حماس: اسرای ما وحشیانه‌تر از زندان‌های گوانتانامو و ابو غریب شکنجه می‌شوند

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» تاکید کرد که شهادت‌های هولناک بازداشت شدگان آزاد شده نشانگر تجاوزات خطرناک و جنایت‌های فجیعی است که در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.

به گزارش مشرق، این جنبش طی بیانیه‌ای که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، خاطرنشان کرد که شهادت‌های اسیر «معزز عبیات» درباره مشارکت «ایتمار بن گویر» وزیر تروریست صهیونیستی درباره عملیات شکنجه وحشیانه وی نشان می‌دهد که این وزیر و دیگر اعضای تندرو و فاشیسم دولت صهیونیستی تا چه حد دچار بیماری جنون شده‌اند.

حماس تاکید کرد: اقداماتی که علیه اسرای ما در زندان‌های صهیونیستی صورت می‌گیرد، چندین برابر وحشیانه‌تر از اقداماتی است که بازداشت شدگان در زندان‌های گوانتاناهو و ابو غریب تجربه کرده‌اند و دولت صهیونیستی و ارتش بی‌اخلاق آن، تمامی توافقنامه‌ها و قوانین بین‌المللی مربوط به نحوه رفتار با اسرا را زیر پا گذاشته‌اند.

این جنبش همچنین اعلام کرد که رفتار جنایتکارانه دولت نازی صهیونیستی نیازمند مداخله فوری جامعه بین‌المللی، دیوان بین‌المللی کیفری و سازمان ملل متحد و نهادهای زیرمجموعه آن و نیز تشکیل کمیته‌هایی برای حضور در بازداشتگاه‌ها و تحقیق درباره تجاوزات صورت گرفته در حق آنها است و پس از آن باید مقامات صهیونیستی به اتهام ارتکاب جنایت‌های جنگی به دستگاه عدالت بین‌المللی تحویل داده شده و به خاطر ارتکاب این جنایت‌ها محاکمه شوند.

حماس در پایان بیانیه خود از ملت فلسطین در قدس و کرانه باختری خواست که در حمایت از اسرای فلسطینی و به منظور پشتیبانی از آنها تا آزادی‌شان از زندان‌های صهیونیستی و خلاص شدن این اسرا و همچنین سرزمین و مقدسات مان از شر جنایتکاران صهیونیست، درگیری‌های خود با نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست را شدت ببخشند.

وضعیت وخیم اسیر فلسطینی پس از آزادی

معزز عبیات، اسیر فلسطینی آزاده شده ساکن بیت لحم پس از آزادی از زندان رژیم صهیونیستی گفت: در زندان عوفر چند مرتبه قصد کشتن مرا داشتند و بن گویر (وزیر امنیت داخلی تندرو رژیم صهیونیستی) روی جنازه‌ام می‌رقصید و آن را لگدمال می‌کرد!

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عبیات در رشته پرورش اندام فعالیت می‌کرد و قبل از اسارت هیچ مشکلی نداشت اما اکنون در نتیجه شکنجه شدید و وحشیانه در زندان رژیم صهیونیستی به سختی قادر به حرکت است.

عبیات اظهار داشت که در جریان بازداشت در اواخر اکتبر گذشته به شدت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته است.

او سرانجام پس از ۹ ماه اسارت در زندان رژیم صهیونیستی در حالی آزاد شد که وزن زیادی از دست داده و به سختی قادر به حرکت است.
عبیات زندان نقب (که مدتی در آنجا محبوس بود) را زندان گوانتانامو خوانده و گفته وضعیت این زندان که ۲۰۰۰ اسیر مبتلا به بیماری‌های مزمن در آن محبوس هستند و تحت شکنجه شدید قرار دارند، قابل وصف نیست.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس