اعلاميه حق خدا 3 فصل دارد: نخست حق خدا در نسبت با بشر. دوم آنكه محيط زيست انسان اعم از زمين و فضا و دريا همگي بايد مورد احترام باشند و حفظ شوند و سوم، حق نباتات و حيوانات که بخشي از حق خداست.

گروه جنگ نرم مشرق- عصر روز شنبه، سوم خرداد مصادف با سالروز آزادسازي خرمشهر و روز ملي مقاومت، حسن عباسي در دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران براي ايراد سخنراني با موضوع «درآمدي بر اعلاميه جهاني حق خدا» در مراسمي كه در اين دانشكده برگزار شده بود حضور يافت.

اين مراسم با پخش خلاصه‌اي از سخنراني‌هاي حسن عباسي طي سال‌هاي گذشته در سالروز آزادسازي خرمشهر آغاز شد و با اجتماع دانشجويان در سالن، مراسم با قرائت قرآن و توضيحات ابتدايي مجري برنامه، شكل رسمي به خود گرفت.

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

پس از دعوت مجري از حسن عباسي، وی روي سن قرار گرفته و هنوز جملات خود را آغاز نكرده بود كه جمعيت با هياهوي بي‌جا و بي‌موقع يك نفر متعجب شد. البته اين شخص با شعارهاي مرگ بر منافق و مرگ بر اسلام آمريكايي توسط حضار به سكوت دعوت شد.

حسن عباسي در آغاز سخنان خود ضمن تبريك سالروز آزادسازي خرمشهر و تبريك پيشاپيش عيد مبعث، صحبت پيرامون حق خدا را پيوند زدن ميان همين دو عيد خواند.

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

حسن عباسي ادامه داد: امروز در انگلستان لواط را به صورت رسمي درآورده‌اند و تحت نام حقوق بشر، همين را در ايران پيگيري مي‌كنند. آيا حق بشر، همان عمل قبيحي است كه يك قوم به نام قوم لوط برايش نابود شد؟

حسن عباسي در ادامه با برقراري شباهت ميان منشور حقوق بشر كوروش و اعلاميه حقوق بشر امروزي گفت: اولين بار كوروش با انتشار منشور حقوق بشر زمينه‌ساز گسترش امپراطوري خود شد و قاعده‌اش هم اين بود كه با دادن آزادي به ملل و تنها گرفتن خراج و ماليات آنان را به زير سلطه خود درمي‌آورد. اكنون هم ايالات متحده با همين اعلاميه جهاني حقوق بشر به دنبال گسترش اميپرياليسم خود در جهان است؛ زيرا هر تمدني براي ارشد شدن يك سري قواعد جهان‌شمول را ارائه مي‌دهد.

وی افزود: در عالم به طور كل دو حق وجود دارد؛ حق طبيعي و حق الهي. حق طبيعي همان تبيين فيزيكال مناسبات طبيعي است؛ مانند قوانين فيزيك و نيوتون كه به آن متدولوژي گفته مي‌شود. از اين رو هر چيزي به نسبت كاركردي كه دارد تعريف مي‌شود.

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

حسن عباسي با اشاره به ماجراي يك پدر اتريشي كه چندين سال قبل دختر خود را در خانه زنداني كرده و از او چندين فرزند به دنيا آورده بود گفت: وقتي اين پدر را بازداشت كردند و فقط به دليل زنداني كردن دخترش در خانه او را محاكمه كردند و نه به خاطر برقراري رابطه نامشروع. در آن زمان بحثي حقوقي در گرفت با اين موضوع كه اين مرد به لحاظ مسائل بايولوژيكي و فيزيكي كار اشتباهي انجام نداده است و از نظر حق طبيعي كاملا درست است. اين‌ها درمورد پرستش هم همين نظر را دارند.

حسن عباسي در ادامه گفت: اساسا متدولوژي در مورد پرستش مي‌گويد هر چيزي كه مي‌خواهي بپرستي را بپرست. امروز غربي‌ها براي هر موضوع اين چنيني يك حق توليد مي‌كنند. امروز آمريكا 450 ميليون وب‌سايت پورن دارد كه 89 درصد كاربران آن آمريكاييان هستند. اين برنامه‌ها با انديشه داروين و فرويد تئوريزه مي‌شود. چرا؟ چون حق طبيعي است. اصالت لذت هم همين‌جا تعريف مي‌شود. مادامي كه چيزي نفع داشت، لذت داشت سود داشت، آزاد است.

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

حسن عباسي در ادامه مي‌افزايد: اقتصاد اين‌ها هم همين وضع را دارد و اساتيد دانشگاه‌هاي ما مي‌گويند اين‌ها مسائل علمي است و دين حق دخالت ندارد. اگر اينگونه پيش برود، فردا متخصصين خانواده هم مي‌توانند بگويند كه مسائل جنسي علم است و دين حق دخالت در آن را ندارد.

حسن عباسي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: امروزه غرب به نئوپاگانيسم (كفركيشي جديد) خود افتخار مي‌كند. اما اسلام و قرآن هرگز با دين مخالف نبوده است اما در عين حال مي‌فرمايد الهي اعوذ بك من علم يا ينفع. چه علمي نفع نمي‌دهد؟ علمي كه براساس متدولوژي است لاينفع است؛ اين يك جاهليت مدرن است و يك رخنه علمي و معرفتي است. امروز بنيان حقوق بشر بر حقوق طبيعي گذاشته شده است.

رئيس انديشكده يقين در ادامه گفت: از سويي ديگر اما حق الهي مي‌گويد تو نيروي پرستش داري اما نبايد هر چيزي را بپرستي. جهتش مهم است. قبله‌مدار بودن مهم است.

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

حسن عباسي در ادامه با اشاره به داستان حضرت ابراهيم نبي و شكستن بت بزرگ و گلستان شدن آتش براي وي كار اين حضرت را آسان‌تر از كاري كه پيامبر اسلام (ص) كرد دانست چرا كه در صدر اسلام بت‌ها به درون خانه كعبه نفوذ كرده بودند و هم‌چنين كار امام زمان (عج) را سخت‌تر از پيامبرمان (ص) دانست چرا كه امام زمان (عج) بايد بت‌هايي كه ما در باورهاي خود ساخته‌ايم را بشكند.

ايشان در ادامه افزود: غرب در مسئله حقوق بشر زمين و قواعد خود را تعريف كرده است و بازي در زمين آنها و با قواعد آنها اشتباه است بلكه بايد زمين و قواعد خود را براي اين مسئله تبيين كنيم. اگر امروز حسن باقري‌ها و همت‌ها بودند به جاي فتح شهرهاي اشغال شده باورهاي مردم را فتح مي‌كردند.

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

رئيس مركز بررسي‌هاي دكترينال امنيت بدون مرز افزود: اكنون با اين توضيح دو دسته اعلاميه حقوق به وجود مي‌آيد؛ حقوق بشر مبتني بر حق طبيعي و متدولوژي، و همچنين حق الهي مبتني بر وحي. خداوند در قرآن به دوري از ربا اشاره فرموده در حالي كه اكنون در كره زمين به دليل استفاده از نظام مالي ربوي، 52 تريليون دلار بدهي وجود دارد و اين در حالي است كه كل درآمد كره زمين 45 تريليون دلار است.

حسن عباسي ادامه داد: اعلاميه حق خدا 3 فصل دارد: نخست حق خدا در نسبت با بشر. بدانيد كه در اعلاميه حق خدا، خدا هيچ نفعي ندارد. تمامي اين كار را بكن و آن كار را نكن‌ها حد خداست. حق خدا همان حد خداست. لا تقربوا الواحش، ربا، زنا و ... همه حدود الهي هستند. دوم آنكه محيط زيست انسان اعم از زمين و فضا و دريا همگي بايد مورد احترام باشند و حفظ شوند زيرا فرمود ظهر الفساد في البر و البحر بما كسبت ايدي الناس. انسان امروز شيره جان زمين را مي‌كشد و هوا را آلوده مي‌كند و فساد را حتي به دريا هم كشانده است. و سوم آنكه حق نباتات و حيوانات بخشي از حق خداست. آيه 112 سوره توبه والحافظون لحدودلله را براي مومنيني آورده است كه حد خدا و حق خدا را رعايت مي‌كنند.

كشوري ناقض حقوق بشر است كه 450 ميليون وبسايت پورن دارد

حسن عباسي گفت: قرآن مي‌فرمايد قتل نفس نكنيد. اما تا كنون تمدن غرب و مدرنيته چه كرده است؟ در طي 3 سال 200 هزار نفر را در سوريه به قتل رسانده است. در يك قرن 125 ميليون نفر را به قتل رسانده است كه فقط 52 ميليون نفرش در طول جنگ جهاني دوم بود. آن‌هايي كه از هولوكاست دم مي‌زنند اگر چنين اتفاقي افتاده باشد چه كسي اين كار كرده؟ مسيحيت پروتستان يا اسلام؟ چه كساني شيره جان آفريقا را در اين چند قرن اخير مكيدند؟ دهه 1990 در بيانيه‌اي به نام بيانيه غنا كه يك سند بين‌المللي است، خودشان اعلام كردند كه مجموعا 777 تريليون دلار سرمايه را از آفريقا دزديده‌اند تا با آن كشورهاي مثلا پيشرفته خودشان را بسازند. هنوز سهم قاره آسيا محاسبه نشده است. امروز آمريكا و غرب به قدرت رسيده چون در 400 سال گذشته دستش در جيب ديگران بوده. در اين ميزان 777 هزار ميلياردي سهم انگليس به تنهايي 185 تريليون پوند است. اين حرفي است كه نايل فرگوسن در كتاب امپراطوري مي‌زند. غرب با حرف‌هاي دكارت و جان و لاك و غيره رشد نكرد بلكه با سفرهاي تاسماني و كريستف كلمب و ... رشد كرد. اين‌ها هيچ وقت در رسانه‌ها و دانشگاه‌هاي ما گفته نمي‌شود.

حسن عباسي در ادامه افزود: هر روش و متدي را كه در علم داريم بايد غشايي روي آن كشيده شود به نام غشاي ارزش. حقنه مي‌كنند كه هنر براي هنر؛ علم براي علم؛ تفكر براي تفكر و ... در حالي كه خودشان هيچ كدام از اينها را برنمي‌تابند. اگر علم براي علم مطرح است چرا دانشمندان اتمي ما را مي‌كشيد؟ در هنر براي هنر اسلام‌هراسي و ايران‌هراسي مي‌كنند. چطور مي‌گوييد هيچ چيز مقدسي وجود ندارد ولي حقوق بشر شما مقدس است؟

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

رئيس انديشكده يقين افزود: امروز در فقه مترقي شيعه اگر كسي دوجنسي باشد به صورت كاملا قانوني مي‌تواند مشكلش را در بيمارستان‌ها حل كند اما اگر مشكل شما همان مشكل قوم لوط است جمهوري اسلامي به شما فضاي عرض اندام نمي‌دهد. شما مي‌خواهيد ما را شرمنده كنيد؟ شما خودتان بايد پاسخ آن 777 هزار ميليارد دلار را بدهيد.

وي ادامه داد: در انجيل و در قرآن آمده است كه به زنا نزديك نشويد. تمدني كه 450 ميليون وب‌سايت پورن راه‌اندازي كرده آيا حق دارد كه بيايد درمورد اخلاق حرف بزند؟ شما متهم هستيد. همانطور كه پيامبران گفتند فتقوالله و اطيعون ما هم به شما مي‌گوييم به چه حقي 450 ميليون وب‌سايت پورن راه مي‌اندازيد و بعد شما ما را متهم مي‌كنيد كه چرا به هم‌جنس‌بازان ميدان نمي‌دهيد؟

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

وي افزود: قرآن مي‌گويد اگر به زنا نزديك شويد حرث و نسل شما يعني زن و فرزندان شما به هلاكت كشيده مي‌شوند. به آمار وحشتانك تعداد كودكان زنازاده جهان كه خود سازمان ملل منتشر كرده نگاه كنيد و ميزان پاكي كشورهاي اسلامي را در همين سند ببينيد.

حسن عباسي در ادامه افزود: بايد سجده شكر در پيشگاه خدايي گذاشت كه چنين پيامبري را فرستاد كه پيروان او در يك كشور 80 ميليون نفري اجازه تاسيس حتي يك وب‌سايت مستهجن را نمي‌دهد. چرا تمام علومي كه تمدن غرب دارد نتوانسته جامعه‌اش را تصفيه و پاك كند؟ از همين دانشكده حقوق دانشگاه تهران كسي مي‌آيد كه مي‌تواند خرمشهر را آزاد كند و دانشگاه تهران تا ابد مي‌توان به خودش ببالد براي چنين موجودي. زيرا حسن باقري آنقدر در دوران نوجواني و كودكي از لحاظ فكري و رواني پاك بود كه حكمت از قلبش به زبانش جاري شد.

حسن عباسي در دانشگاه تهران:

حسن عباسي در بخش‌ پاياني صحبت‌هاي خود خطاب به ايالات متحده گفت: هر چه كه كنيد خداوند ربا را به محاق مي‌برد و خواه ناخواه شما در حال آب شدن هستيد. دلار شما در حال فروپاشي است و امروز در ايران جنبش مبارزه با ربا در حال همه گير شدن است. امروز قوه قضاييه با اقتدار يكي از همين دزدان را به دار آويخت و ما از اين قوه حمايت مي‌كنيم.

حسن عباسي ادامه داد: دلار آمريكايي امروز در حال فروپاشي است و اين فروپاشي دلار را ايران شروع كرد. بعد از آن روسيه و چين و بعد ژاپن هم جرات پيدا كردند و به اين جرگه پيوستند كه دلار را مانند ايران از معاملات خود كنار بگذارند. كار خوبي كه اين دولت در ماه‌هاي اخير انجام داد همين بود.

اين استاد دانشگاه پس از پايان صحبت‌هايش با بدرقه گرم دانشجويان سالن را ترك كرد.

عكس: سهيل صحرانورد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 90
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 17
 • مرتضی ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  1 1
  این صحبت های مستند ایشون رو طبق معمول فقط با توهین و تخریب شخصیت ، اصلاحات چیا می تونن جواب بدن!
 • ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  1 0
  خدا حفظشون کنه . با خواندن این سطور مرامنامه ی یک شیعه ی انقلابی برای انسان تداعی می شود.
 • MojICiviL ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  فایل صوتیشو از کجا می تونم گیر بیارم؟؟؟
 • سلمان فارسی ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  خدا پشت و پناهش باشه ایشالله
 • محمد حسین ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  درود بر این مرد خدایی
 • ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  ممنون از این که گزارش این برنامه رو آماده کردید
 • حسام ۰۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  استاد!
 • سيد حامد ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  مشرق جون دمت گرم حسن عباسي خيلي كارش درسته
 • اقاروح اللهء عزیز ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  لایک
 • ابی ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  همیشه از سخنان پر مغز و موشکافانه استاد استفاده کرده ام.
 • احمد ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  لطفا از آدمها قديس درست نكنيد.
 • ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  بزرگمردی به نام حسن عباسی زنده باد
 • ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  بزرگمرد خخخخخخخخخخ شوخی خوبی بود
 • ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  خداوند این انسان شریف و رشید را حفظ کند
 • ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  مستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • مودی ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  فقط میگم دمت گرم استاد عباسی
 • سیدقاسم ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  احسنت جای حرف نزاشتی
 • mohammad hadi ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  مثل همیشه بود حرفاش... :)
 • ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  بله استاد. وقتی به دبیرهای ساده در دانشگاه ها میگویند استاد،‌ایشون که با این همه تجربه و تمرکز و اطلاع صحبت میکنند استاد نمیشوند؟
 • ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  کسی قدیس درست نکرد
 • ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  آخ که حرفهای دلمو زدند...
 • آرشیتکت ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  خدا خیرت بده استاد عزیز.
 • ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  حرف حق زده . اساتید علوم انسانی دانشگاهها به خصوص دانشگاه تهران چه طوری روشون می شه با وجود این واقعیتهای زشت و تلخ از غرب باز هم با افتخار درس های بدفرجام غربی رو تدریس کنند و اجازه نقد رو ندن .
 • ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  بله مستند تمام آمار آمارهای رسمی نهادهای مدنی و بین المللی غرب است در مورد خودشان اما فقط آماری م یدهند که بگویند ما کارمان را کردیم و بعد تا سال بعد سکوت
 • ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  کوروش به هیچ ملتی ظلم نکرد نباید او را با امریکا مقایسه کرد
 • ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  1 1
  ا ین ادرس دقیق سایتهای پورنو را ایشان از گجا گرفته مگر اینا فیلتر نیستند ! ضمنا بد نبود یک اشاره کوتاه هم به سایتهای علمی انان میکردید که امروز با ان وسیله دنیا را فتح کرده اند.
 • ARSHIA ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  ایشان توسط دانشجویان بدرغه شد یا بدرقه ؟؟؟
 • محب حکیم ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  از این غرض ورزی وکینه ای که بعضی ها به استاد عباسی دارن میشه راحت فهمید که با حرفاش زده تو برجک یه عده و اونا و اعوان و انصارشون هم مفلوکانه سعی در تخریب شخصیت آقای عباسی دارن اما خوب طبیعیه که کور خوندن
 • کمال ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  منظور رو در یاب در حالیکه مقایسه ای رخ نداد
 • msg13 ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  اين حسن عباسي هم ادم جالبي هست . بعضي وقت ها حرف هاي خوب ميزنه بعضي وقت ها حرف هاي خنده دار
 • ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  مستند؟ مگر رفرنس آمریکایی و غربی دارد؟ دوست من توجه کن باید رفرنس غربی آن هم مورد تایید دولت آمریکا ترجیحا جمهوری خواه بدهد تا بشود مستند.
 • دکترین ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  سایت باشگاه استراتژیست های جوان/ آدرس: ystc.ir اما لینک دانلود صوت این جلسه: ystc.ir/yaghin/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=81
 • دکترین ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  سلام هرودوت!
 • شاهین باغک جنوبی ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  اتیش گرفتین . چون شماها از این جور ادما ندارید . ظریفیت ندارید دیگه
 • سعید ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  لایک استاد عباسی دوست داریم
 • افشین تهران ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  وقتی به زیبا کلام میگید استاد پس به استادهای اصلی چی باید گفت.
 • افشین تهران ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  از بچه های جنگ و جبهه انتظاری جز این نباید داشت چرا که اینها در هر کاری جدی و دقیق هستند افرین استاد .
 • افشین تهران ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  از بچه های جنگ و جبهه انتظاری جز این نباید داشت چرا که اینها در هر کاری جدی و دقیق هستند افرین استاد .
 • ابی ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  ناشناس۰۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ تو نمیفهمی امیدوارم متوجه بشی.
 • ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  من کلا آقای عباسی رو قبول دارم ولی نمیدونم چرا در همچنین سخنرانی هایی حرفی از اقتصاد تماما ربوی ایران حرفی نمیزنه؟ همیشه در سخنرانی های خصوصیش این مساله رو پیش میکشه ولی جاهایی مثل دانشگاه تهران و امثالش باید بحث اقتصاد سیاه و کفرناک و ربوی ایران رو پیش بکشه
 • ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  مرحبا به استاد بلكه غربزده ها چىزى بفهمند!
 • ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  اعلامیه جهانی حقوق الله برای سعادت بشریت
 • ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  گیر کرده؟
 • ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  وقتی زیباکلام استاده باید به ایشون گفت استاذ الاساتیذ
 • ali ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  ارزش پول یک کشور و رایج بودن آن به قدرت اقتصادی و نفوذ آن در جهان بستگی دارد و با حرف چیزی عوض نمی شود.
 • ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  استاد عباسی مایه افتخار وسربلندی این کشوره دعاگوی ایشانیم ودلمان گرم است بوجود چنین سرمایه هایی
 • سرباز امام سید علی ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  واقعا چه حقوق بشری امریکا عده ای را به کثیفترین کارها وا میدارد.درست است که این افراد هم گمراه هستند ولی نباید که از گمراهان سوء استفاده کرد .باید آنها را به راه راست هدایت کرد.
 • ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  استاد هم توی این جلسه در مورد اقتصاد ربوی ایران صحبت کردند و هم مبسوط تر در جلسه من کاپیتالیستم پس هستم که سه خرداد 90 میشه
 • اسمال ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  وقتی کسی ب تونه دو کلمه حرف حسابی و منطقی بزنه استاده. جیگرررررررررررر
 • ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  عزیزم سایت های وزرات کشور امریکا که هرسال این آمار ها رو می ده که فیلتر نیست البته بعضی ها اینقدر حوصله کار علمی و فنی رو ندارند که بهش سر بزنن، بعد بهونه تراشی می کنن.
 • ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  چون اگر ایشون همون اول بیاد درباره ی بانکداری در ایران صحبت کنه، همه ی غرب زدگان و باصطلاح روشنفکران صداشون هوا می ره که این موضوعات علمیه و تو کشور های باصطلاح پیشرفته جواب داده پس ما جهان سومی ها باید از اونا تقلید تام و تمام کنیم. ولی به گفته خود ایشون ابتدا ابراهیم وار بت های کوچک رو شکسته تبر رو روی گردن بت بزرگ می ذاره و اول می گه ببینید امریکا (بت بزرگ) از هم پاشده دیگه خودتون تا اخر داستان رو بخونید
 • ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  یعنی هر امریکایی در هر سن و شرایطی دوسایت پورن داره؟!
 • ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  بهره امریکا 0.25 درصده از حداقل 4 درصد شما ربا خوارها کمتره
 • ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  پس این همه حملات بشر دوستانه رو که به تمام کشورهای خاور میانه انجام داد؟
 • آرشیتکت ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  اونا ذخیرشون 30 درصده.
 • آرشیتکت ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  ارزش دلار بشدت داره میاد پایین. در ضمن ارزش پول پیزی رو تعیین نمیکنه .
 • ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 1
  مگه ربا فقط به درصد بهره ست اقای باسواد دلار بدون پشتوانه چاپ کردن یعنی چی کاغذبازی های بورس یعنی چی وام های بابهره بانک جهانی یعنی چی شیره ثمره کاردیگران رو با دلار بی اعتبار و کاغذهای وال استریت استثمار کنی یعنی ربا کی درصد های بهره رو تو ایران تایید میکنه بانکداری هم یه ساختار تحمیلی مدرنیستیه و به هیچ وجه مشروع نیست اونحداقل چهادرصد هم که تعیین شده برای امورات صندوق و کارکنان صندوقه وگرنه دراسلام قرض الحسنه سودنداره اینو یادبگیرمیخوای سنگ کسی رو به سینت بزنی سنگ شیطان رو به سینت نزن وبا ادبیاتت شیطان رو هواخواهی نکن دلت خوش باشه توامریکا با پول بدون پشتوانه بهت وام بدون بهره میدن
 • ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  دکتر عباسی نظر من رو نسبت به رهبری"نظام"دنیا تعغییر دادن.تو این 2سالی که سخنرانی کلاس هاشونو گوش میکنم شدم یه آدم دیگه و خیلی چیزها رو از محیط پیرامون زندگی درک میکنم و میفهم که دیگران حتی... ای کاش زودتر از اینا این بزرگوار رو میشناختم.الله پشت پناه مومنین و صالحین است
 • ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  چه ربطی داره آرشیتکت مگه ملاک امریکاست مگه من گفتم 0.25 درصد حرام نیست ربا حرامه چه 1 درصد چه 27 درصدی که شما می گیرید چه 0.25
 • دیار ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  ببین عزیز جون. ربای آمریکا اینجاست که بدون پشتوانه همینطوری شیت شیت دلار چاپ میکنه و مال مردم رو برای خودش میکنه. اینه که پول خودش ارزش اورده و ربا شده. فقط به درصد و این چیزا نیست که خخخخخخ
 • ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  مستند؟؟؟؟؟
 • ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  دکتر یهو رندش میکرد میگفت یک میلیارد! کی به کیه؟
 • ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  اونجا 25% تورم ندارن
 • ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  دکتر یهو رندش میکرد میگفت یک میلیارد! کی به کیه؟
 • ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  450 میلیوووووووووووووووون........چه خبره..... مگه ادم چقدر توان داره.......
 • سوفیا خله ۲۳:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  خود این اقا صد بار نوشابه خانواده برای خاتمی و موسوی بار کرده احمد اقا چی شد یهو روشنفکر شدی
 • کوروش گاری چی ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  به جز به ملت ایران
 • چراغعلی ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
  0 0
  در عوض بعضی در ایران شیون میکنند وننه من غریبم در میارن که ما انرژی هسته ای میخایم چه کار ما گشنه ایم کوتاه بیاین تا آمریکا یک تیکه لقمه نون بندازه جلومون
 • سعید ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 1
  خداوند به ایشون خیر وعزت عنایت کنه.انسانی که پاک دست و خداترس باشد اینطور غرب و طرفداراشو به چالش میکشونه.مثل همیشه لذت بخش سلیس زیبا مستند ایراد سخن فرمودند. ایشون یکی از عمارهای انقلاب هستند
 • سعید ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  سلام/ داداش من ایشون رئیس مرکز امنیت بدون مرز هستند و باید امار این چیزا رو داشته باشند تا بتونند جامعه را از خطرات اگاه کرده و نجات دهند. لطفا گیر بیخودی ندید از دید اسلام کسی که ترویج فحشا می کند و فساد را در زمین نهادینه می کند و راه رسیدن به خدا را سد می کند(مثل امریکا) همه کارهای خوبش بی ارزش می شود......
 • سعید ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  دوستان کامنت رو ببینند این رو که دیگه یه کسی که تو هلند زندگی می کنه میگه/ اینقدر سنگ غرب رو به سینه نزنید
 • ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  ايشون هم توهم زده است در 4 تا کلمه استراتژيک دکترينال متدولوژي لوجستيک پلاستيک گير کرده با الفاظ بازي ميکنه ميخاد بگه آره منم حاليمه دکترم دکترينال دارم در تمام صحبتهاش 50 درصد کلمات غربي هستند بعد در ضديت با غرب صحبت ميکنه بس کن آقا بس کن
 • ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  صحبت جديدي ما نديديم اين آقا ديگه محتوا نداره دورانش تموم شده بعد اين همه آمار شيک و رمانتيک از کجا در آورده خيلي هم عالي بهش استناد ميکنه !!!؟
 • ۰۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  اشتباهي منفي زدم
 • ۰۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  چرا ناراحتي عزيزم؟
 • ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  البته بايد گفت حكيم، حكيم استاد دكتر عباسي مدت ها است كه از استاد عبور كرده اند
 • ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  بچه اين محلي؟
 • ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  بايد بنويسي حكيم استاد دكتر حسن عباسي
 • ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  ناشناس جان سايت هاي خبري هم مي توانند در اين زمينه توضيح دهند. در ضمن نكنه فكر كردي كه همه را ديده!!!!!!!!!!!!!!!! زند باد به IQ و EQ تو خيلي باحالي
 • ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  عزيزم مي توني به من بي سواد بگي كه اسرائيل كه پشت سر اقتصاد عظيمممممممممممم آمريكا بود چطور نتوانست از پس 2 هزار رزمنده حزب اللهي در جريان نبرد سي و سه روزه (يا به گفته حكيم استاد دكتر حسن عباسي سي و چهار روزه) بر نيامد؟ چطور در جريان نبرد 22 روزه از پس 357 كيلومتر مربع غزه برنيامد؟ اين نظريات را بعدها در كتاب اراجيف منتشر كن تا نظريه پردازان غربي از آن بهره مند شوند هههههههههههها
 • ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  اين عدد نرخ پايه بهره است
 • سورنا سردار ایرانی ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  تو دیگه خیلی پررویی
 • سورنا سردار ایرانی ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  عزیزم به جای حسودی کردن شما هم برو سوادت تو این زمینه ها ببر بالا تا بفهمی دکتر عباسی فقط تو 4 تا کلمه گیر کرده یا نه خیلی بیشتر از اینها را تولید کرده است.
 • آرشیتکت ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  سال 2011 خبرگزاری راشا تودی 250 میلیون رو تایید کرده.
 • ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  یعنی تو هم استادی ای بابا چه استاد بازاری شده ایران!!!!!خخخخخخ
 • ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
  0 0
  مگه برای یک نفره؟؟
 • ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
  0 0
  شما همون يه احمدي نژادتون كافيه تا حق نداشته باشيد هيچ اظهار نظري كنيد. من اگه از احمدي نژاد طرفداري كرده بودم الان هيچ اظهار نظري نميكردم.
 • محمدعلی ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
  0 0
  کی منکر تمرکز بخش عمده ای از علم در دست آمریکائی ها نیست. اما به خاطر انحراف جدی که در مسیر حرکت اونها پیش اومده این علم شده اسباب نابودی آنها تا نجات و سعادتشون.
 • ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
  0 0
  دوران جنابعالی که شروع شده بگو تا گوش کنیم!!!
 • ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
  0 0
  با بمب اتمی میزنن تو سر مردم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس