کد خبر 1616759
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۹
دو شوک جدید به صهیونیست‌ها

در بحبوحه تشدید لفاظی‌های مقام‌های ارشد صهیونیست در مورد حمله اسرائیل به لبنان، دو شوک تازه به اردوگاه صهیونیست‌ها وارد شده که حامل پیام‌های معناداری هستند.

به گزارش مشرق، مقام‌های ارشد سیاسی و نظامی رژیم اشغالگر قدس در روزهای اخیر بر شدت لفاظی‌های خود با محوریت حمله قریب الوقوع رژیمشان به لبنان افزوده اند. رژیم صهیونیستی بر این باور است که نیروهای حزب‌الله لبنان باید از مرزهای مشترک لبنان با فلسطین اشغالی دور شوند و به حملات خود به شمال اراضی اشغالی هم خاتمه دهند.

حزب‌الله لبنان از ابتدای جنگ غزه تاکنون، به نحوی تزلزل ناپذیر با حمله به اهداف مختلف در شمال فلسطین اشغالی، به حمایت از ملت و مقاومت فلسطین پرداخته و تاکید داشته که تا کارزار جنایت و نسل کشی صهیونیست‌ها در نوار غزه پایان نیابد، حزب الله نیز به حملات خود علیه اراضی اشغالی خاتمه نخواهد داد. حملاتی که تاکنون خسارت‌های سنگینی را به سایت‌های نظامی-اطلاعاتی رژیم صهیونیستی وارد کرده اند و در عین حال موجب فرار بیش از ۲۰۰ هزار شهرک نشین صهیونیست و تحمیل میلیاردها دلار خسارت به اقتصاد صهیونیستها شده اند. حجم این خسارات برای رژیم اشغالگر قدس به قدری جدی و عمیق بوده که برخی نشریات صهیونیست در کنایه به دولت نتانیاهو تاکید دارند که حزب الله لبنان عملا در حال بازگردان رژیم صهیونیستی به عصر حجر است!

با این حال، در بحبوحه طرح لفاظی‌های مختلف از سوی مقام‌های نظامی و سیاسی صهیونیست‌ها با محوریت حمله قریب الوقوع به لبنان، شاهد آشکار شدن دو شوک جدید و بزرگ به رژیم شاغالگر قدس بوده ایم که تحلیل آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

اولا، "آموس هوکشتاین" دستیار ارشد رئیس جمهور آمریکا به تازگی به لبنان سفر کرد و سعی داشت تا مقام‌های لبنانی را وادار کند تا به حزب الله اعمال فشار کنند و زمینه را برای عقب نشینی این جنبش از مرزهای مشترک با لبنان فراهم سازند. با این حال، وی هم از جانب دولت لبنان و هم حزب الله با پاسخ‌های قاطعی رو به رو شد و آن‌ها تاکید کردند که دخالت در امور داخلی لبنان را بر نمی تابند و صهیونیست‌ها و آمریکا در جایگاهی نیستند که برای لبنان و مسائل آن تعیین تکلیف کنند.

پیش از این نیز "سید حسن نصر الله" دبیر کل حزب الله لبنان در موضع گیری تاکید کرده بود که حزب الله از آمادگی و ظرفیت‌های لازم برای رویارویی با صهیونیست‌ها برخوردار است و می تواند ضربات دردناکی را به رژیم اشغالگر قدس تحمیل کند. حزب الله هر از گاهی شگفتانه‌هایی را نیز علیه صهیونیست‌ها در قالب‌هایی نظیر انتشار فیلم پرواز پهپاد این جنبش بر فراز بندر حیفا و تصویربرداری از آن و یا هدف قرار دادن پهپادهای پیشرفته رژیم صهیونیستی با استفاده از تجهیزات پیشرفته پدافند هوایی، رو می کند.

با این حال، آموس هوکشتاین در جریان سفر اخیرش به بیروت که در راستای منافع صهیونیست‌ها انجام گرفت، دستاوردی جز شکست و ناامیدی نداشت.

دوم اینکه شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم اشغالگر قدس به تازگی افشا کرده در زمینه پیوستن به نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل، کاهش چشمگیری رخ داده است. این کانال تلویزیونی در حقیقت موضع گیری یک مسوول ارشد سابق سرویس‌های امنیت داخلی صهیونیست‌ها موسوم به شاباک را پوشش داده است. بر اساس گفته‌های این مقام مسوول اسرائیلی، پیوستن نیروهای ذخیره به ارتش صهیونیست‌ها از ابتدای جنگ غزه تاکنون به کمتر از یک سوم کاهش پیدا کرده است. موضوعی که نشان می دهد وضعیت رژیم اشغالگر قدس در زمینه تامین نیروی انسانی لازم برای آغاز یک ماجراجویی جدید علیه یک جنبش قدرتمند نظیر حزب الله لبنان به هیچ وجه خوب نیست.

مسائل و معادلاتی که همه و همه یک حقیقت را فریاد می زنند: رژیم صهیونیستی در ضعیف ترین دوره خود است و انجام دیوانگی از سوی آن در حمله به لبنان، این رژیم را بیش از پیش به فروپاشی نزدیک خواهد کرد. مساله‌ای که بسیاری از تحلیلگران و مقام‌های امنیتی سابق رژیم اشغالگر قدس نیز به صراحت به آن اشاره داشته اند.

منبع: الف

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس