کد خبر 306620
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴

رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل از دستگیری عامل جنایت قتل فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی که به دلیل اعتیاد این فرد را با ضربات چاقو از پای درآورده بود خبر داد.

 به گزارش گروه اجتماعی مشرق، سرهنگ کارآگاه عالیزاده در تشریح جزئیات دستگیری متهم به قتل صاحب فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی افزود: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهرستان اردبیل مبنی بر قتل مردی با شیء برنده، عوامل کلانتری در محل اعلامی حاضر شدند.

وی با بیان اینکه بلافاصله عوامل اداره مبارزه با جرایم جنایی و اداره تشخیص هویت در صحنه حاضر و جسد مردی حدودا 65 ساله در داخل مغازه را مشاهده کردند گفت: بررسی اولیه نشان می‌داد که تعدادی از اقلام و وسایل داخل مغازه به هم ریخته و مقتول به حالت درازکش کنار تخت تزریقاتی انتهای مغازه به پشت روی زمین افتاده و در وضعیت خون‌آلود قرار دارد که در بررسی بیشتر مشخص شد مقتول در اثر اصابت ضربات جسم تیز و برنده (چاقو) از ناحیه گردن و سینه به قتل رسیده است که پس از حضور بازپرس ویژه قتل و عوامل پزشکی قانونی در صحنه جرم صحنه دقیقا توسط ماموران اداره جنایی و تشخیص هویت مورد بررسی قرار گرفته و در بررسی‌های به عمل آمده تعدادی بسته‌های قرص‌های محرک جنسی و ترامادول و همچنین تعداد دو عدد سرنگ که حاوی مایع مشکوک و مبلغ یک میلیون و پانصدهزار تومان وجه نقد (اسکناس 50-10 و 5 هزار تومانی) کشف و ضمن مستندسازی از صحنه نمونه‌برداری‌های انجام و جسد با هماهنگی قاضی برای تعیین علت تامه فوت به پزشکی قانونی منتقل شد.

عالیزاده با بیان اینکه تلاش برای کشف حقیقت و دستگیری قاتل یا قاتلان احتمالی با انجام تحقیقات محلی وارد فاز جدیدی شد گفت: بررسی‌ها نشان داد که مقتول از لحاظ وضعیت اخلاقی و رفتاری مورد تایید اهالی محل بوده و با هیچ‌کس اعم از اعضای خانواده و افراد دیگر اختلاف و مشکل نداشته و ضمن اینکه در مغازه خویش لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه می‌کرده به معتادان نیز متادون می‌فروخته است.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری معتادین ساکن در محل و بازجویی از چند مظنون در راستای رفع ظن گفت: در نهایت فردی با هویت معلوم دستگیر و مورد بازجویی و تن‌پیمایی قرار گرفت که مشخص شد در صورت، پشت گوش،‌ گردن و ساعد دست دارای چند خراش سطحی و کبودی است و درخصوص علت صدمات وارده اعلام داشت روز قتل، پدرم مرا کتک زده است که در ادامه تحقیقات پدر متهم احضار و مورد تحقیق قرار گرفت که اعلام داشت حدود چهار روز قبل از قتل، پسرم را با چوبدستی زده‌ام ولی با هم درگیر نشدیم و در صورت و گردن و پشت گوش وی خراشی در آن لحظه کتک کاری نیفتاد.

رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل با بیان اینکه در ادامه روند تحقیقاتی پلیسی، متهم به پزشکی قانونی معرفی شد و براساس گزارش و پاسخ پزشکی قانونی مشخص شد که خراش‌های حادثه مطابق با روز قتل است ولی کبودی‌هایی نیز در چند روز قبل قتل در بدن متهم دستگیر شده ایجاد شده است. از ارسال نمونه خون کشف شده به آزمایشگاه جنایی ناجا خبر داد:‌ در هنگام بازرسی، ماموران توانستند از پرده‌ای در محل جنایت، چند لکه مشکوک به خون بیابند و پس از تایید، لکه‌ها جهت انجام آزمایش DNA به مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا ارسال شد و این در حالی بود که متهم در بازجویی‌ها منکر قتل و حتی خروج از منزل در روز حادثه قتل شده بود.

وی با اشاره به سوابق شرارت متهم به قتل گفت: نهایتا این فرد در بررسی‌های تکمیلی و در مواجهه با دلایل علمی، لب به اعتراف گشود و عنوان کرد برای تهیه متادون نزد مقتول رفته اما به دلیل به همراه نداشتن پول کافی، مقتول از ارائه متادون خودداری و این فرد نیز با استفاده از چاقو این فرد را به قتل می‌رساند که پس از تکمیل پرونده نامبرده با نظر قاضی علاوه بر بازسازی صحنه قتل برای صدور کیفرخواست در اختیار قاضی پرونده قرار گرفت.


مخاطبان محترم گروه اجتماعی مشرق می توانند اخبار، مقالات و تصاویر اجتماعی خود را به آدرس shoma@mashreghnews.irارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود. در ضمن گروه اجتماعی مشرق در صدد است با پیگیری مشکلات ارسالی شما از طریق کارشناسان و مشاوران مجرب پاسخی برای ابهامات مخاطبان عزیز بیابد.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس