کد خبر 31211
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۶

براي رسيدن به وحدت بايد مسايل شرعي را رعايت کنيم و به بهانه افشاگري به همديگر وصله نچسبانيم و تند‌روي و سخن‌چيني انجام ندهيم؛ اگر به اين موارد عمل کنيم وحدت منسجم مي‌شود و خداوند رحمتش را نيز شامل حال ما مي‌کند.

به گزارش مشرق به نقل از مرکزخبرحوزه، حضرت آيت الله مکارم‌شيرازي، در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به انقلاب‌هاي مردم خاور ميانه، ايجاد اخلاف در اسلام را بسيار مذموم دانسته و اظهار داشتند: اعتماد عمومي سرمايه همکاري اجتماعي است و هر چه پايه‌هاي اجتماعي را سست کند در اسلام ممنوع است.

 

ايشان افزودند: متاسفانه در عصر ما چيزي به نام افشاگري و روشنگري باب شده که به بهانه آن تهمت، غيبت و سخن چيني انجام مي‌گيرد.

*تهمت؛ در لباس افشاگري و روشنگري

معظم‌له با ابراز تاسف از اين‌که در برخي از رسانه‌ها عليه ديگران تهمت زده مي‌شود، بيان داشتند: در برخي رسانه‌هاي ما کارهايي که در اسلام ممنوع است در لباس افشاگري و روشنگري انجام مي‌شود که گناه بسيار بزرگي است و عقوباتش در دنيا دامن انسان را مي‌گيرد.

اين مرجع تقليد تصريح کردند: کساني که قلم به دست دارند، يا تربيون در اختيارشان است، مراعات اين مسايل را بکنند و به خود اجازه ندهند به بهانه افشاگري و روشنگري سخن‌چيني‌، تهمت و غيبت و مانند آن در جامعه صورت بگيرد، چرا که ما امروز به از هر زمان ديگر بيشتر به اتحاد نياز داريم.

حضرت آيت‌الله مکارم‌شيرازي، وحدت امت اسلامي را مورد توجه قرار داده و گفتند: براي رسيدن به وحدت بايد مسايل شرعي را رعايت کنيم و به بهانه افشاگري به همديگر وصله نچسبانيم و تند‌روي و سخن‌چيني انجام ندهيم؛ اگر به اين موارد عمل کنيم وحدت منسجم مي‌شود و خداوند رحمتش را نيز شامل حال ما مي‌کند.

*خدا مردم ليبي را از شر قذافي نجات دهد

ايشان با اشاره به هشدار وحشيانه حاکم ليبي به مردم مسلمان اين کشور، اظهار داشتند: ما نگران کشور ليبي هستيم که از همه جا وضعش عجيب‌تر است، مي‌گفتند زمام‌دارش ديوانه است؛ حالا ديوانگي را به حد اوج رسانده، خدا مردم ليبي را از شر او و همدستانش نجات دهد و در کشورهاي اسلامي مردم به خواسته‌هايشان که به وسيله قيام فوق‌العاده‌اي که دارند برسند.

*ضرورت وحدت در شرايط کنوني

ايشان تصريح کردند: در چنين شرايطي وحدت مسلمانان از همه مسائل مهمتر است؛ چرا که طوفان عظيم سياسي که در منطقه وزيدن گرفته است و ما هم در تاريخ به ياد نداريم چنين اتفاقي افتاده باشد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس