یکی از مراجع تقلید در قم گفت:‌ برخی در دولت جدید احساس کردند که می‌توان خط قرمزها را شکست، ولی روحانی راضی به این کارها نیست.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: در دوران ریاست کنونی سازمان تبلیغات تحول چشمگیری ایجاد شده و این انتظار با توجه به ذهنیت،‌ فکر مناسب و تجربیات وجود داشت.

وی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در دعایی از پروردگار خواسته بود که هر ساعت نسبت به ساعت پیش جلوتر باشد، بنابراین هیچگاه نباید در یک وضعیت متوقف شویم بلکه باید به صورت مستمر پیشرفت کنیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در دوران کنونی ابزار انحراف بیش از هر زمان دیگری وجود دارد، گفت:‌ از زمان حضرت آدم تاکنون شیطان تا این اندازه ابزار متنوع نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود ابزارهایی مانند اینترنت، ماهواره و تلفن همراه تمام مفاسد دنیا را می‌توان در خانه جمع کرد، به طوری که در بیشتر مواقع از این ابزارها استفاده نادرستی صورت می‌گیرد البته آمار دقیقی در دسترس نیست.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه امواج فساد در دو شاخه فساد عقیده و اخلاق عمل می‌کنند، گفت: باید در برابر این امواج بایستیم و هرگز مایوس نشویم زیرا فرهنگ اسلام قوی است و اگر در این اوضاع یک آتش را نیز خاموش کنیم مطلوب است ولی در این زمینه بسیار می‌توان کار کرد و کارهای فراوانی هم انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: کارهای فراوانی انجام شده و می‌توانیم بگوییم که امروز مسئولیت ما از هر زمانی بیشتر است، بنابراین باید از همه ابزارهای هنری، سایت‌ها، ماهواره‌ها و... استفاده کرد.

استاد حوزه علمیه قم عنوان داشت: پس از دولت جدید برخی احساس کردند که می‌توان خط قرمزها را شکست ولی روحانی راضی به این کارها نیست.

وی ادامه داد:‌ برخی احساس کردند که حال و هوا عوض و آزادی بیشتر شده و انگشت روی مواردی گذاشتند که بر شما پوشیده نیست.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی یادآور شد: این نگرانی مضاعف بر نگرانی‌های دیگر است، مبادا برخی بهانه کنند در حالی که مسئولان راضی نیستند خیال کنند حال و هوایی دیگر است.

وی ادامه داد:‌ باید در برابر این امواج ایستاد و در این زمینه به طور محکم روی مبانی اسلامی تاکید کنیم و اگر محکم نایستیم فکر می‌کنند حالت انفعالی پیدا کردیم.

این مرجع تقلید عنوان داشت:‌ باید این موضوعات مطرح شود تا فردا نگویند اگر نادرست بود مراجع اعتراض می‌کردند باید این مسائل را بگوییم زیرا اگر نگوییم اشتباه است.

وی با بیان اینکه جریان‌های اسلامی باید دست به دست یکدیگر دهند، گفت: باید از پیش دبستانی و دبستان شروع کنیم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به واقعه تاریخی اندلس گفت: اگر اندلس از دست نرفته بود، سرتاسر اروپا مسلمان می‌شدند.

وی تاکید کرد: ائمه جماعات مساجد باید برای همه گروه‌های سنی اعم از دانشجویان و اقشار مختلف جامعه برنامه داشته باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اکنون مسئولیت سنگینی بر عهده داریم؛ رهبر معظم انقلاب پشتیبان مسائل اساسی است و مراجع و علما نیز به همین صورت پشتیبانی می‌کنند و این امر سبب می‌شود کارهای اساسی را پیش ببریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • میرزاعباس ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  0 0
  علما همیشه پرچم دار انقلاب بودند
 • ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  0 0
  با کمال احترام به نظر این مرجع تقلید بزرگوار از ایشان می پرسم از کجا فهمیدند " روحانی به اینکارها راضی نیست"؟؟
 • اسلام ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  0 0
  اگر نحو عملکرد عمر در زمان خودش همانند رفتار پیامبرص با حبشه صورت می پذیرفت ایران وروم نیز بدون آن همه خسارت مسلمان می شدند و{ آندلس نیز بعدا از دست نمی رفت} - قطعا امروز اسلام همه جهان را گرفته بود البته از بی عقلی یزدگرد سوم و فرمان روایان روم نیز نباید گذشت که زمینه آن همه ویرانی را برای کشورهایشان ببار آوردند - اسلام نیاز به جنگ نداشت معجزه کتاب اسلام قلوب را تسخیر می کرد.
 • ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  0 0
  معلوم نیست راضی نباشه
 • ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  0 0
  با کمال احترام به نظر این مرجع تقلید بزرگوار از ایشان می پرسم از کجا فهمیدند " روحانی به اینکارها راضی نیست"؟؟
 • ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  0 0
  با شما موافقم. اگر روحاني مخالف است، خب مخالفت كند! دستش رو نبستند كه!
 • محمد ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
  0 0
  مگه روحاني بچه هست كه مخالف باشه و نتونه اقدام كنه؟! رئيس جمهوره، قدرت داره پس كاري كنه اگه مخالفه.
 • ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
  0 0
  دروووووووووووود بر روحانـــــــــــــــی عزیز.....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس