کد خبر 298064
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۳

رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از برپایی شانزدهمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس پس از سه سال وقفه، در آبان ماه سال جاری خبر داد.

گروه فرهنگی مشرق - گلعلی بابایی مدیر سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس اظهار کرد: دبیر علمی جشنواره طی هفت تا هشت روز آینده مشخص خواهد شد و استارت جدی جشنواره پس از آن زده خواهد شد.
 
وی ادامه داد: برنامه‌ریزی ما برای برپایی این جشنواره در نیمه دوم سال جاری و در آبان‌ماه است و در این دوره نیز آثار منتشر شده از سال 90 تا پایان 92 مورد داوری قرار خواهد گرفت.
 
بابایی درباره زمان مشخص شدن دبیر شانزدهمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس هم تاکید کرد: تا پیش از این گزینه‌ای برای دبیری این جشنواره مطرح نشده بود که ما از وی بخواهیم که این مسئولیت را کماکان ادامه بدهد و لذا در حال رایزنی برای انتخاب دبیر جشنواره هستیم که به زودی اعلام خواهد شد.
 
مدیر سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال جاری اشاره کرد و گفت: پس از تشکیل کارگروه ترجمه در این سازمان به منظور انتخاب و ترجمه آثار ادبی فاخر دفاع مقدس 22 کتاب برای این منظور انتخاب شد و در نهایت نیز 8 کتاب در فاز عملیاتی برای ترجمه قرار گرفتند که امیدواریم این ترجمه‌ها امسال به نتیجه برسد.
 
وی افزود: سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سال جاری انتشار بیش از 20 عنوان کتاب را نیز در دستور کار دارد که از میان آنها هشت عنوان در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شوند.
 
بابایی در همین زمینه از عرضه کتاب‌های «غلام حسین باش» به کوشش حمید حسام، «خرمشهر نمی‌میرد» به کوشش رضا خدری و «اینجا صدایی نیست» به قلم مصطفی گرجی به عنوان شاخص‌ترین آثار این سازمان در نمایشگاه امسال کتاب تهران خبر داد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس