پری بلنده یک اتومبیل شورولت سفید رنگ داشت که هر روز صبح راننده‌اش او را به شهرنو می‌آورد و شب‌ها هم پس از کار روزانه با همین اتومبیل به خانه‌اش می‌رفت.

گروه تاریخ مشرق - تاریخ معاصر: سیاست‌های طاغوتی و ضددینی، همیشه یک دستاویز و عامل میدانی دائمی داشته‌اند: «فحشا». تاریخ معاصر ما هم از نمونه‌های این سیاست فحشا و فحشای در خدمت سیاست، کم به چشم خود ندیده است. از کودتای بیست و هشتم مرداد 1332 که گروهی از اراذل و اوباش به سرکردگی شعبان جعفری دست به دامان زنان بدنام شهر شدند تا دولت مصدق را سرنگون کنند، تا بهمن 57 که انقلاب اسلامی مردم ایران طومار محله بدنام شهرنو(1) و بدکاره‌ها و قوادان(2) آن را برای همیشه جمع کرد، فحشا به سیاست طاغوتیان خدمت کرده است. قلعه شهرنو و «خانم‌رییس»هایش مهم‌ترین بازیگران این سیاست بودند. عمده متن زیر از کتاب «خاطرات من و فرح پهلوی»، نوشته اسکندر دلدم، خبرنگار و کارمند پیشین روزنامه اطلاعات و نویسده کتاب‌های تاریخی برداشته شده است.

«پری بلنده» از خانم رییس‌های بسیار ثروتمند قلعه شهرنو بود. او زن لاغر و سبزه‌رویی بود که در خیابان اول قلعه شهرنو دو خانه بسیار بزرگ داشت و با مقامات بالای کشور صمیمیتی به هم رسانده و حتی با آن‌ها رفت و آمد می‌کرد. یک اتومبیل شورولت (مدل ایمپالا) سفید رنگ داشت که هر روز صبح راننده‌اش او را به شهرنو می‌آورد و شب‌ها هم پس از کار روزانه با همین اتومبیل به خانه‌اش می‌رفت.

پری بلنده با اداره تشریفات نخست وزیری و وزارت امور خارجه همکاری داشت و برای میهمانان خارجی که به دعوت رسمی شاه و یا نخست وزیر و یا وزارت امور خارجه به ایران می‌آمدند بساط فساد می‌چید و زنان و دخترانی را که در اختیار داشت به میهمانی‌های دربار و نخست‌وزیری و پارتی‌های مربوط به رجال و سردمداران رژیم می‌فرستاد.

پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران!

تصویری از یکی از کاباره‌های قلعه شهرنو

در برابر ارائه این خدمات، پری بلنده و سایر سردسته‌های شهرنو از حمایت مسئولین بلندپایه کشور و روسای شهربانی و ساواک برخوردار بودند و هیچ کس جلودار آن‌ها نبود و هر کاری که می‌خواستند آزادانه انجام می‌دادند. دختران و زنانی که به لطایف‌الحیل وارد شهرنو می‌کردند مدت زیادی دوام نمی‌آوردند و به دلیل آنکه این بیچارگان از ساعات اولیه صبح تا نیمه‌شب مورد سوءاستفاده جنسی قرار داشتند دچار پیری زودرس شده و اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها از فرط تالمات روحی به مواد مخدر (بیشتر استعمال هروئین) روی می‌آوردند و ظرف مدت کوتاهی چنان درب و داغان می‌شدند که زن بیست ساله، چهل ساله به نظر می‌رسید.

به همین دلیل زنانی که وارد قلعه شهرنو می‌شدند پس از یک سال یا حداکثر دو سال که فرسوده می‌شدند و دیگر قادر به جلب مشتری نبودند توسط سردسته‌ها از خیابان‌های شهرنو رانده شده و به کوچه‌ پس کوچه‌های انتهای خیابان دوم که مأمن فواحش هروئینی و اکثرا آلوده به بیماری‌های مقاربتی بود پناه می‌بردند.

سردسته‌ها برای جایگزین کردن زنان رانده شده به زنان جدید نیاز داشتند و به همین دلیل دور تسلسل فساد ادامه می‌یافت و هر روز به طرق مختلف دختران و زنان جدیدی را وارد این محله نفرین‌شده می‌کردند. در خانه‌های بعضی از این سردسته‌ها قلعه شهرنو نظیر پری بلنده، اشرف چهارچشم و شهلا آبادانی همیشه دختران و زنان کم سن و سال و جدید الورود حضور داشتند و هیچکس از این سردسته‌ها سوال نمی‌کرد که شما این زنان را از کجا وارد قلعه کرده‌اید؟

پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران!

گردانندگان قلعه پس از انقلاب دستگیر و روسای
اصلی آن به حکم دادگاه انقلاب، اعدام شدند


من [اسکندر دلدم] پس از پیروزی انقلاب، وقتی پری بلنده، اشرف چهارچشم و چند تن دیگر از سردمداران فساد در قلعه شهرنو را به حکم آیت‌الله خلخالی دستگیر و بازداشت کردند با این افراد مصاحبه کردم و این اطلاعات را آن‌ها در اختیارم گذاشتند. همچنین وقتی کاخ ثابت پاسال، سرمایه‌دار معروف یهودی در انتهای خیابان جردن –نرسیده به چهارراه پارک وی به محل نگهداری و بازپروری زنان فریب‌خورده و جمع‌آوری‌شده از شهرنو اختصاص یافت، به آنجا رفت و با تعداد زیادی از آن‌ها گفتگو کردم.

اکثر این زن‌ها با دادن نشانی و آدرس‌های دقیق می‌گفتند که شهربانی و ماموران رژیم نه تنها از کارهای غیرقانونی آن‌ها ممانعت نمی‌کردند بلکه با دریافت مبالغ ثابتی حق و حساب و رشوه در طول ماه از زنان سردسته و خانه‌دارهای محله بدنام به صورت نوعی حقوق ماهیانه برای آن‌ها درآمده بود، زنان و دخترانی را که به هر علتی پایشان به کلانتری رسیده بود به سردسته‌های شهرنو معرفی می‌کردند.

در سال‌های دهه 1350، وزارت دادگستری برای حل و فصل دعواهای خانوادگی و رسیدگی به پرونده‌های کم‌اهمیت در کنار کلانتری‌ها، مراکزی به نام «شورای داوری» ایجاد کرده بود تا این گونه پرونده‌ها در همان کلانتری‌ها رسیدگی و حکم صادر شود و به این ترتیب از ازدحام در دادگستری و محاکم قضائی کاسته شود شاید باورنکردنی نباشد اگر بگویم که رییس شورای داوری کلانتری خیابان جمشید (که به خانه انصاف هم معروف بود) یکی از قوادین پرسابقه محله بدنام شهرنو بود.

سردسته‌های شهرنو در کلانتری‌ها و شوراهای داوری، عواملی داشتند که زنان مستعد و گرفتار مسائل خانوادگی و یا مشکلات مالی را شناسایی و در مدت رفت و آمد به کلانتری‌ و شورای داوری تحت تاثیر قرار داده و آن‌ها را تحریک به طلاق گرفتن کرده و نهایتا به فساد سوق می‌دادند. بی‌تفاوتی رژیم در برابر وجود یک مرکز بزرگ فساد در مرکز پایتخت و حتی حمایت مسئولین و افراد متنفذ از گردانندگان آن، روز به روز باعث جری‌تر شدن سردسته‌ها و قوادین شده و این اواخر حتی به طور علنی برای استخدام زنان و دختران در روزنامه‎‌های کثیرالانتشار آگهی دادند.

پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران!

برخی از دختران جوان، با هزار فریب به قلعه آورده می‌شدند

در آن سال‌ها، موسسه اطلاعات نشریه‌ای هفتگی به نام جوانان امروز منتشر می‌کرد که یک نشریه جنجالی و عوام‌پسند حاوی مطالب سینمایی، ورزشی، اخبار و مطالب حادثه‌ای بود. [در سال 1356]، یک زن فریب‌‌خورده به دفتر مجله جوانان تلفن می‌کند و به سردبیر مجه جوانتان اطلاع می‌دهد که سفارش‌دهنده الان آگهی استخدام که هر شب در صفحه نیازمندی‌های یکی از رونامه‌ها چاپ می‌شود کسی نیست جز «پری بلنده»، سردسته معروف قلعه شهرنو! همین تلفن‌کننده ناشناس با اضطراب و با عجله توضیحات مختصر دیگری می‌دهد و تلفن را قطع می‌کند.

براساس اطلاع او، پری بلنده شب‌ها در روزنامه‌های کثیرالانتشار و پرتیراژ کشور آگهی استخدام ماشین‌نویس، تلفنچی و منشی زن و دختر می‌داده و وقتی زنان و دخترکان جویای کار برای استخدام به محلی که برای به فریب کشاندن زنان و دختران معصوم تدارک دیده شده بود مراجعه می‌کردند، پری بلنده و عواملش این زنان و دخترکان را بازی می‌دادند و می‌آوردند و می‌بردند تا سرانجام به مقصود خود برسند و طعمه به دام افتاده را وارد قلعه شهرنو کنند.

در دفتر مجله جوانان امروز، دختر جوانی به عنوان تلفنچی و منشی تحریریه کار می‌کرد به نام «سلیقه». خانم سلیقه را مامور می‌کنند تا با تلفن مندرج در آگهی روزنامه تماس بگیرد و تقاضای کار کند. خانم سلیقه که به خوبی توجیه شده بود  نقشش را خوب بازی می‌کند و جهت مصاحبه حضوری دعوت می‌شود. محمدرضا رفیع‌زاده و کاویانی [خبرنگار و عکاس اطلاعات] هم دورادور و دوربین به دست خانم سلیقه را تحت نظر داشتند.

در محل ملاقات با خانم سلیقه، مذاکرات مختصری انجام می‌شود و بدون پرده‌پوشی لب کلام را با وی در میان گذاشته و او را دعوت به کار خلاف می‌کنند! شرح این ماجرا همراه با عکس‌های مستند، دوشنبه همان هفته در مجله جوانان امروز چاپ [شد] و معلوم می‌شود پری بلنده ار طریق دادن آگهی در جراید کشور تعداد زیادی از دختران و زنان جویای کار را فریفته و از طریق پشت بام کاباره شکوفه نو (در خیابان سی متری) که مشرف به خیابان اول شهرنو بود و استفاده از راه‌پله‌های خانه‌های واقع در شهرنو وارد این مجله فساد کرده است.

پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران!

زنان و دختران در منجلاب محلات فاسد، خیلی زود پیر و فرتوت می‌شدند

چاپ این گزارش چهارصفحه‌ای در یک مجله پرتیراژ هفتگی کشور همراه با عکس و اسناد و اعترافات مستند باعث جریحه‌دار شدن احساسات عمومی شد و عمق فساد و تباهی را در گنداب متعفن رزیم شاهنشاهی نشان داد. اما حتی باعث یک روز بازداشت عامل اصلی ان (پری بلنده) نگردید!

بعدها مظفر بالایی (معاون سردبیر مجله جوانان امروز) به من گفت وزارت اطلاعات از ادامه انتشار این گزارش جلوگیری کرده و از دفتر مخصوص فرح و دفتر مخصوص اشرف و از دفتر رییس شهربانی کل کشور و حتی ساواک به مجله تلفن کرده و ضمن گفتن بد و بیراه فراوان، نشریه و گردانندگان آن را مورد تهدید قرار داده‌اند. «محمد بهرامی» یکی دیگر از خبرنگاران آن زمان مجله جوانان امروز نیز به من گفت که پری بلنده توسط محافل دربار حمایت می‌شده و به خاطر وابستگی‌هایش نه تنها مورد مواخذه و مجازات قرار نگرفته بلکه مدعی مجله هم شده بود! (که لابد چرا آبرویش را در مجله ریخته‌اند!)

در اینجا برای پی‌بردن به درجه وقاحت این زن لازم است خاطره‌ای را از خانم شمس‌الملوک مصاحب بیاورم: خانم دکتر شمس‌الملوک مصاحب در اوایل سال 1358 به دلیل عضویت در مجلس سنا دستگیر و برای مدت کوتاهی بازداشت می‌شود. دکتر مصاحب می‌گوید: «وقتی مرا دستگیر کردند به سلولی انداختند که در آن همین پری بلنده، اشرف چهارچشم و چند تن دیگر از سردمداران قلعه شهرنو و عوامل باسابقه فساد و فحشا زندانی بودند.

هنگامی که وارد سلول شدم پس از دقایقی همان طور که رسم زندان است هم‌سلولی‌ها دور هم جمع شدند تا علت بازداشت و زندانی شدنم را بپرسند. پری بلنده جلو آمد و پرسید: شما را برای چه گرفته‌اند؟ گفتم: من سناتور مجلس سنا بوده‌ام! پری بلنده در حالی که قیافه حق به جانبی گرفته بود و دیگر زنان زندانی (همکاران سابقش) هم حرف‌هایش را تایید می‌کردند خطاب به من گفت: «شما لااقل یک کاری کرده‌اید، ما را برای چه گرفته‌اند و اینجا آورده‌اند؟»

علاوه بر «پری بلنده» و «اشرف چهارچشم»، زنان قواد معروف دیگری هم بودند که همراه با بیش از 1200 نفر زنان ناباب جمع‌آوری شده و از محله جمشید به مجتمع پرورشی و اصلاح اخلاقی منتقل شدند (پری بلنده و اشرف چهارچشم به واسطه نقش وسیعی که در به گمراه کشاندن دختران و زنان داشتند به اعدام محکوم و تعدادی دیگر نظیر شهلا آبادانی که با مقادیر زیادی مواد مخدر دستگیر شده بودند به خاطر فعالیت‌ در شبکه‌های قاچاق مواد مخدر به دار مجازات آویخته شدند.)

یکی از زنان سرشناس، «پری سیاه» بود که با پری بلنده رقابت داشت. پری سیاه شش خانه بزرگ را در رابطه مستقیم با فحشا اداره می‌کرد و مالک آن‌ها بود. دو خانه در کوچه کریم گاوکش، دو خانه در کوچه مشکین، یک خانه در خیابان حر و یک منزل هم در کوی گیشا ( که خیابان حر و گیشا تلفنی بودند.)

و باز زنی بود به نام «مژگان سوخته» که از قوادین باسابقه قدیمی بود و خاطرات زیادی از علیرضا پهلوی(3) (برادر شاه) داشت و تعریف می‌کرد که چگونه علیرضا پهلوی و عواملش در جلوی مدارس دخترانه تهران کشیک می‌کشیدند و هر دختری را که می‌خواستند روز روشن می‌ربودند و به کاخ می‌بردند. مژگان سوخته ده‌ها زن فریب‌خورده را تحت سلطه خود داشت و آن‌ها را استثمار می‌کرد.

پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران!

یک سردسته معروف دیگر، شیرین سلطانی معروف به ناهید بود که پس از دستگیری معلوم شد ارمنی است و همیشه خود را مسلمان معرفی کرده است. «ناهید» قبل زا آمدن به تهران سال‌ها از سردسته‌های معروف محله بدنام خرمشهر و اهواز هم بوده است. «منیژه کچل»، یکی دیگر از سردسته‌های محله جمشید بود که خود را فامیل فرح دیبا معرفی می‌کرد و نفوذ زیاد در دستگاه‌های دولتی داشت.

یکی از دختران فریب‌خورده که تحت سلطه این زنان سردسته قرار داشت و در سال 1358 پس از تعطیل محله شهرنو دستگیر شد، دانشجوی رشته پزشکی از آب درآمد و از خانواده خیلی محترمی هم بود. این دختر دانشجو به خاطر اختلافات خانوادگی و بی‌تجربگی و نادانی از خانه پدری فرار کرده و پس از مدت کوتاهی به دام رابطین محله بدنام می‌افتد. ابدا از وی در خانه‌های تلفنی بهره‌برداری می‌کنند و پس از مدت کوتاهی تصمیم می‌گیرند تا او را وارد محله بدنام کنند. دختر بیچاره مخالفت می‌کند و تصمیم می‌گیرد به خانه خود برگردد ولی متاسفانه خانه‌اش از قبول وی امتناع می‌کنند... سردسته‌ها در بیشتر جلسات و میهمانی‌های خود این دختر دانشجو را برای تحریک سایر دختران مطرح می‌کردند که چه اشکالی دارد اگر او درس خود را رها کرده و در جمشید کار می‌کند او اگر دکتر هم می‌شد بیش از این درآمد نداشت(!) و با این حرف‌ها و مثال‌ها برای دیگر زنان و دختران پاک‌باخته دلگرمی به وجود می‌آوردند.

در تحقیقات دیگری که پس از دستگیری زنان منحرف به عمل آمد با زنی برخورد شد که پس از اختلاف ساده‌ای که با شوهرش پیدا کرده بود از روی خامی و ناپختگی و بی‌تجربگی خانه را ترک گفته و در خیابان به دام یکی از عوامل محله بدنام افتاده و سرانجام پایش به شهرنو کشیده شده بود... پس از آنکه شوهر، زن فراری را پیدا می‌کند و می‌خواهد او را با خود از شهرنو بیرون بیاورد، خانم رییس‌ها اراذل و اوباش محله بدنام را به سر آن شوهر بخت‌برگشته ریخته و جلوی چشم ماموران کلانتری او را مضروب و مصدوم می‌کنند.

پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران!

زنان بدکار، پس از مدتی بیکار و درمانده می‌شدند
و برای تامین مخارج خود گدایی می‌کردند


خانم‌رییس‌ها برای این مواقع همیشه مشتی باج‌خور و چاقوکش در اطراف خود داشتند که این افراد امنیت منطقه و خانه‌های فساد را حفظ می‌کردند و حتی طرف مزاحم را در ملاء عام به قتل می‌رساندند و در هیمن محل دفن می‌کردند! که پس از تخریب محله جمشید جمجمه‌های انسان و اجساد زیادی از زیر خاک منطقه بیرون کشیده شد.

خانم رییس‌ها عاقبت خوشی نداشتند و پس از اینکه پا به سن پیری می‌گذاشتند دیگر از این کار طرد شده و به عنوان «ننه» در خانه‌های فساد «اسپند» دود می‌کردند و در پایان عمر کاسه گدایی به دست گرفته و زندگی را در پناه سکه‌هایی می‌گذراندند که مردان هوسران از روی ترحم در کف دست آن‌ها می‌انداختند.

پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران!

پری‌بلنده، اشرف‌چهارچشم، مژگان کچل و دیگران!

ملکه اعتضادی؛ از گردانندگان محلات بدنام تهران و همکاران
شعبان جعفری در هیاهوی کودتای 28 مرداد 1332


شهرنو در زمان کودتای 28 مرداد 1332 هم نقش بسیار پررنگی در حواث سیاسی کشور داشت. شعبان بی‌مخ، گروهی از این زنان را اجیر کرد و آن‌ها هم در همراهی با کودتاچیان و با سردادن شعارهای «زنده باد شاه» و «مرگ بر توده‌ای» و «مرگ بر مصدق» از جنوب شهر به خانه مصدق در انتهای خیابان فلسطین و سپس تا خیابان پاستور قشون‌کشی کردند. در میان آن‌ها چند تن از سرکردگان محلات بدنام هم بودند که «ملکه اعتضادی» سرشناس‌ترین آن‌ها بود.

درباره ملکه گفته‌اند که زنی بسیار زیبا بود که حتی عشاقی در میان افسران بالارتبه ارتش شاهنشاهی مانند سروان خسروانی -که بعدها ژنرال شد- یا رئیس سازمان ورزش ایران و یا حتی برخی اعضای دربار داشت. پس از کودتا، هدایای سلطنتی از راه رسید و این زنان فاسد، صاحب چند صد متر زمین در همین محله شدند که خیلی زود بازار کسب و کارشان را رونق داد و محله بدنام، وسیع‌تر شد.

پی‌نوشت‌ها:
1. محله جمشید یا شهرنو؛ واقع در خیابان جمشید، محله بدنام تهران بود که با پیروزی انقلاب تخریب شد. هم‌اکنون در این محل پارک رازی احداث شده است.
2. قوادی یعنی واسطه‌گری برای رابطه غیرشرعی میان انسان‌ها از گناهان کبیره است. رجوع کنیده به گناهان کبیره نوشته شهید آیت‌الله دستغیب و نیز گناه‌شناسی تالیف مرحوم آیت‌الله مجتهدی تهرانی.
3. علیرضا پهلوی برادر کوچکتر محمدرضا پهلوی بود که در آبان 1333 به طرز مشکوکی در یک سانحه هوایی کشته شد.

* تصاویر قلعه شهرنو، اثر مرحوم کاوه گلستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 106
 • در انتظار بررسی: 66
 • غیر قابل انتشار: 66
 • احمدخواجوند ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  پير مرد سالخوردي اي در كنارم نشسته بود از من سئوال كرد چند سال درتهراني گفتم 50سال ،گفت شهر نو ميدوني كجابود گفتم برايم تعريف كردند گفت زنها شهر نو وقتي از محل كارشان مي آمدند به خيابان باوضع خوب ومرتب بود ولي الان نگاه ميكنم مببينم شرافت آن زن هرزه شهرنو بيشتر از زنهايي است كه الان توي خيابان ماهستند .
 • ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  23 46
  خیلی خونه...اگه از جوونای ما کسی نمی دونست شهر نو یعنی چی،با این مطلب شما آگاه شد..بابت این کار فرهنگی ممنون
 • سراج ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  100 3
  بد نيست يه دوري توي خيابون ها بزنيد و از زناني كه منتظر سوار شدن يه ماشين هستند هم گزارش تهيه كنيد.
 • ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  33 12
  خاک بر سرتان مشرق باید بدانی که در گذشته ماهواره و اینترنت و موبایل و .. نبود حتی تلویزیون و .. هم نبود
 • ناشناس ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  درود بر آقای خلخالی که این عوامل فساد و خیلی از قاچاقچیان مواد مخدر و اراذل و اوباش را اعدام کرد .
 • ناشناس ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  درود بر آقای خلخالی که این عوامل فساد و خیلی از قاچاقچیان مواد مخدر و اراذل و اوباش را اعدام کرد .
 • آرش ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  خدا خاندان منحوس پهلوی و قجر رو لعنت کند که مملکت ایران رو نابود کردند. مشرق یک گزارش از فیلم سال 57 شهید آوینی که از بشاگرد تهیه کن تا مردم با عمق فاجعه این خاندان آشنا شوند
 • ناشناس ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  33 12
  البته در این دوره هم خیلی از کسانی که بدنبال این جور برنامه ها هستند به خارج از کشور مسافرت میکنند و چندین برابر باید هزینه کنند و ارز مملکت را خرج عیش و نوش میکنند.
 • ناشناس ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  18 7
  البته در این دوره هم خیلی از کسانی که بدنبال این جور برنامه ها هستند به خارج از کشور مسافرت میکنند و چندین برابر باید هزینه کنند و ارز مملکت را خرج عیش و نوش میکنند.
 • ناشناس ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  17 2
  در زمان گذشته ماهواره و اینترنت و موبایل و .. که نبود هیچ تلویزیون هم نبود
 • بابک ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  26 2
  مشرق چان سلام عزیزم. لطفا از وضعيت زنان هم بگو. متشكرم.
 • حسین ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  6 2
  گذشته ماهواره و اینترنت و موبایل و .. که نبود هیچ تلویزیون هم نبود
 • ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  65 2
  الان وضع بدتر است یا آن زمان ؟؟؟؟
 • اهوازي ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  39 2
  فساد اخلاقي چه از طرف زن باشد و چه از طرف مرد در همه فرهنگها بخصوص در فرهنگ ايراني و اسلامي جايي ندارد.به جز تعدادي زن فاسد بيشتر كسانيكه به فحشا رو آورده بودند از فقر و فريب بود.اما در اين ميان مردان هوسبازي كه به اين اماكن مي رفتند نيز نبايد فراموش شوند و در واقع آنان نيز از اين زنان دست كمي نداشتند و فريب زنان و دختران براي هوس اين مردان منحرف صورت مي گرفت.
 • ناشناس ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  57 19
  مرحوم آیت الله طالقانی فرموده بودند هر خانه ای به یک دستشویی احتیاج دارد.
 • محمد ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  17 30
  لعنت خدا به پری بلنده ودوستاش اما این داستان ماله 40.50سال پیشه....الان باید چکار کرد؟
 • ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  3 48
  آقا چرا تصاویر همچین جای کثیفی رو تو سایتت میگذاری ؟
 • حسین ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  29 3
  اون موقع بد چرا الن جلوی فساد گرفته نمیشه تو شرق غرب جنوب و شمال تهران دارند ول میزنند اون موقع همشون یه جا بودند
 • ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  24 2
  نیازی به بشاگرد رفتن نیست الان باگذشت سی وچند سال اگر تهران را بگردی خیلی چیزها گیرد میاد
 • ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  6 1
  عالی بود
 • محمد ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  7 40
  خدا را شکر که بساط اینگونه فساد برچیده شد و دیگه خبری از چنین مفسدهایی نیست
 • مرتضیsk ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  16 1
  یه سری هم به شبکه های اجتماعی در موبایل و اینترنت بزنید آدم متاهل یا غیرمتاهل معنایی نداره!!
 • افق ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  5 11
  چرا مشرق وقت و انرژی رو صرف این مطالب بی ارزش میکنه ؟
 • اسمال ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  5 1
  لالمونی بگیریم بهتره
 • ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  0 0
  آرههههههه!
 • kambiz ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  7 1
  کاریش نمیشه کرد تا دنیا بوده این مسایل بوده و هست . ارمان شهر مان ارزوست
 • ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  0 0
  ? :|
 • ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  10 0
  فساد را باید از ریشه خشکاند و الا با از بین بردن بقول شما قلعه همه افراد فساد آن در سطح شد و در خیابان جا عوض کردند . اگر در یک جا جمع بود همه میدانستند و به جز افراد فاسد از آن پرهیز می کردند ولی حالا در سطح شهر و در بیشتر خیابانها جطور می شود جلوی این فساد را گرفت؟
 • ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  23 0
  قبل از انقلاب این کارها در یک محل مشخص انجام میشد الان در کل شهر پخش شده و شرکتهای خصوصی خانه های مجردی و ویلاهای شمال از شهرنو بدتر میباشند .مانند اینکه دکتر به کسی که تومور در بدنش دارد میگوید نباید عمل شود وگرنه تومور در کل بدن پخش میشود.خواهشا چاپ کنید
 • حامد ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  11 0
  حقیقتی تلخ که وجدان هر انسان آزاده‌ای را می‌آزارد. زن ریحانه‌ی بهشتی است وجو پر مهر او ستون خانواده است که اهالی خانه در دامان گرمش رشد کرده و به بالندگی می‌رسند و در این مسیر او بی‌شک یکی از ساکنان بهشت است.
 • ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  3 0
  باریکلا شما... :|
 • رضا ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 2
  مسلما آن زمان
 • ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  2 0
  مگه تا حالا از وضعیت مردان میگفت؟
 • ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 0
  باشه
 • ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  2 0
  نه همون از مردان بگو....خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 2
  آن زمان ماهواره و اینترنت و موبایل و .. که نبود هیچ تلویزیون و فیلم پرنو و ... هم نبود
 • ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  5 2
  دست ها رو به دیوار میزاریم
 • ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 1
  در زمان شاه گذشته ماهواره و اینترنت و موبایل و .. که نبود هیچ تلویزیون هم نبود
 • ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  3 1
  بعله
 • ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  2 1
  فقط تهران؟ شهرستان چی؟
 • ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  0 0
  : |
 • شهیدزنده ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  7 18
  به برکت طلوع خورشید اسلام در کشور (طاغوت زده شا ه ان شاهی) بساط قوادان و آدم فروشان دفتر فرح پهلوی که پول هنگفتی از فریب زنان و دختران فریب خورده به جیب میزدند برچیده شد. البته در حال حاضر پری بلنده های نو ظهور که در اینگیلیس مشغول فریب زنان و دختران کشور هستند با اهتمام هر چه بیشتر سعی در احیا نمودن سیستم آزادی های یواشکی و تن فروشی دارند. زهی خیال باطل
 • ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  0 6
  سلام دوستان مشرقی هدفتون از انتشار این مقاله چی بود؟
 • ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  7 0
  تا وقتی تقاضا باشه عرضه هم هست حتی در جامعه اسلامی . باید تقاضا را کاهش داد .
 • kambiz ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 0
  بپا نری تو قلعه
 • ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  9 0
  پس الان دیگه میزان اعتیاد و فحشا کم شده دیگه؟
 • ناشناس ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  8 1
  الان یعنی همه چی مرتبه.؟ فساد نیست تو جامعه؟الان که همه شهر شده قلعه....
 • ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  4 4
  شنیدم پری بلنده با پری سیاه رقابت نزدیکی داشت حتی درگیری فیزیکی هم داشتن وکار به گیس کشی وچماق هم کشیده تحقیق کنید برنده این شهراورد شهر نو کی بوده وکدوم افتخارات بیشتری داشته
 • ناشناس ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  4 3
  خاک بر سرت با این کامنتت "خواجه" !!!
 • ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 1
  خجالت بکش ناشناس، این آقا سن باباتو داره شعورت ته کشیده؟
 • موریس ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  0 1
  گل گفتی احمد ..ناشناس خنگ ،خاک بر سر خودت که نمیفهمی
 • ناشناس ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  3 0
  محمد ترا به جدت ما را نخندان
 • ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  3 4
  نظرت چیه داخل ایران شعبه بزنن جهت جلوگیری از خروج ارز و اشتغال زایی !؟
 • ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  2 0
  بشاگرد رو از کجا آوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  2 1
  بابا فکر کنم منظورش زنان امروزه است
 • آرین ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  2 1
  بنظرم وجود همچین جاهایی لازمه وقتی اسباب تفریح .رفع نیازهای غریزی جوانان از توان دولت خارجه این قبیل مکانها به شرط تحت نظارت وکنترل بودن میتونه چاره ساز باشه وآمار تجاوز,مشکلات عاطفی,افسردگی و..هم کم میکنه چرا باید جوانان کشور برن فلان کشور وکلی ارز درکشور بره وکه هزاز جور دزد ومرض بگیرن? ,البته اگه تندروها ومتحجرا بزارن این راه کشورای دیگه رفتن موفق هم بودن
 • سلمان ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  9 7
  نمی دونم این حرف تا چه حد صحیحه ولی اگه این حرف شخص آیت الله طالقانی هم بوده باشه یک حرف غلط و برداشت اشتباهی بوده که امیدوارم خدا بابت اون از خطای ایشون بگذره ، نظام اسلامی نباید برای کنترل فواحش خودش بانی این کار باشه
 • دلسوخته ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  4 1
  فساد اون موقع رو به حساب فقر و بى فرهنگى ميذارن خوب الان كه برخى خانمهاى به ظاهر متشخص با پورشه و ... و سيگار به دست و ...راه ميفتن تو خيابانا يا پسراى بنز سوار و از روى بي عارى توى خيابونا دور دور ميزنن و عصر هم عصر رسانه و اطلاعات هست چه توجيهى براى نسل هاى آينده خواهيم داشت با اين همه فساد و بي غيرتى و بي حيايى
 • ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 1
  زهی خیال باطل.... خدا را شکر که سرتو کردی زیر برف و نمیبینی ! شاید نمیخوای بفهمی!
 • ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 1
  مردم از خنده...
 • طباطبایی ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  0 3
  سلام از دوستان سایت مشرق بابت درج مانند این مطالب متشکرم از کامنت های بعضی ها دلسرد نشوید ولی یک نکته مهم در دنیای امروز با این ابزارهای جدید حتی یک لقمه خوب وسالم هم باید در دکور و قالب جوان پسند ارایه گردد همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانات خود درخصوص امریکا و سیاست های کلان به بیان ادله منطقی و جوان پسند می پردازد امثال سایت های اصولی مانند شما هم میبایستی ضمن نشر مظالم و فساد سیستمی و تئوریزه شده رژیم ستمشاهی به تفاوت ها و علل استمرار ظلم و فساد در مملکت خودمان در قبل وبعد انقلاب بپردازید عوملی مانند 1- نفسانیت ابد دهر ادمی 2- شبیخون فرهنگی 3- غربزدگی حتی بسیاری از رجال به اصلاح انقلابی 4- ترس سیاسیون و رجال مان از تشر ممالک غربی در حالیکه انان با وقاحت تمام بر برنامه ها وسیاست های خبیث خود خود مانند همجنس بازی اصرار دارند و ...
 • نرگس 1990 ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  7 2
  بسم الله الرحمن الرحیم. لزَّانِیَةُ وَ الزَّانی‏ فَاجْلِدُوا کُلَّ واحِدٍ مِنْهُما مِائَةَ جَلْدَةٍ وَ لا تَأْخُذْکُمْ بِهِما رَأْفَةٌ فی‏ دینِ اللَّهِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِر... می دانید دلیل تقدم زن زناکار بر مرد در قرآن چیست؟زنان نقش اصلی در فساد یک جامعه بازی می کنند.و زنان بیشتر شروع کننده روابط نامشروع هستند تا مردان.(علم ثابت نموده که شهوت زنان 10 برابر مردان است ولی زنان به خوبی می توانند خود را کنترل کنند و مردان کمتر)این آیه تفسیر های درس آموز فراوانی برای جوامع دارد...درود خدا بر زنان و مردان عفیف و پاکدامن کسانی که مصداق بارز آیه بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به راستى كه مؤمنان رستگار شدند (۱) قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ ﴿۱﴾ همانان كه در نمازشان فروتنند (۲) الَّذِينَ هُمْ فِي صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ ﴿۲﴾ و آنان كه از بيهوده رويگردانند (۳) وَالَّذِينَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ ﴿۳﴾ و آنان كه زكات مى‏پردازند (۴) وَالَّذِينَ هُمْ لِلزَّكَاةِ فَاعِلُونَ ﴿۴﴾ و كسانى كه پاكدامنند (۵) وَالَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ ﴿۵﴾
 • ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  4 6
  تو تصاویر دقت کردین ساپورت قبل از انقلاب هم در بین زنان بدکاره رواج داشته؟! (تصویر مربوط به گدایی) جالب اینجاست اون زمان بدکاره ها تن میکردن و امروز ...
 • skandary ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  5 9
  اگر روش آیت الله صادق خلخالی ادامه پیدا میکرد ریشه فساد هم مانند بیسوادی در کشور کنده می شد یا لاقل به زیر ده درصد می رسید.
 • ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  3 1
  پری قاسمی برادر راننده فرح
 • ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  3 1
  نخیر مشرق یه چیزی پاش کرده!!
 • محمد ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 1
  چه ربطی داره؟
 • محمد ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 1
  ناشناس 16:04 الان ماهواره و... زیادش کرده
 • خودمم ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  5 3
  دوست من زمان شاه ارتشی بوده. می گفت رفته بودیم شهرنو. دسته از این زنها آمده بودند بیرون و شعار می دادند: ممد دماغ شاه ماست خواهرش همکار ماست!
 • ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  3 3
  پس شوهای گوگوش در یاران ناسیونال با چی پخش می شد البته از گوگوش هم بنویسید که شوهرش محمود قربانی مدیر کاباره میامی در محله بدنام بوده و خود او نیز از همان جا مثلا پا به عرصه مثلا هنرررررررررررررگذاشت.
 • ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 1
  خدا نبخشد کسانی را که به این مجتهد مفسر قرآن دروغ می بندند - فرق رحیم و رجیم بیش از یک نقطه نیست - ای بسا با نشان دادن نقطه ای شیطانی ات کنند - آب نه طلبیده گرچه مراد است ای بسا نشانی است تا قربانی ات کنند/ {حالا تهمت و افتر به هرکس می زنید به این عالم برجسته دینی که قرآن را بهتر از هرکس می فهمید نزنید مطمئن باشید عقوبت این تهمت در پیشگاه خدا در این جهان و جهان آخرت سخت خواهد بود}
 • ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  4 3
  این گذشته است که آینده رو می سازه اگر تمام ثروت در زمان پهلوی در اختیار یک گروه خاص و مناطق بالای شهر و خاندان هزار فامیل خرج نمی شد و توسعه و آبادانی و امکانات و.... در تمام شهر ها و روستا ها پخش می شد ما در این سی و چند سال به جای جبران آن همه عقب ماندگی و ساختن زیر ساخت های اولیه باید به دنبال مرز های علم و تکنولوژی می بودیم. فیلم های چالی چاپلین رو اگر نگاه کنی می توانی گاز کشی در خیابان ها و خانه ها رو ببینی در همان زمان در ایران نان برای خوردن پیدا نمی شد تفاوت از همان زمان آغاز شده.
 • ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
  1 0
  آقای خواجوند درست می گویند منظور ایشان که خدای ناکرده همه زنهایی که امروز در خیابان رفت و آمد می کنند که نیست احتمال زیاد منظور ایشان تعدادی از زنهای راننده فعلی در تهران است که با آن تیپ های خاص ...
 • ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  2 1
  یعنی بازار رو باید تجمیع کرد تا بهشون کمک بشه؟ این خزعبلات چیه میگین آخه
 • ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  2 0
  یعنی به نظرت تجمیع کنیم یه جا تا بازار عرضه و تقاضا متمرکز بشه؟ آخه از اون عقلتون هم یه استفاده ای بکنین. قبل انقلاب تو مدارس و شرکت ها و ویلاها و ... فساد نمیکردن؟ آخه بلاهت تا چه حد؟ چرا تا یه حرفی رو میشنوین بدون فکر فقط تکرارش میکنین؟
 • ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  1 0
  واقعا موفق بودن؟ مثلا اوکراین موفق بوده؟ واسه همینه که فمیسنیتای اوکراینی شعار میدن اوکراین فاحشه خونه نیست؟
 • ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  2 0
  شاید منظور آقای خواجوند این است زمان قدیم آنها در یک مکان خاص جمع میشدند اما اکنون خیابانهای شهر جولانگاه هرزه ها شده؛ آیا با غیرتی پیدا میشه بساط اینها رو جمع کنه؟
 • ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  1 1
  الان تمام خیابانهای شهر جولانگاه هرزه ها شده
 • ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  2 1
  لکنون هم نیاز به مردانی انقلابی است که بساط هرزه ها رو جمع کنه
 • ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  0 1
  جک گفتی؟
 • ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  3 1
  من خود یک جراح دامپزشک هستم و به کشورهای خارجی نیز تجارت می کنم،یکی از تجار به من گفت که من در ایران بسیار تحریک جنسی می شوم . اما در نهایت با واکنش تند من مواجه شد و دست و پای وی شکست .اما باید بپذیریم که حقیقت تلخ است.
 • ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  4 0
  پیامد گسترش فحشا؛ فقر، مصیبت، قتل و جنایت و در یک کلمه فلاکت!
 • پدرام ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  5 2
  این عکسا مال مجموعه شهر نو کاوه گلستانه که اگه اخلاق داشتی یه اسم ازش میبردی نه اینکه لوگوی سایت خودتون رو بزنید زیر عکسا
 • پدرام ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  6 1
  نه ما انقدر این چیزا رو با دقت نگاه نمیکنیم، تو خیابون هم همینطور، بگو شماها چرا انقدر دلواپس ساپورت شدین. یکم از امتداد نگاه کم کنید بنیان خانواده تون هم سست نمیشه دیگه
 • ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  3 2
  مشرق خجالت نمیکشی ارسال های دوستان منتقد رو سانسور میکنی؟به این کار چی میگن؟چجور افرادی دست به این عمل استبدادی میزنن؟!خجالت آور].برات متاسفم
 • ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  9 0
  شخصی ( از جوانان دوره طوغات و کهنسالان زمان حال ) جریان جالبی را برایم نقل میکرد ، وی گفت : در آن زمان جزو مراجعه کنندگان به شهر نو بوده روزی اوسط هفته در میان روز به آنجا مراجعه میکند و مشاهده میکند که جلوی درب یکی از خانه ها جمعیتی جمع شده اند علت را که جویا میشود متوجه میشود که دختر باکره ای در آن خانه آورده اند و صاحب آنجا با تعیین مبلغی دو برابر نرخ زنان موجود حاضر به در اختیار گذاشتن دختر مذکور میباشد . اما نکته ای که وجود داشت این بود که افراد حاضر نه اینکه توانایی پرداخت پول درخواستی را نداشتند بلکه همه به هم میگفتند بابا گناه داره ، در حالیکه همگی برای انجام گناه آنجا بودند اما اینقدر معرفت داشتند که نسبت به دختر باکره طوری دیگر فکر کنند... بعد ادامه : اما حالا چند نفری ناموس مردم را از کنار خیابان میدزند و .....!
 • محسن ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  0 0
  بیشتر روی حرفت فکر کن.
 • akbar ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  0 1
  ناشناس باهات موافقم
 • مکس ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
  0 1
  عجب!
 • امیر ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  0 0
  آقای سراج خجالت بکش اون خانمهائی که آدرس میپرسند احتمالآ آلزایمر دارند وگرنه این کارها از این بانوان بعیده شما هم دهنتون را آب بکشید!!!!!!!1
 • امیر ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  0 1
  خداوند شما را هم با ایشان محشور گرداند آمین!!!!1
 • امیر ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  0 0
  چند سال داری کوچولو که فتوا صادر میکنی؟!!!!!!!
 • امیر ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  1 0
  یکی به این شازده اطلاع بده که شعبه خیلی وقته زدند و خیلی هم زدند از خواب پاشو یک آبی به سر و صورت خودت بزن بعد اگر باز متوجه نشدی سریع به چشم پزشک مراجعه کن!!!!!
 • امیر ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  4 1
  منظورت دوره دایناسور هاست؟
 • امیر ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  1 0
  تا عبرت بگیری اگر بگیری.
 • امیر ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  0 0
  حتمآ به چشم پزشک مراجعه کن عزیز چون مشکل شما خیلی حاده و ممکن هست منجر به کوری گردد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • امیر ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
  3 1
  شهید زنده اول املاء یاد بگیر(انگلیس) بعد سخنرانی کن!!!!!!!!!
 • ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
  0 1
  در زمان جنگ جهانی دوم که سربازای خارجی وارد ایران میشون به این محله میرن و به زنان تجاوز میکنن که باعث درگیری میشه و چندتا از سربازا کشته میشن به همین خاطر زنانی رو از لهستان وارد ایران و در همون محله ساکن میکنن.جالبه با اینکه اونا فاحشه بودن ولی باز مردای ایرانی غیرتی میشن!
 • سام ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۰
  5 5
  ولی خوب شد انقلاب شد. راحت شدیم. مگه نه؟
 • ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
  1 8
  مشهور گرداند یا محشور؟ خلخالی جانم فدایت
 • محمد بيكي ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۳
  7 7
  معلوم نبود اگر انقلاب نمي شد فساد چه بلاييبر سر مردم ايران مي اورد .خدا را شكر
 • نجی ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۸
  0 0
  حیف اسمت که احمده. برو اسمت رو به احمق عوض کن. رجاله فاسد.
 • ۰۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۲
  4 3
  ملت ما مریضن همشون...
 • ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۶
  14 7
  درود بر پری بلنده
 • سجاد احمد خانلو ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
  9 27
  من بخاطر این انقلاب کهب باعث جمع شدن این مراکز شد حاضرم جونم رو بدم
 • حسین IR ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۳
  0 0
  چرا در مورد اشرف چهار چشم سرچ میکنم .هرچی اشرف تو دنیاست رو میاره جز او چرا نمیخواهید کسی درست بفهمه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس