کد خبر 29485
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۴

رييس هيات مديره اتحاديه مرغداران گوشتي کشور از افزايش تلفات ناشي از سرماخوردگي طيور در پي کندي سوخت‌رساني به واحدهاي مرغداري خبر داد و گفت: تامين سهميه سوخت 150 توماني واحدهاي مرغداري گرفتار بروکراسي‌هاي اداري شده که تلفات ناشي از سرماخوردگي و برخي بيماري‌هاي ويروسي 10 تا 12 درصد از حد معمول افزايش يافته که نگران‌کننده شده است.

به گزارش مشرق، محمد يوسفي در گفت‌وگو با ايسنا، تصريح کرد: تلفات ناشي از برخي از بيماري‌هاي ويروسي در مرغداري‌ها نگران‌کننده شده و ميزان تلفات کاهشي نداشته است.

يوسفي اظهار کرد: سوخت‌رساني به واحدهاي مرغداري به کندي صورت مي‌گيرد و تامين سهميه سوخت 150 توماني واحدهاي مرغداري گرفتار بروکراسي‌هاي ادراي و باعث سرماخوردگي و بروز ديگر بيماري‌هاي ويروسي ميان مرغ‌ها شده است.

وي افزود: در پي سوخت‌رساني دير به واحدهاي مرغ گوشتي بيماري سرماخوردگي بين مرغ‌ها شايع شده و تلفات ايجاد کرده که ميزان اين تلفات در استان‌هاي مختلف متفاوت است و در برخي استان‌ها بيش از 20 درصد و در برخي استان‌ها کمتر است.

مديرعامل اتحاديه مرغداران گوشتي استان تهران تصريح کرد: تلفات ناشي از سرماخوردگي از حد معمول و عرف 10 تا 12 درصد افزايش يافته است.

وي با ابراز رضايت از ميزان توليد مرغ در کشور، گفت: ذخيره‌سازي براي ايام عيد توسط وزارت بازرگاني بايد صورت گيرد که البته اين اقدام آغاز شده است.

يوسفي با اشاره به برنامه‌ريزي و نبود مشکل در ميزان توليد شب عيد، اظهار کرد: از سوي وزارت بازرگاني مجوز واردات داده شده است درحالي که کشور علاوه بر تامين نياز داخل مازاد توليد نيز وجود دارد و ظرفيت موجود براي افزايش توليد به‌منظور صادرات هم داريم اما اعتراضات گوش شنوايي ندارد.

وي گفت: قيمت مرغ هر کيلو دو هزار و 950 تومان در عرضه عمده و حدود سه هزار و 50 تومان براي مصرف‌کنندگان خرد است.

رييس هيات مديره مرغداران گوشتي تصريح کرد: طي دو ماه اخير مواد اوليه دان 50 درصد افزايش قيمت داشته‌ايم و قيمت سوخت براي واحدهاي مرغداري 10 برابر شده است اما هيچ افزايش قيمتي در عرضه محصول نداشته‌ايم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس