یک هفته‌نامه مطرح آمریکایی طی گزارشی نوشت: برای اسرائیل نبرد در غزه یک نتیجه نامبارک و غیر قابل پیش بینی داشت و آن هم اتحاد دوباره ایران و حماس بود.

به گزارش مشرق، هفته نامه «تایم» نوشت: طی گزارشی در زمینه «افزایش همکاری ایران و حماس بعد از ماجرای غزه» می‌نویسد: ایران و حماس مجددا حلقه اتحاد خود را تنگ‌تر کرده و بعد از نبرد غزه دو طرف خرده لغزش‌های گذشته را رفع کرده‌اند.

بنابراین گزارش، ایران به عنوان بزرگترین کشور اسلامی حامی گروه‌های اسلامی ضد اسرائیلی روابط خود را با حماس مستحکم‌تر از قبل کرده است.

ایران نه تنها با اقدامات خود حماس و حزب الله را در کنار دیگر متحد منطقه‌ای خود یعنی سوریه به عنوان محور مقاومت قرار داده است، بلکه آشکارا از حمایت‌های خود به حماس و ارائه کمک‌های مالی و نظامی به آن‌ها سخن می‌گوید.

هفته نامه تایم می‌نویسد: بعد از آخرین نزاع بین حماس و اسرائیل که ایران آن را رژیم صهیونیستی می‌نامد، این کشور در ابتدا صهیونیست‌ها را به خاطر کشت و کشتار غیر نظامیان محکوم کرد اما گذشت زمان و افزایش تلفات غیرنظامیان باعث شد که جهانیان به این موضع نظر بیافکنند.

این هفته نامه آمریکایی همچنین مدعی شد: از منظر  ایران نیز نبرد غزه فرصتی بود تا وجهه خود را در میان کشورهای اسلامی به ویژه در میان سنی‌ها ارتقاء دهد.

در این بین ایران با حداکثر امتیازگیری از این ماجرا به حمایت شدید از گروه‌های مقاومت فلسطینی جهت نبرد علیه اسرائیل پرداخت و حتی سردار سر لشگر «محمد علی جعفری»، فرمانده سپاه پاسداران ایران طی سخنانی در 4 اوت سال جاری اظهار داشت که هرگونه تلاش  علیه صهیونیست‌ها و مغلوب کردن آن‌ها ریشه در انقلاب اسلامی ایران دارد.

کمی پیش‌تر، «آیت الله خامنه‌ای»، فرمانده کل قوای ایران نیز طی سخنانی از نیروهای مقاومت و تلاش آن‌ها در مقابله با اسرائیل ستایش کرده بود. تنها 2 روز بعد از این سخنان رهبری ایران بود که «سردار سرلشگر قاسم سلیمانی»، فرمانده سپاه قدس ایران در نامه‌ای به سران سیاسی حماس از تداوم نبرد آن‌ها علیه اسرائیل قدردانی کرد.

ایران همزمان با مانورهای خود حتی به سنی‌ها هم حمایت خود را نشان داد  و «آیت الله هاشمی رفسنجانی»، رییس مجمع تشخیص مصلحت ایران طی دیدار با علمای ارشد سنی‌های ایران خواهان اتحاد مسلمانان علیه اسرائیل شد و از کمک‌های جمهوری اسلامی در این راه وعده داد.

هفته نامه تایم  در خاتمه می‌نویسد: بعد از انزوای سیاسی حماس به دلیل برخی مسائل منطقه‌ای، حال این نیروی مقاومت از حمایت‌های مجدد ایران از خرسند است.

باید گفت که برای اسرائیل نبرد در غزه یک نتیجه نامبارک و غیر قابل پیش بینی داشت و آن همانا اتحاد دوباره ایران و حماس بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha