به گزارش مشرق به نقل از فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در مراسم ششمین سالگرد ربایش سردار علیرضا عسگری که با عنوان «یار غریب» عصر امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: رضا عسگری دوستداران زیادی دارد و مظلومیتش بر غربتش می‌چربد. البته بعضی‌ها در حق ایشان جفا کردند.

وی افزود: رضا عسگری هیچ وقت عافیت طلب نبود و همواره در دفاع مقدس موضع سخت را تقبل می‌کرد. هیچ وقت نمی‌دیدیم او عصبانی شود زیرا روحیه بسیار خوبی داشت.

احمدی‌مقدم تاکید کرد: روزی که وی از فرماندهی سپاه کردستان مستقیما به لبنان رفت، فتنه داخلی بین حزب‌الله و امل اتفاق افتاده و جنگ داخلی صورت گرفته بود و حاج رضا رفت تا این فتنه را مهار کند که موفق هم شد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: گام بزرگ دوم حاج رضا تشکیل حزب‌الله به عنوان یک حزب کامل با تمام ارکان نظامی، اطلاعاتی، فرهنگی، سیاسی و ... بود.

احمدی‌مقدم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اسیر شدن رون‌ آراد خلبان اسرائیلی گفت: این فرد توسط گروه مقاومت مومنه در روستای نبی شیط اسیر شده بود و نگهداری می‌شد که از آنجا هم ربوده شده بود و وقتی اسرائیلی‌ها مصطفی دیرانی از اعضای اصلی این گروه را ربودند، مطمئن شدند که رون آراد دست ایران نیست و سپاه نقشی نداشته ولی با این حال باز هم همه جا این موضوع را گردن ایران انداختند.

وی ادامه داد: این رژیم یک پرونده دروغین را بیست و چند سال مدام پیگیری می‌کند و ما یک پرونده واقعی (وضعیت علیرضا عسگری) را پیگیری نمی‌کنیم که اصلا انصاف نیست. جمهوری اسلامی باید از این مستمسک، بیشتر علیه دشمنان استفاده می‌کرد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: علیرضا عسگری یک روز قبل از سفر به سوریه به دفتر من آمد و خیلی خوشحال بود. او گفت شاید دیگر همدیگر را نبینیم. من آمده ام اینجا تا حرف‌هایی را به شما بزنم که بعدا آن را پیگیری کنید. علیرضا عسگری به یک مناسبتی به همراه فردی با یک گروه سیاسی نشستی داشت و وقتی نزد من آمد، گفت این افراد نیت شومی دارند که باید بعدا آن را به دیگران منتقل کنیم. حال کسی که یک روز قبل از سفر بیاید و اطلاعات دقیقی از خیانت یک گروه بدهد چه طور می‌تواند پناهنده شود؟ این ظلم است که می‌گویند او پناهنده شده و خداوند از آدمی که این کار را کرد، نگذرد. البته آن فرد عاقبت به خیر هم نشد.

احمدی‌مقدم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازداشت علیرضا عسگری در داخل کشور گفت: در زمان بازداشت عسگری نزد آقای ناطق نوری بازرسی ویژه مقام معظم رهبری رفتم. در آن زمان حدود 15 ماه از بازداشت علیرضا می‌گذشت و من گفتم انصاف نیست او این مدت در بازداشت باشد زیرا قرار مجرمیت صادر نشده بود که ایشان گفت من خودم پیگیر ماجرا هستم. آقای ناطق نوری همچنین گفت این همه آدم خیانت کردند و راست راست می‌گردند، حالا این حاج رضا که هزاران خدمت کرده اگر فرضا خطایی هم کرده باشد، نباید خدماتش نادیده گرفته شود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: انصافا آقای ناطق نوری، شمخانی،‌ رحیمی و دیگر دوستان پیگیر ماجرا بودند و بعدها هم شاهد بودیم هیچ کدام از اتهامات حاج رضا اثبات نشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه سردار علیرضا عسکری در زمات اسارت رون آراد فرمانده سپاه لبنان بود،‌ گفت: به نظر می‌آید صهیونیست‌ها بخاطر آن پرونده، به دنبال ایشان بودند و آنها همیشه اعلامیه می‌دهند که این فرد نزد ما است و اسناد هم حکایت می‌کند ولی هیچ وقت رسما اعلام نمی‌کنند.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه در یک ماه گذشته دو بار خواب علیرضا عسگری را دیده‌ام که با لباس نظامی آزاد شده، گفت: امیدوارم ایشان آزاد شود و این هم ادامه آن 18 ماه جهاد ایشان است.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: شورای عالی امنیت ملی و همه نهادهای امنیتی اکنون اذعان دارند علیرضا دزدیده شده اما متاسفانه بعضی افراد هستند که در این امر تشکیک ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اطلاعات زیادی از ربوده شدن علیرضا عسگری وجود دارد؛ به عنوان مثال ماشینی که ماموران از آژانس بدون راننده گرفته بودند، جی پی اس آن قطع شده بود و ماشین در ساحل پیدا شد و اینها اطلاعات و مستنداتی است که سرویس اطلاعاتی ترکیه هم پذیرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان اظهار داشت: ذلتی که امروز اسرائیلی‌ها در مقابل مقاومت و رزمندگان فلسطینی دچار شد‌ه‌اند، حاصل تلاش حاج رضا و دیگر همرزمانش است.

عسگری در زندانهای اسرائیل است

سردار حسین دقیقی معاون وزیر دفاع و دبیر همایش «یار غریب» در این مراسم، که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، طی سخنانی گفت: امروز اسناد اسارت علیرضا عسگری برای همه احراز شده است.

وی افزود: با تمام وجود یقین دارم که رضا عسگری در هر کجا که باشد خدمت گذار انقلاب، اسلام و ولایت فقیه است و از خدا می‌خواهم کمکش کند.

وی با بیان اینکه در این روزها خبر تازه‌ای از علیرضا عسگری نداشته‌ایم، گفت: دشمنان اگر دستشان برسد رضا عسگری‌ها را از دور خارج می‌کنند و ما شواهد فراوان داریم که اعضای سرویس اطلاعاتی اسرائیل علیرضا را از ترکیه ربودند و به اسرائیل انتقال دادند.

وی در پایان اظهار داشت:‌ امروز همه ما تا پای جان برای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی گوش به فرمان امام خامنه‌ای ایستاده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
  0 0
  دعا ميكنيم خداوند بحق الزهرا و أبيها وأمها وبعلها و بنيها و سرا مستودع بها تمامي خدمتكذاران اسلام ناب محمدي را نكهدار باشد
 • ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
  0 0
  اگه نوهد، صابرین، نیروهای ویژه و... در هر ارگان نظامی و اطلاعاتی، واقعا مرد میدان و عمل هستند...بریزند تو خاک اسرائیل جعلی و خرخره ی ملت بزرگ و شریف (اسیران ایرانی در بند اسرائیل) را از زیر دندانهای این غده ی سرطانی بیرون بکشند...
 • ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۵
  0 0
  اون روزی که ایران بخواد اسرائیل رو نابود کنه، این رژیم صهیون همین اسیرانی رو که خیلی ها مرده میپندارنشان، علم میکنه و از نابودی حتمی رهایی پیدا میکنه...
 • ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۶
  0 0
  مشرق جان روستای " نبی شیث " درسته !
 • آقا صادق ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۶
  0 0
  به جز اندکی ، همه در معرض لغزش - حتی مقطعی - هستیم و باید به خداوند عظیم و عزیز پناه ببریم اما اینکه فرمانده نیروی انتظامی برای آزادی رفقایش تلاش میکند جای تامل دارد خوشبحال آنانی که پارنی در حد سرداران بزرگ دارند احمدی مقدم ، شمخانی و ارگ. . . مشرق اگر صداقت داری لطفا منتشر کن
 • ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۶
  0 0
  موافقم وقتی ضابط دستگاه قضایی یعنی رییس پلیس کشور می گوید چنین ظلمی شده ، وای به حال عسگریهایی که پارتی در حد رییس پلیس ندارند ! " ای وای بر اسیری گز یاد رفته باشد "
 • ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۶
  0 0
  حالا اتهامش چی بوده؟.........
 • توخته ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۶
  0 0
  این اقا که ناراحت از اینکه فرمانده نیروی انتظامی برای ازادی دوستانش از زندان صهیونیستها قدمی برداشته .چقدر حقد وکینه داره ؟مشرقیهای عزیز این پاراگراف را حذف نکنید هنوز هم داره اتهام میزنه و تشکیک میکنه
 • توخته ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۶
  0 0
  اززبان حاج رضا سردار مظلوم غریب.رضا چیفتن عزیز ..به اقا ص ...زسوزعشق من جانت بسوزد..همه پیدا و پنهانت بسوزد..که اینت بفسرد و انت بسوزد..بدست خویشتن شمعی میفروز..که هر ساعت شبستانت بسوزد..چه داری اتشی در زیر دامان....کز ان اتش گریبانت بسوزد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس