کد خبر 303265
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۳

صبح امروز متهم به ریاست قاضی عزیز محمد پای میز محاکمه قرار گرفت. در این جلسه اولیای دم خواستار قصاص متهم شده و گفتند ما دیه نمی خواهیم. متهم در خواب پسرمان را کشت و باید قصاص شود.

به گزارش گروه اجتماعی مشرق، مرد جوان که متهم است همسايه خود را با ضربه‌هاي چاقو به قتل رسانده است، پس از نقض حکم تبرئه اش از سوی قضات دیوان عالی کشور باردیگر پای میز محاکمه قرار گرفت.

 در اين پرونده حسين 37 ساله متهم است در تاريخ نهم تير ماه سال 89 همسايه خود به نام حجت‌الله را در کهريزک با ضربه‌هاي کارد به قتل رسانده است. متهم با تهيه چاقو و تخريب در خانه مقتول وارد خانه شده و مرد همسايه را در مقابل چشمان همسرش به قتل رساند.
 
در ادامه متهم به پزشکی قانونی معرفی شد که پزشکان پس از معاینه جنون او را تائید کردند.
 
در ادامه پرونده برای رسیدگی به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. رئیس دادگاه در این جلسه گفت:  تيم 7 نفره متخصصان پزشکي قانوني پس از معاينات تخصصي جنون متهم در زمان ارتکاب قتل را تاييد کردند که بر اساس قانون وي رافع مسئوليت مي‌باشد.
 
همسر متهم نيز در جلسه دادگاه گفت: شوهرم مشکلات روحي و رواني داشت و با من خيلي بدرفتاري مي‌کرد.
 
سپس قاضي با تفهيم اتهام به حسين از او خواست به دفاع از خود بپردازد که مرد جوان اظهار داشت: مدتي بود صدايي در گوشم مي‌گفت که همسايه‌ات را بکش، من هم تحت تاثير اين صدا چاقويي تهيه کرده و پس از تخريب در خانه حجت‌الله او را در مقابل چشمان همسرش با ضربه‌هاي کارد به قتل رساندم.
 
پس از آخرين دفاعيات متهم و وکيل مدافعش قضات دادگاه براي صدور حکم وارد شور شده و حسین را تبرئه کنند.
 
با اعتراض اولیای دم پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی کشور حکم را نقض کرده و برای بررسی وضعیت دیه مقتول به شعبه 71 دادگاه کیفری ارسال کردند.
 
صبح امروز متهم به ریاست قاضی عزیز محمد پای میز محاکمه قرار گرفت. در این جلسه اولیای دم خواستار قصاص متهم شده و گفتند ما دیه نمی خواهیم. متهم در خواب پسرمان را کشت و باید قصاص شود.
 
سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: من در جلسات قبلی دادگاه حرف هایم را زدم. الان هم هیچ دفاعی ندارم.
 
پس از دفاع متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.


مخاطبان محترم گروه اجتماعی مشرق می توانند اخبار، مقالات و تصاویر اجتماعی خود را به آدرس shoma@mashreghnews.irارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود. در ضمن گروه اجتماعی مشرق در صدد است با پیگیری مشکلات ارسالی شما از طریق کارشناسان و مشاوران مجرب پاسخی برای ابهامات مخاطبان عزیز بیابد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس