایرین هم همینطور هستند، که چه کسانی را دعوت می کنند، گاهی مجتهدین را دعوت می کنند، من نمی دانم این صحبت ها از کجا به وجود می آید. اگر یک روحانی برجسته مداح را قابل بداند و به او قول دهد، مداح بسیار خوشحال می شود.

اصلا مسئله چیز دیگری است. ما واعظ به تعداد کافی نداریم. به قدر لازم هم نداریم. برخی از حرف ها را نمی توانیم جواب دهیم. نماز در جمهوری اسلامی ایران فوق العاده پیشرفت کرده است، فوق العاده از کمیت و کیفیت برخوردار شده است. به جز مساجد، تمام ادارات و مدارس امام جماعت می خواهند، سر ظهر که می شود امام جماعت نیست، من در نهاد رهبری بودم، رئیس کل نهاد رهبری به من گفت که من 400 روحانی کم دارم، دانشگاه های ما برای نماز و اقامه 400 روحانی کم دارند، یعنی روحانی و منبری کم داریم.

شما اگر خوب نگاه کنید، روحانی که به مجلسی قول نداده باشد پیدا نخواهید کرد، ما روحانی کم داریم. ما در محله های مختلف چندین و چند هیات داریم، از کجا برای آن ها روحانی پیدا کنیم، این هیات ها مداح هم ندارند. البته اشتباهی وجود دارد و این است که هر کسی که بلندگو به دست می گیرد، مداح خطاب می شود، به این شکل نیست، بالاخره همانطور که وقتی بزرگان عمامه بر سر طلاب می گذارند، مداح هم باید تحت تعلیم چند بزرگتر قرار گیرد، و بعد بخواند. همین افراد هستند که مشکل ساز شده اند، در هر محله ای هر کسی که صدای خوبی دارد، چند خط شعر از مداحی بر می دارد که ممکن است اشتباه هم کند، این کار مردمی است، ما توقع نداریم که در هر کوچه ای یک مداح حرفه ای باشد، کمااینکه توقع نداریم در هر محله ای بتوانیم یک روحانی خبره و اهل فن پیدا کنیم. وگرنه روحانی معزز و بزرگ که ما در سایه آن رشد پیدا کردیم و به امید خدا به فضل رسیده ایم، آقایان بزرگواری بودند از نسل گذشته مانند آقای شجاعی، آقای انصاریان، آقای صالحی خوانساری، آقای حق شناس، آقای خوشوقت، آقا مجتبی تهرانی و ...برای مثال آقا مجتبی تهرانی منبر هم داشتند، ما به آن جلسات می رفتیم. بیش از 40 جلسه ایشان راجع به مرگ صحبت می کردند، مردم از این جلسات و منابع استفاده می کردند، جمعیت زیادی در مسجد جامع برای گوش دادن به صحبت های ایشان می آمدند.

***می‌خواهند انتقام حبس آقای موسوی و کروبی را از مداحان بگیرند
اما برخی از افراد مغرض و دشمن مداح ها را هدف گرفته‌اند، علت آن هم این است که آن ها در فتنه رفوزه نداشتند، انتقام حبس آقای موسوی و کروبی را می خواهند از مداحان بگیرند، این افراد از جایگاه خود حرفشان را مستقیم نمی زنند، به کسانی که کنار ما و بالاتر از ما هستند تزریق می کنند، اتفاقا با این که حرف ضعیفی دارند ولی قلم های آن ها قوی است.

تازه می فهمیم که حضرت آقا در قضیه

شنیدم آقای شریعتی در اواخر عمر خود در یکی از کشورهای خارجی قصد داشت تا روشن فکران را دور هم جمع کند، هر مقدار که سعی کرد این اتفاق رخ نداد؛ ولی شما نگاه کنید یک پرچم سیاه افراشته می‌شود، همه مردم جمع می شوند،. الان شما بخواهید همایشی راه بیندازید و پول غذا بخواهید آن را به شما نمی پردازند، ولی اگر بخواهید برای امام حسین (ع) روضه ای بگیرید، به شما پول خواهند داد. آقای شریعتی می گوید، اسم امام حسین (ع) که به میان می آید، معجزه می شود، او در اواخر عمر خود به این شکل بود. آقای شریعتی می گوید "ما بیهوده با این مسائل مخالفت می کردیم، نام امام حسین (ع) که می آید مردم دور هم جمع می شوند."

***گفتند که طاهری ها و حدادیان ها، جوان ها را بردند
جالب است بدانید در سالی که متجاوز از 100 هزار نفر در شب 21 ماه مبارک رمضان به فضل خداوند، به خیابان آزادی[مهدیه امام حسن(ع)] آمده بودند و جلسه داشتند، در آن زمان در یکی از کانون های به اصطلاح روشنفکری، 60 نفر در شب 21 ماه رمضان جمع شدند، خودشان گفتند که طاهری ها و حدادیان ها، جوان ها را بردند. البته ما نبردیم، امام حسین (ع) برد، ما چه کسی هستیم که بخواهیم این کار را انجام دهیم، دستگاه امام حسین (ع) است و مردم عاشق ایشان هستند.

سالی یک بار 22 بهمن در کشور راهپیمایی برگزار می شود. کل دنیا به ما چشم دوخته، دنبال این هستند که چند نفر از پارسال کمتر باشند، که آن را رسانه ای کنند، ولی به فضل خداوند سال به سال به تعداد شرکت کنندگان افزوده می شود، و کمتر نمی شود، مادر 22 بهمن، عاشوراست، مادر جبهه های ما همین روز عاشوراست.

چرا مردم برای برگزاری همایش ها و سمینارهای سیاسی و فرهنگی پول نمی دهند، ولی برای مجلس امام حسین (ع) برنج می خرند، هزینه می کنند، سطح مردم خیلی بیشتر از این آقایان به اصطلاح روشنفکر است. من این را به همه علما عرض می کنم، که بزرگان ما هستند، جریان به اصطلاح روشنفکر که تیره دل هستند، کمر به قتل دستگاه سیدالشهدا(ع) بستند، با ایشان نیستم، ولی بدانید و آگاه باشید که دشمنان به دنبال ریشه کن کردن این دستگاه هستند، گریه برای امام حسین (ع) را نمی خواهند، وقتی مردم به امام حسین (ع) عشق نشان می دهند آن ها را آزار می دهد، مردم با شما چه کار دارند.

چندی پیش یکی از این آقایان روشنفکر راجع به عزاداری ها و نذر دادن های مردم سخنانی را گفته بود که البته بعداً عذرخواهی کرد. بنده خطاب به این اقایان می گویم این همه حماسه و معرفت و عشق و از جان گذشتگی در نوحه ها موج می زند، چرا به آن ها گوش فرا نمی دهید، شما این را ندیدید، این که صغیر و کبیر با هم آمدند این را هم ندیدید، فکر کردید که این افراد از کجا آمده اند، این ها خواهران و برادران شما هستند، چرا چنین حرفی را می زنید. 

تازه می فهمیم که حضرت آقا در قضیه
 
مواظب باشیم که وسوسه خناس باعث ایجاد تفرقه نشود
در بعضی از امور باید زرنگی بخرج دهیم و تفرقه ایجاد نکنیم، اگر در برخی از موارد حضرت آقا نظر شخصی دارند و هم نظر فقهی برای من و امثال من نظر شخصی ایشان نظر فقهی است، برای امثال من شخصیت ایشان دو نفر نیست، هر دو موضوعیت دارد.

زمانی که پیامبر اکرم (ص) از دنیا رفت، امیر المومنین (ع)، همه دنیا و خلافت را رها کرد و کنار پیکر مقدس پیامبر ماند، این بدن برای ایشان موضوعیت دارد، حال ایشان معصوم است و عصمت تام دارد، ما در رده های پایین که به این فضاها می رسیم یا به طور مثال به یک پدر که می رسیم، شان پدر موضوعیت دارد. شان ولی فقیه برای ما موضوعیت دارد؛ اما این برای من و برای هم اندیشان من است.

گروهی ممکن است بگویند که ما می خواهیم گناه نکنیم و تقوای ما همین مقدار است، چون شرعا اشکال ندارد، ما می خواهیم این طور زندگی کنیم، نظر شما راجع به این افراد چیست، من یک جمله عرض می کنم، می گویم شما و ما دنبال این هستیم که اهل فحشا و منکرات یا مریض های فساد های سیاسی و یا حتی مذاهب و مکاتب و دین های دیگر را به پای دستگاه امام حسین بیاوریم، در این صورت نباید با اندک حرفی، کسی که از کودکی در دستگاه امام حسین (ع) بوده است را طرد کنیم، یکی از آن ها را هم نباید گذاشت تا بروند، باید مدارا کرد.

یعنی شما مراقبت از این معنا را انجام دهید، که قطعا مقام معظم رهبری راضی به تفرقه نیست، قطعا این سنگر، سنگری بوده که خیلی بیش از سنگرهای دیگر مدافع ولایت بود، هست و خواهد بود، مواظب باشید که وسوسه خناس باعث ایجاد تفرقه نشود.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 100
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 36
 • ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  دوست داشتنیه خدا حفظش کنه
 • ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  در بین مداح ها حاج صادق اهنگران را خیلی دوست دارم چون واقعاً کارش درسته و یک مداح واقعیه
 • ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  زنده باد حاج سعبد حدادیان
 • سیدمهدی موسوی ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  نوکر امام حسین باید کمی از خصلت ارباب داشته باشه
 • ۰۵:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  بي رو در بايستي من با مداحی منصور راحتترم از ایشون زیاد خوشم نمیاد
 • ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  یک کلیپ وایبری از یک روحانی محترم و شریف بین مردم پخش شده که ایشان از سر دلسوزی و با درایت و منطق به جملاتی اشاره می کنند که بسیار جای تامل دارد. در این کلیپ ایشان می گویند که مداح مثلا در جایی می گوید من که به شور و شینم توله سگ حسینم. یا لااله الاالله الا حسین. و اشاره به اینکه اعراب به ما می گویند شما مشرک هستید. یا من که مست مستم من که حسین پرستم و ... همیشه برای من هم این حرفها جای سوال داشت و فکر می کردم روحانیون هم این حرفها را تایید می کنند که با سخنان این روحانی متوجه شدم چنین نیست.
 • علی دوران ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  من اصلا نمیدونم چی باید بگم. اما امام حسین را خیلی دوست دارم باقیش مهم نیست
 • علی ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  من که قمه نمیزنم و به نظرم در علن زدن هم درست نیست اما همه مراجع قمه زنی رو رد نکردن اینجور که این آقا میگه
 • فواد ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  این اقا مداحه ،لیکن باید مداحی کنه و وارد سیاست نشه . مشرق نکن بابا جان...
 • ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  خخخخخخخخخخ
 • ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  کلمه حقی را گفته ای- خدا کند اراده باطلی از آن نداشته باشی
 • ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  به نظر من پول گرفتن مداحها اشکالی ندارد اما باید هر چقدر دادن بگیرید و هرجا ندادن هیچی نگید
 • سید عادل میراحمدی بهنمیری ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  سلام. هیهات من ذلة. التماس دعا یاعلی(ع)
 • ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  ممنون از همه مداحان مخصوصان حدادیان
 • ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  حواست هم جمع باشه عابد هفتاد ساله رو شیطان گولش زد مواظب باش که حب دنیا و نام و شهرت بیچارت نکنه اخوی.
 • سرباز ولایت ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  العجل العجل یا مولای یا صاحب الزمان
 • ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  شنیدم که بعضی از مداحها پول نمیگیرند به نظر من هیچ مداحی نباید پول بگیره حتی یک ریال
 • احمدخواجوند ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  اينهاييكه خيلي شعار عوام فريبي ميدهند حالا يك پاكت گرم توجيبش نذار حالا ببين...
 • ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  تازه در انصورت میشه در مجالس فرق نذاشت
 • ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  کدوم یک از صحبت های حاج سعید نشون از حب دنیا و این صحبت ها یی که جنابعالی شمرده بودی داشت ؟ ولایت مدار بودنش یا نوکر و خاک پای علما بودنش یا ...
 • رهگذر ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  برادر، دین از سیاست جدا نیست. به عنوان یک مسلمان وظیفه‌اش هم هست. "کلکم راع و کلکم مسئولون عن رعیته". اتفاقا به عنوان یک جانباز از خیلی ها حقش برای دخالت در سیاست بیشتره.
 • ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  من مداحی حاج آقا منصور رو دوست دارم از مداحی ایشون هم خوشم میاد
 • ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  عجب...
 • ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  ما شنیده بودیم نظامی ها نباید وارد سیاست بشوند
 • ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  حالا مگه حاج سعید چیزی گفته؟
 • علی ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  ازشماشاگردانصاریان توقع نداشتم واردبازی سیاسی شویدیادش به خیرجامعه علمیه امیرالمومنین
 • ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  فقط جواد مقدم
 • ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  قمه زنی سابقه درازی در شیعه داره و با دیدن یک جریان مثل داعش نمی شه به حکم کلی ای دست پیدا کرد . هزاران فقیه در طول تاریخ شیعه قمه زنی را جایز شمردن و مرحوم امین هم که فتوای مخالف داد مورد توهین علماء نجف قرار گرفت . من هرگز در عمرم قمه نزده ام ولی سلیقه شخصی یک مطلبه و عناوین دینی مطلب دیگریه
 • حسین ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  فقط جواد مقدم
 • صدرا ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  بصیرت یعنی همین احسنت آقای حدادیان خدا حفظت کنه
 • ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  وقتی همه از یک کم سواد که کارش پرسه زدن در خیابانه تا دکتری که هیچ چیز نمی داند وارد سیاست میشه چرا مداح وارد سیاست نشه؟!
 • ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  یه کم مر دمی شدن هم خوبه آقای حداد.اینقدر نچسب به حکومت
 • یه بی سوات ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  دوست عزیز شما به بنده بگید معیار قمه زنی و کسانی که قمه زنی رو مجاز میدونن چیه ؟ بعضی از علما مبنای قمه زنی رو بر یه سری روایات گذاشتن که جعلی بودن اونها کاملا مشخص شده و علمای بزرگی بر جعلی بودن انها صحه گذاشتن. در ضمن قمه زنی سلیقه ی شخصی نیست بلکه باید صلاح و مصلحت نظام اسلامی در نظر گرفته بشه. اکثر مراجع تقلید عظام کنونی با قمه زنی مخالفت می کنن و اونو رد می کنن حالا هستن کسانی هم که قمه زنی رو حتی مستحب میدونن مثل فرقه ی شیرازی ها که از جاهای خاصی تغذیه میشن تا اسلام و شیعه رو تخریب کنن.
 • ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  چقدر پول میگیری .
 • sasan ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  يكي به اين آقاي مداح بگه كه حضرت آقا درمورد درآوردن لباس ازتن در مراسم مداحي هم چند سالي هست به مداحان تذكر مي دهند وقبل از آن سبك شعرهايشان وقبل تر از آن نيز درمورد ذكر حسين حسيني كه مداحان با نيت .... از آن استفاده ميكنند ايشان تذكراتشان را دراين موارد فرموده اند كداميك تابحال گوش كرده اند اين ميشود ملاك ولايت پذيري يك مداح نه اينكه بيايد وشعاربدهد وازموج سواري جهت مطرح كردن خود استفاده كند.شيدم كه به خود ايشان هم آقا فرمودند كه در مراسمات مداحي جلوي دراوردن لباس سينه ز ها رابگيريد.
 • ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  جناب ناشناس عزیز من دارم تحقیقی راجب قمه زنی میکنم و تازه اول راه هستم میشود تاریخ تقریبی انجام قمه زنی را بفرمائید و اینکه کدام یک از علما اقدام به این کار کرده اند ؟ به هر حال هر مرجع تقلیدی خود اول عامل به یک کاری است تا مقلدش هم به آن اقدام کند سینه زنی و زنجیر زنی از علما دیده شده اما چرا یکی از علما تاکنون تصویر یا خبری از قمه زنیش بر روی خبرها نبوده است ؟
 • سید ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  سلام ما سال گذشته عاشورا کربلا بودیم. به شما میگم متأسفانه صدا و سیما ما حقایق روز عاشورا در کربلا را نشان نمی دهد. متأسفانه در شب و روز عاشورا غالب مراسم عزاداری در کربلا به قمه زنی سپری می شود. هزاران نفر انسان جاهل و گمراه در حرم امام حسین (ع) و حرم حضرت ابالفضل العباس (ع) و بین الحرمین و خیابانهای اطراف با سر دادن صدای حیدر حیدر به شکل بسیار نفرت آوری مشغول این عمل قبیح و حرام قطعی می شوند... خون نجسشان را در حرمین می ریزند و وحشیانه ترین مراسم به اصطلاح عزاداری را انجام می دهند. به خاطر این انسانهای نادان تمام صحن ها و بین الحرمین با موکت پوشانده می شود و بر روی آن رمل می ریزند، دیوارها را سرتاسر پلاستیک می کشند تا این افراد بی خبر از حقیقت دین بیایند و این عمل احمقانه را در ملأ عام انجام دهند. انوقت صدها نفر هم از این مراسم عکس و فیلم می گیرند و در فضای مجازی منتشر می کنند. والله قسم پارسال وقتی این صحنه ها را در کربلا دیدم با خودم گفتم باید به اون تکفیری حق داد که کمربند انفجاری به خودش ببنده و... مردم آگاه باشید هرسال روز عاشورا این جماعت کوردل با این کارشون بدترین ضربه رو به اسلام می زنند، به خاطر این کارشون نماز ظهر عاشورا در حرمین کنسل می شود چون همه جا نجس است و جایی برای نماز خواندن گسترده پیدا نمی شود. نمازی که ستون خیمه دین است از بین می رود و در ظهر عاشورا اینها خیمه دین را به این شکل (به صورت نرم) آتش می زنند، می دانید چرا... به خاطر اینکه حرام خدا را همانگونه که بر امام حسین رفت حلال کرده اند... راستی می دانستید در ماجرای کربلا هم با یک فتوا از یک مرجع تقلید گمراه (شریح قاضی) آن قوم نادان قربة الی الله خون فرزند رسول خدا رو ریختند، بعد تکبیر گفتند وسجده شکر بجا آوردند؟... الان تاریخ باز در حال تکرار است اما وقایع به شکل نرم اتفاق می افتد... سپاه شمر حاضر هر سال به شکل نرم سر امام زمان را بر نی می کند...
 • ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  شریعتی کجا با امام حسین مخالفت کرد؟ با کدام مج.وز شرعی مداان افترا زدن را حلال می دانند؟
 • ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  احسنت سید.
 • ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  دركدامين كتاب وروايات آمدهاست مداحي باآهنگ رقص ويالخت برگذار شود؟شعار خوب است ولي اما داردلعنت خدابركسي كه شمارانمي شناسد و....
 • علی ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  میشه بگید لباس درآوردن چه مشکلی داره ؟
 • ناشناس ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  بعضی مداح ها تو همه چی دخالت میکنند مثل قضیه توهین به رفسنجانی ومشایی اصولا این کار در ملا عام غلطه و ربطی به این ها نداره
 • aras ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  آقای دانشمند
 • ریاستی ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  با احترام به همه غلامان حضرت :چرا مداحان توی مراسم اعیاد اینهمه داد میزنند جوری که به نظر میرسد دارن گلوی خودشونو باره میکنند.
 • شیعه ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  سلام آقای ناشناس عزیز10:20 من نمیدونم شما از کجا میگین که مراجع در مورد قمه زنی جواب مثبت دادند ولی اونی که من دیدم اکثر مراجع امروز قمه زنی بخصوص در ملا عام رو حرام اعلام کردم-بعدش هم مگه ما شیعه و محب امام حسین یستیم ولی میبینیم که دشمنای اسلام قبل از داعش دارن از این حیله روباه پیر سوءاستفاده می کنند.
 • ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  منظور اینکه نظامیها وارد سیاست نشوند منظور احزاب سیاسی و سیاسی بازی است
 • ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  خدا کنه کسی جو گیر نشه ..
 • ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  علی یارت جوون
 • ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  حتما باید مراجع بگن که حالی ات بشه
 • ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  من از این آقا خوشم نمیاد
 • ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  آخ این سین سین که به عنوان ذکر و مثل آهنگهای دی جی ها میگن چیه؟ خداوکیلی خیلی توهین آمیزه
 • ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  چهره و رفتار یک مداح باید عاطفی و احساسی و مهربانانه باشد نه اینکه آدم بترسه من منصورارضی و طاهری برای هم خوشم نمیاد
 • ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  قیافه این حدادیان خیلی فرفری است باید گلت برنه تا موهاش صاف بشه
 • مرتضی ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  مشرق جان خواهشا پاسخهای حاج آقای فلاح زاده رو درباره عزاداری بر اساس فتاوی حضرت آقا رو بذار تا همه استفاده کنند
 • باقری ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  همه مداحان هم خوب نیستند البته این آقایان حدادیان وکریمی حاج منصور از خوبان میباشند
 • حق شنو ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  ناشناس اگر کسی مداح مورد نظر شمارا قبول نداشته باشد باطل است؟ پس من باطلم
 • حق شنو ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  یعنی ایشون نداره؟
 • vhin ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  وقتی دانشجو نباید وارد سیاست بشه چرا مداح باید بشه؟
 • بی طرف هستم ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  من از مداح های بی سواد رنج میبرم البته آقای حدادایان و منصور را بی سواد نمیدانم اما در کرج مداحهایی میبینم که خیلی بی سواد و بی کلاس هتسند و موجب شرمندگی ما مذهبی ها شده اند
 • ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  به تو چه
 • مجید ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  بزرگترین ضربه به شیعه در محافل مذهبی که بزرگان ان از مدعی ترین و کم سوادترین و بعضا بی سواد ترین ادمهای روی زمین هستند! وارد شده ! و تمام انتحارها و کله خشکی ها و...........از این جماعت است! ای کاش این ادمها لااقل می رفتند و پای منبر و درس و بحث بزرگان تشیع همانند خدا بیامرز ایت الله بهجت و جوادی عاملی و....می نشستند تا بدانند چقدر گمراه اند!!!
 • ناصر ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  قمه زنی و امثال اینها بدعت در دین و موجب دین گریزی است
 • محسن ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  ايشان روضه خان مستعدي هستند و در گرم كردن مجلس هم توانمندند و اگر هم اجري دارند از ملكوت اعلا طلبكارند و حساب و كتاب اعمالشان با همانهاست و بهتر است در منازعات سياسي با پرچم اباعبدالله وارد نشوند .. و ايكاش نوكر اقا سرور شهيدان اندكي از رسالت وي را نيز درك كرده و جهت رضاي مخلوق خشم الهي را تحصيل نكنند.
 • حسین م ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  مداحان موجب وهن شیعه هستند
 • سرباز ولایت ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 1
  آره والا... خداییش حاج صادق آهنگران یه چیز دیگه است..کاشکی همه ی مداح ها مثل ایشون باشن
 • یوسف ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  سلام حضرت آقا هم قمه زنی را حرام می دانند. یک دلیل : امروز دشمنان نیز از این قضیه علیه اسلام و تشیع بهره برداری می کنند و تشیع را خشن جلوه می دهند. تو اگه واقعاً دوستدار و حسینی(صلوات اللع علیه) برو ببین اربابت چگونه زندگی کرده ، چگونه عبادت و اطاعت خدا رو کرده و.... همه ی اینها رو در زندگیت پیاده کن! اونوقت خواستی برو قمه هم بزن!!؟؟ حسین (صلوات الله علیه) سگ و قمه زن نمی خواد! بلکه پیرو می خواهد یاور می خواهد برای فرزندش مهدی عجل الله تعالی فرجه!
 • shadman ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  با سلام ایا از خود پرسیده اید چرا ائمه همه بجز ولی عصر که غایبند همه شهید شدند جواب: یک کلمه چون سیاسی بودند تمام حالا اگه مداحشون سیاسی نباشه کار اشکال داره دین از سیاست جدا نیست سیاست ما عین دیانت ماست
 • ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  کسی به تو کاری نداره که خودت رو انداختی وسط
 • ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  واقعاتاسف به خاطره منفی ها
 • یا حسین ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  مگه مردم قبل از انقلاب امام حسین (ع) را نمی شناختند آقا ی مداح وارد سیاست نشوید اهل سیاست سیاست را می دانند
 • ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۱
  0 0
  شما رو به خدا جلوي بعضي از مداحان كه نام امام حسين را در شور سينه زني به صورت ناقص و نامأنوس به زبان ميارند و بيشتر شبيه موسقي هاي غربي ميخوانند بگيريد در ضمن يك مرجع رسيدگي كننده به تخلفات بعضي هيئات را راه اندازي كنيد و يك شماره تلفن ٢٤ساعته براي دريافت گزارشات مردمي در زمينه تخلفات و قمه زني به مردم معرفي كنيد كه با همكاري خود مردم انشاءالله به بهترين نحو عزاداري سيد وسالار شهيدان برگزار شود در ضمن از همهء عزيزان درشبهاي محرم التماس دعا دارم به ياد ما محبان اهل بيت كه دور از وطن خودمون هستيم هم باشيد
 • ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  مشکل علما این است که اطرافشان هستند
 • ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  ا بعضیهافقط مداحی می خواهند که بیاید یک روضه بخواند برود کاری به سیاست نداشته باشد ودر کشور هر عملی ضد اسلام انجام گیرد مداح سکوت کند اینهانمیدانند که امام حسین ع به خاطره اینکه اسلام درحال نابودی بود قیام کرد وشهید شد بعدشما هانتظاردارید مداحان به مسایل سیاسی کاری نداشته باشند الان همه درمورد مسایل سیاسی نظر میدهندبعد مداحان حق ندارد درمسایل سیاسی دخالت کنند واقعابراتون متاسفم البته حاجصادق مداح ولایی هست وایشون از ان مداحهایی نبوده که بشت ولایت خالی کرده باشد اوهمیشه طرفدار ولایت بوده هست
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  در کتاب اصول کافی حدیث هست که حتی از کارهایی مانند خود را به بیهوشی زدن هم نهی شده چه برسد به قمه زدن که بدتر است .حدیث بالاتر از نظر شخصی یک فقیه است . کتاب اصول کافی هم از منابع دیگر شیعه قدیمیتر است . این قبیل کارها ریاکارانه است و امام پنجم ع در باره این قبیل کارها گفته : ما بهذا امروا : مردم به این کارها امر نشده اند . اما انقدر به اسلام و عاشورا چیز چسبانده اند که شنا سایی شان مشکل شده و ارایش بر صورت اصلی اسلام و عاشورا سایه افکنده . بعضی اعتقاد دارند که در راه اشک مردم را در اوردن هر چه دروغ هم بگویند اشکال ندارد .
 • علی ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  شما فعلا جوادی آملی رو درست بنویس تا بعدا
 • ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  حاضری برای امام حسین مجانی مداحی کنی؟
 • ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  ناشناس 12:06 هیچ کسی نمیتونه خودش رو در حد و اندازه ائمه بدونه ! حالیته؟؟ خودت داری میگی اامام حسین ! امام حسین امام بود و خطا و اشتباهی در کارش نبود. هر کار و تصمیمی که بگیرن حق است و بس ! هر کسی بلندگو دست بگیره حرفش حقه؟ حرفت رو بفهم و بزن بچه !!
 • ناشناس ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 1
  فقط حاج صادق آهنگران و استاد کویتی پور بقیه را ولش کن ...صدایشان واقعا دلنشین است .....
 • ناشناس ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 1
  حالا برعکس .....مداح باید مداح باشه ..فقط حاج صادق آهنگران
 • ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  این جه طرز فکریه؟ بیزارم از کسانیکه در همان زمان امام حسین محبوس می شوند و به حال حاضر نمی پردازند. معنی بصیرت را متوجه نشدید؟ یعنی شمر 1400 سال پیش مرد، شمر زمان خود را بشناس. جدال اهل حق و باطل همیشه بوده و هست و خواهد بود
 • ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  رسالت سرور شهيدان چه بود؟ قیام ایشان برای امر به معروف و نهی از منکر بود و در زیارات تمام امامان می خوانیم که "در این راه از ملامت هیچ ملامتگری باک نداشت" . حرف شما مصداق کامل "طلب رضای مخلوق" است و نشانه ای از عدم درک مفهوم عزاداری
 • ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  افرین
 • ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  شما هم مجبور نبودی خودت رو بیندازی وسط
 • ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  طرز فکر شما باب طبع دشمنان شیعه است سعی کنید معنی و هدف روضه خوانی و عزاداری و زیارت را بفهمید
 • ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  دشمنان شیعه برای جا انداختن این حرفها مدتهاست هزینه و وقت گذاشتند. امثال شما فقط میخواهند مداح بیاید امام حسین را به کشتن بدهد و برود، مگر اهل باطل ویژه همان 1400 سال قبله؟ دوستان عادت نکنیم به درجا زدن، جانیان عاشورا یکباره انقدر سقوط نکردند ذره ذره گناه روی هم گذاشتند و از "ولایت" کناره گرفتند تا سزاوار لعنت ابدی خداوند گشتند.
 • ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
  0 0
  مداحی نباید شغل باشه و پولی گرفته بشه . عشق واقعی به امام حسین فروشی نیست
 • ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0 0
  بخدا
 • مهدی مرادیفر ۰۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0 1
  من از هر مداحی که مداحی را وسیله پول دراوردن کنه بیزارم
 • ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0 2
  به خاطر امام حسین مداح عزیز در سیاست دخالت نکن زیر از شما دغلبازی ودروغ نگفتن بر نمی اید چون صداقت داری نمی توانی دروغ بگویی سرت پایین بینداز مداحی کن
 • ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0 0
  اینو باید اینجا بگی اینا کلشون پر قورمه سبزیه تو داری از جواد میگی اینا فازشون نوله به ما نمیخورن داداش کلا از صبح تا شب تو فضای مجازی در حال لولیدنن اینکه که مغزشونم خروجی درست درمونی نداره خلاصه این پک اینج نگگگگگگگگگگگگگگگگگگگوووووووووووووووو
 • رحیم ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0 0
  خداوند متعال نیز در قران در باره استفاده از کلمه راعنا فرموده است که چون یهود از ان برعلیه اسلام استفاده می کند را تغییر و از کلمه انظر استفاده گردد . حالا این کسانی که قمه زنی را مجاز می دانند باید بدانند که کارشان موجب وهن دین می شود پس باید تغییر روش دهند لااقل در ملاعام وجلو دوربین انجام ندهند.
 • شهرام ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0 0
  با سلام باید نفس اسلام مشخص شود اما مان وسیله ارتباط با خدا هستند ای کسانی که از اولاد پیامبر دل خوش ندارید پس چرا صلوت میفرستید آیا توسل به سه خلیفه تا کنون کسی را شفا داده است پس نماز خواندن فقط دین نیست حسین(ع) را حسینی باور کنیم
 • ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0 1
  اره !بصیرت ایشون را در جشن فتنه گرانه میدان ولیعصر که سرمنشا فتنه های بعدی شد دیدیم.
 • ehsan ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  1 0
  مانوکرتیم حاج سعید....خدا پشت و پناه شما
 • ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
  0 1
  حتی فکرشم نکن! مگر اینکه تبلیغی باشه!
 • ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
  0 1
  می‌خواهند انتقام حبس آقای موسوی و کروبی را از مداحان بگیرند . .پیاده شو با هم بریم آدمو برق بگیره و لی جو نگیره
 • مریم ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
  0 0
  حسین خروجش ، قیامش ، شهادتش ، و اسارت خاندانش همه اش سیاسی بود چرا این مطلب رو متوجه نمیشیم کربلا عین سیاسته پس نمیشه کربلایی بود و از سیاست جدا بود
 • ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
  0 0
  حدادیان خودش خیریه داره و صد البته نیازی به پول برا مداحی نداره
 • ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
  0 0
  شما نوکر خدا باش نه بنده خدا
 • اشرف ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
  0 0
  پدر همسر من 80 سال عمر از خدا گرفت طبق گفته خودش حدود 60 سال تعزیه خواند و همین مدت سن را هم برای مردم ابادی جهت فوت انها از روز وساعت خاکسپاری تا پایان سالگرد قران در مجالسشان قراعت میکرد تدون هیچ چشم داشتی ایشان کشاورز بود و تحصیلکرده حالا خدایی مقایسه کنید برا شادی روحش صلوات

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس